Comics Bistro — Форум » Умно село » Комикси

  1. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Комикс следобед в 5, с автори от 5 държави, на 5те кьошета в 5 Open Art Space

    Петък, 30 април, 17:00 - 22:00
    в галерия 5 Open Art Space
    бул. Христо Ботев 1 А (до 5-те кьошета)

    Кой е казал, че комиксите са само за деца?! Ако и ти вярваш, че е така - можем да те опровергаем!

    Ела да видиш думи, илюстрации и анимации за Света (и ние в него!), социалната среда, политиката и религията през очите на международно известните комикс автори:

    Aleksandar Zograf - Сърбия, който замества обичайната журналистика с картинки и прави комикс-репортажи от целия свят.

    Matei Branea - Румъния, който не спира да иронизира национализма, отношенията между половете и себе си.

    организацията Asta sme - Чехия, които събират истински цигански истории от гетата на Прага и после ги рисуват.

    David Habchy, Ghadi Ghosn, Omar Khouri и Lena Merhej от Ливан, които учат рисуване в Лондон и Ню Йорк, но се връщат в Бейрут, за да смущават съня на политиците с провокативните си анимации и комикси.

    Весела Данчева и Иван Богданов от FinFilm - България, които правят какво ли не, но най-вече добра анимация.

  2. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Ееееееееее.....защо толко късно казвате.

  3. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    веднага щом узнах, написах...
    е, предполагам, че самата изложба ще стои там известно време - това е само откриването.

    И ако някой е ходил и желае да отрази събитието (да напише статийка, да покаже снимки), то нека ми напише едно ЛС.

  4. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Аз бях но трябваше да си ида преди края.
    Подариха ми едно списание перевертишь - списание за комикси, наречено Salamander. Евентуално ще пусна сканове.
    Беше много яко, едва стигнаха местата.
    първия, който представиха, беше Александър Зограф от Сърбия. Правил е комикс за бомбардировките на НАТО, който е излизал в независими списания в Америка едновременно с бомбардировките. Ето сайта му:
    Александър Зограф
    След него бяха създатрелите на Саламандър от Бейрут. Комикса е с меки корици, към 100 страници, половината е на арабица, четвърт на френски, четвърт на английски. Един от комиксите и с класи над останалите, които изглеждат аматьорски. Надявам се да успея да сканирам.
    Автора ми надписа книжката, а аз му надписах една книжка за източноправославни заглавки в отговор за подарък. С калиграфска четка с пълнител, каквато се заклех да си намеря.
    По късно играх Уаркрафт, пих бира и свалях мацки.

  5. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Ето едно интервю от сурешния блок на БНТ в петък:
    http://bnt.bg/bg/news/view/27676/komiks_sledobed_v_5

    Александър Зограф, Яна Генова от NextPage и симпатягите от БНТ

  6. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1

    offline

    hi,,,
    i am agree with Dragunoff.

  7. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Вече си имаме и бот.

    Gangnam style!
  8. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    rockyleak каза:
    hi,,,
    i am agree with Dragunoff.

    Уф, абе не е ли правилно да се казва "I agree with s.o."

    Ще му бия шута веднага. Дано не навлизат и други.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg