Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

  1. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Аз мислех да ползвам Флаш-а в началото, но реших, че искам да си рисувам пиксели.

    Азара, страшно мерси! Ще ми се улесни живота.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  2. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Help, help.
    някой може ли да ми каже къде мога да намеря ремикса на "Бяла Тишина" от Борчо Чучков ?

  3. Homo Liber

    Член
    Joined: Юли '09
    Posts: 162

    offline

    Заповядай- цък

    А, не и трахеята! Тя е хартиена!
  4. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Snow каза:
    Аз мислех да ползвам Флаш-а в началото, но реших, че искам да си рисувам пиксели.

    Азара, страшно мерси! Ще ми се улесни живота.

    Моля. При векторите го има проблема, че нещо трябва да ги интерпретира, така де, рендерира. Растера го поддържат всички системи, защото стойностите на пикселите са пропорционални на напрежението в монитора (и по една щастлива случайност, на чувствителността на ретината). Вектора е лесно да го въртиш, но светлосенките си остават грешни. Ако ще рендерираш нещо, направо давай в 3D.

    Току що пробвах, как същия номер можеш да го използваш, за да правиш обикновени картинки на спрайтове. Когато избираш Mode -> Indexed, ти дава възможност да определиш палитра. Аз си направих палитра с 28 цвята от една картинка на AleXXX, за проба.

    Learn more?
  5. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ааа, мноо готски спрайт е станал.

  6. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Стори ми се, че се движи!

  7. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    помошшш, търся шрифтове за кирилица. понеже не съм много по тая част, извинете за непрофесионалното обяснение, но все пак...

    ~ шрифтове от типа на Arial - четливи и ясни, без излишни заврънтулки, без твърде много вариация на дебелините

    и/или

    ~ шрифтове от типа ComicSans - имитация на ръкопис, ама не завъртян "краснопис", а по-скоро... ами писано на ръка, де, ръкопис.

    ако някой му се намират под ръка предложения...

    п.с. ей такова нещо, ехх...

  8. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Понеделник щи пратя, пусни некъв мейл или скайп на лични.
    За Ariel - HelveticaCyr и FuturaBg ще ти свършат чудесна работа.
    За ръкописни... потърси в гугъл и в dafont.com "script fonts". Харесай си нещо и ми кажи, аз ще видя дали го имам. Така наизуст не се сещам.

  9. Homo Liber

    Член
    Joined: Юли '09
    Posts: 162

    offline

    Като ей таковата нещо няма да мога да ти помогна и не ми се вярва да се намери някой, но за всякакви други кирилски шрифтове няма проблем, ще ти пратя.

    А, не и трахеята! Тя е хартиена!
  10. fluttergirl

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 251

    offline

    Лисо, и аз имам кирилски не малко,
    дай ми e-mail да ти ги изпратя.
    повечето са грозни, но има и ОК

  11. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Help, help

    Има ли начин да сваля целия архив на даден уебкомикс и да си сглобя cbr файл от него ? Би следвало да може да се автоматизира по някакъв начин.

    комикса е Living in Greytown

  12. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Nqkoi da e pazaruval prez amazon.com i da znae kak stavat pla6taniqta i kakva cenata na dostavkata za BG ? Hvyrlil sum oko na onaq nove e-kniga - kindle

  13. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Абе имаше някакъв софтуер за точене на web-комикси, ама не помня.. Аз навремето бях автоматизирал с FlashGet, но то става само ако имаш поредна номерация и еднакъв файлов тип.
    А това ще го доставят ли до BG? Май нямаше да е достъпно, доколкото помня преди време...

    Жени, ако още не си зарита в шрифтове, имах няколко комиксови, които са доста ок за писани на ръка. От друга страна ти може и да ги имаш...

  14. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    fan4battle каза:
    ...

    Здравейте,

    използвах flashget и firefox :), като използвах, че картинките от комикса са номерирани последователно.
    В excel-а за 10 секунди се генерират всички линкове.
    т.е.

    Единствената особеност беше, че не всички картинки са jpg, имаше и gif ... но това след 10 минутно изчакване се вижда, кои не са свалени и просто се коригират разширенията на оставащите файловете.

    това е ....

    поздрави и весели празници

  15. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  16. amateur

    297
    Joined: Яну '09
    Posts: 671

    offline

    Някой знае ли начин за окачване на картини за стена, без да се налага пробиване, и без да се наранява повърхността на стената?

  17. fluttergirl

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 251

    offline

    култов въпрос.
    Облягане?

  18. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    или пък с вакуум!? :lol:...Абе със сигурност в безтегловна среда има варианти ман!

  19. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    слагаш масичка до стената, слагаш картината на масичката и я опираш до стената... ъъ.

    капчица?

  20. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Или разни гимнастики като да ѝ опънеш едни въженца, закачани за тавана или в ъглите, и да виси на тях?
    Възможно е да има специално лепило или лепенка, което да може да се маха без следи, но не знам...

  21. amateur

    297
    Joined: Яну '09
    Posts: 671

    offline

    благодаря за мненията

    а някой има ли представа чии са тези илюстрации?

  22. Kolibra

    ПетНо
    Joined: Дек '08
    Posts: 267

    offline

    Rebecca Dautremer, може би?...

    http://allday.ru/index.php?newsid=412430

  23. amateur

    297
    Joined: Яну '09
    Posts: 671

    offline

    Благодаря Точно тя е

  24. amateur

    297
    Joined: Яну '09
    Posts: 671

    offline

    аз пак да си питам
    някой знае ли на кой е тва

  25. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Навремето купихме комплект ножове. Най-много ползваме този за месо.

    Оказва се обаче, че дръжката е куха отвътре, така че човек си мисли, че си дава парите за масивен, надежден инструмент, но всъщност ги дава за лъжа:

    Опитите да залепя парчетата с епоксидна не дадоха резултат.

    Много търсих нож с точно такъв тип масивно назъбено острие, но всичките са или с гладко, или твърде немасивни.
    Сега търся дърводелец да ми изреже същата дръжка от масивно, здраво дърво, а при майсторите трябва да се питатат познати. Хелп?

  26. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Nikoj?

  27. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Форума е неактивен. Ти да не би очакваш нещо друго? Пробвал ли си в дата.бг? Моят баща е бивш дърводелец, но едва ли ще ти свърши работа. Той няма машини вкъщи.

  28. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Мислех да пробвам там, но при такива въпроси ако се задават във форуми е добре да знаеш, че можеш да се довериш на хората - в датата влизат секви. (Но и там ще питам евентуално )
    Иначе имаш ли представа, щом Баща ти е дърводелец, колко излиза една такава услуга? Говорим за най-издръжливия вид дърво (ясен... бук... доколкото разбирам от този материал)

  29. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Аз го питах преди 2 часа и той ми каза че е правил досега само столове, маси, шкафчета. Работил е само в големи мебелни фирми. Няма си представа колко ще излиза услугата за дръжка на нож.. Затова не ти споменах по-рано. Той е бивш дърводелец, защото миналата година се пенсионира. Съжалявам, Васко.

  30. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Е, Бриколажа ми е насреща. Мерси ман.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg