Comics Bistro — Форум » Умно село » Комикси

Adobe Illustrator CS5, CS6

(26 отговора, 6 участника)
  1. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Здравейте отново, видях тази програма(Adobe Illustrator CS5, CS6), и видях каква е и какво представлява в Youtube. Доста е добра, и мисля че за моя таблет ще е идеална, ако ви е позната, моля да изложите(пхах ) мнения отностно програма:
    Добра ли е?
    Рисунки имате ли, направени на нея?
    Дайте мнения, техники и др.!

    П.С. Не знам дали това е мястото на темата...

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  2. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Цъкам я от версия 9, но с мишка.
    Иска много време и търпение и с нея арта става бавно. Не съм я ползвал професионално с таблет, но в последните версии с Blob brush-a се мъчат да решат досегашните проблеми с векторното рисуване. Иначе се ползва за лога и други вектори и се разбира добре с фотошопа.

    Сваляш си видеотуториите от Lynda.com с Deke McClelland и си Ти.

  3. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Ахам... Ти май имаше таблет, а? Защо не го използваш? И какво имаш предвид под "векторно рисуване" ? Иначе благодаря за туториълите!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  4. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Нямам енергия да ти обяснявам след работа. Имаш гугъл, научи се.

  5. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Окей...

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  6. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Не со обиждай, но Васко е Прав. Перди да задаваш подобни въпроси, поинтересувай се първо какво ще намериш като материали в интернет, прочети - опитай, пак прочети - опитай пак и чак тогава, ако нещо не ти е ясно поитай. Почнал си да работиш на дигитален носител, купил си таблет, а дори не си се поитересувал каква е разликата между вектор и растер (Фотошоп и Илюстратор). Имам чувството, че не си предполагал за подобна разлика, е сега знаеш за нея ... поитересувай се

    Dragons Are Awesome!!!
  7. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Аа не съм се обидил! Даже си взех поука, благодаря за информацията, все пак.

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  8. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Иначе от къде мога да да си изтегля растерЪ?

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  9. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    растерът не се тегли, той е вид изображение, грубо казано. вземи почети верно... все пак гугъл е пълен с информация.

  10. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Сериозно Имаш Гугъл http://lmgtfy.com/?q=%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80

    Dragons Are Awesome!!!
  11. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Хубаво е и да поназнайваш английски.

    Gangnam style!
  12. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Малко по-читаво обяснение

    В кратце:
    Полутона е плавна преливка на цветовете.
    Растерът е полутон създаден чрез щрихови елементи. При 120 точки на сантиметър или 300 точки на инч за окото тези малки щрихови елементи се сливат в „полутон”.

  13. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ицо хамър, ти кой клас си? учихте ли вече що е то вектор?
    и слушай кака ти ореховка, има много добри материали за всякакви неща на английски. и на дрги езици всъщност. учи някой език.

  14. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Vilorp каза:
    Малко по-читаво обяснение

    В кратце:
    Полутона е плавна преливка на цветовете.
    Растерът е полутон създаден чрез щрихови елементи. При 120 точки на сантиметър или 300 точки на инч за окото тези малки щрихови елементи се сливат в „полутон”.

    Вилорп, не обърквай момчето, не става дума за растер при печат, а за структурата от данни при запаметяване на Bitmap Image - 'разстестерно изображени', където всеки пикcел пази координати (къде се намира в матрицата) и данни за цвят. Докато при векторното изображение нещата са други структурата от данни е друга и т.н. Като не си компетентен по дадена тема не е редно да коментираш.

    Dragons Are Awesome!!!
  15. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    ...

  16. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Чакайте, имах работа, не можах да ви отговоря скоро. Начии 7 клас съм, и зная бая английски... Малко се обърках к'во е т'ва растер, ама ми се проясни! И да де - та въпроса ми беше от къде мога да изтегля Adobe Illustrator CS5? Търсих у Zamunda.net , че май ми излязоха некой добри резултати... От там ли да изтегля?

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  17. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Lisa каза:
    ицо хамър, ти кой клас си? учихте ли вече що е то вектор?
    и слушай кака ти ореховка, има много добри материали за всякакви неща на английски. и на дрги езици всъщност. учи някой език.

    Ми 7-ми клас съм вече... (дребен сУм), и в една тема бях споменал за това, че съм на 13... Знам английски по принцип, просто не можах да намеря източник...

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  18. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Това ще ти свърши работа. Не се нуждае от инсталация.

    Пртабъл Фотошоп:
    http://zamunda.net/details.php?id=308646&hit=1
    Портабъл Илюстратор:
    http://zamunda.net/details.php?id=309407&hit=1

    Ако не ти е силна машината достатъчно, потърси си по - предна версия.

    Dragons Are Awesome!!!
  19. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Ахам, благодаря... Аз май скивнах тази версия "Портабъл" в Замундата... И исках да знам! Благодаря, все пак!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  20. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Dragon_Phoenix каза:

    Вилорп, не обърквай момчето, не става дума за растер при печат, а за структурата от данни при запаметяване на Bitmap Image - 'разстестерно изображени', където всеки пикcел пази координати (къде се намира в матрицата) и данни за цвят. Докато при векторното изображение нещата са други структурата от данни е друга и т.н. Като не си компетентен по дадена тема не е редно да коментираш.

    Ще ме прощаваш, ама залагам че съм доста по компетентен какво е растер, отколкото теб да речем. Това че на български де ползва и за друго при това с не съвсем точен или буквален превод е друг въпрос. Bitmap Image като превод е толкова далеч от Растер колкото кратера Коперник от Новаскотия. Но пък сте му намерили на човека това което търси та лошо няма.

    Хау!

  21. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    няма значение тъп ли е превода на думата bitmap или не, важното е кво му трябва на момчето. определено не ставаше дума за полутонове, въпросът възникна от разликата между растер и вектор каква е - ясно, че не става дума за печат, като пита за на Adobe програмите!
    точен, неточен, тая дума е влязла като нарицателно за тоя вид изображения и да мрънкаш срещу това е като да искаш кибритът да се казва драсни-пални-клечица.

  22. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    И ше ви замоля малко по-кротко да го раздавате тука, никой не се е родил научен.

    Gangnam style!
  23. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Почна работната година и хората се поизнервиха, нормално е. Сори ако съм задал по-грубоват тон.

    Ицо, английският принципно е по-важен от рисуването, отваря повече врати. Ако имаш времето инвестирай да го научиш, а рисувай като хоби и си сканирай нещата по-натам. Почва се на хартия с молив, това е изпитан метод и няма смисъл да скачаш директно на таблета. За рисуването ти казах вече, ако все пак решиш да ходиш на курсове и това е вариант.

  24. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    orehovka каза:
    И ше ви замоля малко по-кротко да го раздавате тука, никой не се е родил научен.

    Ще ви замоля мили съфорумници, когато нещо не ви е ясно по - добре попитайте. В обратния случай вредите повече, отколкото помагате.
    п.п.
    Оре, няма нищо лошо в незнанието, лошото е когато поченш да си изкаваш компетентно, че и да се обиждаш след като ти посочат грешката...

    Dragons Are Awesome!!!
  25. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    vasko каза:
    Почна работната година и хората се поизнервиха, нормално е. Сори ако съм задал по-грубоват тон.

    Ицо, английският принципно е по-важен от рисуването, отваря повече врати. Ако имаш времето инвестирай да го научиш, а рисувай като хоби и си сканирай нещата по-натам. Почва се на хартия с молив, това е изпитан метод и няма смисъл да скачаш директно на таблета. За рисуването ти казах вече, ако все пак решиш да ходиш на курсове и това е вариант.

    Охоо вие ме изкарахте неграмотен бре! Ходя на частни уроци от 5 годишен, сега съм ходя в училища Европа... В даскало съм българо-английска паралелка and I think I can speak English very well for my age! Малко съм се пообъркал какво е това bitmap и така нататък, но няма нужда за спорове! Всичко е окей дори и без обяснения, Google знае всичко. Оценявам това, че ми обяснявате кое какво е, всъщнот добре е и човек да знае нещо за искуството! И съм съгласен с orehovka!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  26. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Dragon_Phoenix каза:

    Ще ви замоля мили съфорумници, когато нещо не ви е ясно по - добре попитайте. В обратния случай вредите повече, отколкото помагате.
    п.п.
    Оре, няма нищо лошо в незнанието, лошото е когато поченш да си изкаваш компетентно, че и да се обиждаш след като ти посочат грешката...

    Елее 3 цитата в едно! Неочаквано добра комбинация! Така, всички сме изнервени по свой собствени проблеми, делови и неделови и т.н. Наистина ви разбирам, драги съфорумници! И съм склонен да се съглася с всяко едно мнение по въпроса за Illustrator-a! Ако има още някой да се обоснове, да го направи тук! Всички имаме права, свободи и ограничения, все пак.

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg