Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

  1. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Жълто, ама не такова...И махнете този контур, че направо боли. Имате ли възможност за друг шрифт!? За обръщането на кадъра не съм сигурен...все пак аз съм пристрастен.

  2. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Шрифтовете определено са слабо място.

  3. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    ...Зеленеенето също не е много удачно, ако ви е жълт шрифта. Виж синьо и жълто е по харно ... и пиратско

    П.С. Имам предвид зеленикавия отенък, който сте придали на картинката

  4. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Абе картинката принципно не съм я пипал, озелени се като я дигнах в прикачвалника.
    Ползвах тоя шрифт за първата корица, та затова ми се щеше пак него да ползвам за втората, че седи „най-пиратски” от тия ето намерих.

    Ето я със синя-жълта преливка и тоя път не се е озеленила

    Относно обръщането на кадъра, завъртял съм го по две причини:
    - Винаги е по-добре движението в една страница да е от вътре навън, което кара окото да раздува зрителното поле един вид.
    - второто е по чисто практична причина, заради надписите.

  5. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    за шрифтовете не знам, ама защо тия ярки и контрастни цветове? преливки? в предната версия "карибски" пък се слива с фона.
    давай с по-семпли неща... ако ще е тоя къдрав шрифт за заглавие, махни градиента, махни ярките цветове, махни и тоя outline... и едно чисто бяло да сложиш, пак по-добре ще стои, да ти кажа.

    работиш във фотошоп... ползвай пипетата, за да избираш цветове от самата картина. например за да се чете надписа "Карибски вълни" на тия тъмни облаци, трябва да ползваш светъл цвят. аз бих пробвала как стои с цвета на пяната от вълните.

  6. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Нещо от тоя род?
    Заглавието е от вълните, техническа информация е от небета и вълните

  7. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Хм, светлосенките на заглавието са обърнати. Или буквите са вдлъбнати или светлината им идва някак изотдолу.

    Learn more?
  8. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    еми така поне на мен лично не ми вади очите цветово. обаче... *навлича нацистката униформа на ултрактритичен диктатор
    - без градиент
    - както спомена Азара, drop shadow не следва логиката - светлината да идва отгоре
    - Недялко Петров много забито в заглавието, пък и стилистично тоя шрифт не се връзва с другия
    - къшни stroke-a на инфото горе вдясно - когато дебелината на външната линия е близка или равна с тази на самата буква, нещата стават нечетливи
    - подзаглавието що е с малка буква?

  9. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Понеже съм на тема преводи...
    Ако може да коментирате 1-ва 3-та и 4-та страница, как ви изглеждат.

    http://tranzit.dir.bg/load.php?id=h3NF3FYE5Rt5mmEb1610718

  10. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Две илюстрации които не бяха приети за разказа на Майкъл Майндкрайм:

    Имам известни съмнения, че проблема идва от оцветяването.

  11. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

  12. TANGRA

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 363

    offline

    определено са по-добри от моите предложения, ама той Майндкрайма е с един такъв странен вкус

  13. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Да попитам до колко можеш да променяш чужди илюстрации за да ги наречеш свой или пъ колко най-малко трябва да ги промениш за това?
    Въобще редно ли е и ако си купил дадена илюстрация тя напълно твоя ли е?

  14. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Не е редно и навсякъде извън нашия арела на 'развитие' е наказуемо. Има и разлика между това, да купиш правата върху дадена илюстрация и това да купиш правата на илюстрацията за даден продукт... И, ако си купил права за ползване на дадена илюстрация, защо ти е да я представяш за своя?

    Dragons Are Awesome!!!
  15. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Направо да запозная с казуса:
    Купил/поръчал съм си една илюстрация, но искам да ползвам фрагмент от нея за друг проект.
    Намирам си в мрежата една картинка преработвам я и я ползвам за подложка върху която слагам фрагменти от купешката илюстрация.
    Какъв е получения продукт?
    Чии са правата върху него?

    Отделно като се има предвид какви са ми произведенията на дали бих твърдял някъде, че полученото е мое. Това обаче е друга тема.

  16. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    за права е трудно да се говори, защото не сме прависти, камо ли с международно право да се занимаваме, какъвто би бил случая с повечето картинки в интернет.

    според мен като си купиш илюстрация, ти я купуваш в завършения й вид и по-конкретно купуваш правото на ползване* евентуално, но не и на променяне, освен ако не сте се договорили нещо. на мен лично ми се струва некоректно да правиш драстични промени по нея, камо ли да лепиш части върху друга картинка, без да питаш авторите на оригиналите. пък да наречеш нещо свое... къде се хвърляш ти в дълбините.

    от друга страна, вече е пълно с разни stock картинки, четки, филтри и квито ти душа иска апликации, както и tutorials за това как се ползват, за разните му програми за обработка, за композиции, осветления и т.н. ако ползваш такива картинки (които обикновено също си имат собствени правила на ползване, описани някъде около тях), крайният продукт би бил твой (според мен).

    също може би не е зле да попрегледаш споразумнието (или там каквото се води) Creative Commons, което обикновено обозначава, че авторът позволява известно променяне или използване на картинката.

    въобще, да си етичен и коректен в интернет е трудна работа, затова на повечето хора им е по-угодно да си затварят очите и да си измислят извинения. обаче това, че е лесно достъпно и не пише кой е автора, не го прави безплатно и безименно, както може би се досещаш.

    ________________________
    *освен ако не купуваш просто правото да я имаш да ти виси на някоя стена или нещо подобно, без търговски цели и други такива.

  17. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Рекламката на задната корица на Карибските вълни. не нам защо стана зелен надписа...

  18. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Проект за твърда корица на героя.

    Дали бихте могли да предложите неща за подобрение?

  19. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    "спас, мишо и явката представят" е с много дървен шрифт... сложи някъв със серифи.
    туй ли значи е обсъжданата купена рисунка от дискусията по-горе?

  20. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Циганогоблина ме кефи като типаж, откъдето и да е. You wanna buy a cigar?

  21. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    За шрифта и имената всички ми се накараха, та явно ще е някакъв серифен + пълни имена на авторите.
    Картинката е на тангра и пандата, друг проект е. Онова дето питах по-горе се разбрахме с художника чиито парчета от илюстрация ползвам.

    Ако се върна на темата за корицата има ли как да го накарам да изглежда по естиствено рамката на картината евентуално и заглавията.

    идеята принципно ми беше да направя нещо такова:

  22. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    има как, ама тая корица, дето си избрал гоже, кожената, бая работа има, докато нагодиш картинката къзм нея. а и не ми се връзва изчистения стил на Жорката и Тангра на такава свръхреалистична корица. що не пробвате някъв не толкова бъбрив фон?

  23. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Имаш проблеми с колажирането, давай на изрезките contract selection с по един пиксел да изчистиш паразитните ръбове ако го позволява размера.

    Не върви модерна илюстрация като тази с такава бъбрива състарена корица, както каза Лиса. Признавам не разбрах веднага че става дума за цепелин и като цяло иска друго решение за фона, направо питай тангра, не се мъчи излишно.

    Шрифтовете на корицата, която си дал за пример са подбрани по усет и да се обясни защо са те иска цяла лекция, за която нямам време. Общо взето се връзват с илюстрацията, защото да изчистени и в същото време с леко ръкописен и старовремски вид, а помежду си - защото са серифни и ненатрапчиви. Погледни и орнаментите как се връзват.

    И кай чесну - не ти ли стои нелепо тоя скъпоценен камък на корицата? не ти ли се чупи стилово от останалото? Когато свършиш работа по нещо, принтираш ли го да го видиш реално как стои? Или директно пляскаш тука?

  24. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Рисунката на Тангра и на Гецата много ме кефи, но съм съгласен че никак не си пасва с корицата.

  25. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Спасе, а защо ти е въобще тази стара текстура на разпадаща се книга?

    Gangnam style!
  26. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    За кожената корица, такава намерих с достатъчно висока резолюция, колкото да покаже какво имам в предвид.
    Принципно аз бих предпочел да е само преге (вижда се на самата корица едни вдлъбнатини), ама начелството иска да е и шаренко.

    Скъпоценния камък ми се връзва с корицата и рамката но не и с илюстрацията. Тя принципно ич не върви на кожа като че ли.

    Тангра е на заточиние някъде та нямам достъп до него, което е и основния проблем в случая де.

    Шрифта за авторите е хебар и съм го сложил колкото да има нещо което до покаже къде смятам да са авторите.

    Какво ще рече бъбрива?

  27. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    В случая бъбрива ще рече че има прекалено много детайли.

    А я аз да питам останалите - като погледнете картинката на кораба, какъв е цветът на кожата на оксижениста долу вдясно? На моя екран се вижда като жълта.

    Gangnam style!
  28. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    При мен също, явно е трябвало да бъде светлозелена.

  29. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    При мен е жълто-зеленикава.

  30. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Ревизия на корицата:


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg