Comics Bistro — Форум » На чаша кафе

  1. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    От днес вече имаме нова секция с публикации на сайта, предназначена специално за ревюта на комикси. Идеята я има още от създаването на бистрото, но успяхме да я реализираме чак сега, благодарение на Brokentool, който написа и първата рецензия.
    Ако вие самите искате да споделите със света за съществуването на някой комикс, който много ви е впечатлил, чувствайте се свободни да пишете собствени ревюта. Последните имат голям шанс да се появят на сайта, след като минат проверка на правописа при мен или при Драгунов.

    brokentool каза:
    еми, дадох

    Orbiter review:

    Gangnam style!
  2. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Внимание! Който иска да предложи ревю на комикс, нека да изпрати текста като файл на поне един от следните два адреса (а най-добре и на двата едновременно):
    orehovka@yahoo.com - аз
    dragunoff@gmail.com - Драгунов

    Ако искате да вкарате визуален материал (кадри от комикса, снимка на автора, и т.н.), сами се снабдявате с изображенията и ги пращате заедно с текста (като цяло не са задължителни, но е хубаво читателят, който ще чете ревюто, да придобие представа какво го чака).

    Дотук процедирахме по следния начин: авторът праща текста, аз и Драгунов преглеждаме и ако имаме забележки, връщаме файл с предложения за промяна. Авторът е свободен да реши дали да се съобрази или да запази оригиналната форма. Дотук не сме имали спорове, защото е ставало дума изцяло за правописни корекции и много рядко - за стилистични (като повтаряне на една и съща дума в едно изречение и т.н.) Така че не се бойте.

    Засега с Драгунов сме се спрели на двуседмичен ритъм на публикация на ревюта, така че второто ще излезе след още една седмица и няколко дни.

    Gangnam style!
  3. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    И новото ревю от Brokentool за WE3, качено в секция Ревюта в блога:

    Gangnam style!
  4. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Между другото, ако не сте прочели ревюто и особено пък ако не сте чели комикса, направете го. Доста шокиращ на места, но много ще разшири представите ви за това какво може и трябва да прави комиксът като форма. И ще гледате по друг начин на домашните си животни.

    Gangnam style!
  5. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    любов от първо четене ми беше на мен лично

  6. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    И след ревюто на Bone от LittleMiss, днес отиваме по-нататък с ревюто на Scarlet Traces от Васко. Да благодаря отново и на двама ви за включването, обогатявате визуалната и в частност комиксовата ми култура с едно хубаво нещо в повече!

    Gangnam style!
  7. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Тенкю

  8. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    ^ click ^

    дата: 2014
    страници: 46
    език: български
    автор: Дияна Нанева (Functional Neighbour)

  9. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Супер, комиксът с търсенето на таралежите силно резонира с мен.
    Има ли го по книжарниците?

    Learn more?
  10. sbx

    Блокирани
    Joined: Фев '18
    Posts: 54

    offline

    кой ви е любимият комикс?
    Аз си харесах Orbiter


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg