Comics Bistro — Форум » Златният пръст » Сговорна дружина и до Цариград стига

(re)tired of it

(29 отговора, 8 участника)
  1. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    тема за недовършени рисунки, с които ви е писнало да се борите.
    пускате ги тука и някой ако има желание, се захваща и я работи докато не му/й писне или пък докато не я смята за завършена.

    моля, не пускайте всяка втора скица, която ви мързи да довършите, а неща, над които наистина сте работили.

  2. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    тъй, с позволение на Ореховката:

    orehovka каза:

    не обещавам да я довърша - най-малкото не съм съвсем наясно какво точно се случва - но ще я побутна малко, барем ти дойде вдъхновение ти после да я завършиш, Светле.

  3. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    стига толко за днес...

    Оре, май на твоя монитор това излиза твърде наситено, ама иначе не се ориентирам добре в обемите. в крайна сметка можеш винаг да му намалиш контраста и наситеността.
    а на другото рамо също трябва да има закачено крило, нали?

  4. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Според мен сложи и описанието на темата в заглавието – за по-добра ориентация на който я търси (примерно "картинки за довършване").
    Иначе рисунката определено си я избистрила, по-стабилно стои.

  5. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Трябва да видя и на друг монитор как изглежда, мъжо казва, че моя бил много тъмен.

    Gangnam style!
  6. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Gangnam style!
  7. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    и линк към оригиналната версия?

    Lisa каза:

    пехехе, нол си го успокоила, пък той е агресивен! и туй дет си направила с устната, не ме кефи, но пък блесналото оче в тъмното радва. интересно е да се види чуждата гледна точка така.

    между другото, твоят монитор наистина е по-тъмен - на едно място си сложила черни мазки, където всъщновст има тъмносиво.

    p.s. как преоразмеряваш изображението? щото нещо не е много качествен резултата в това отношение, виждам бая пиксели... с фотошоп, надявам се?

  8. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    Чебу, само кожата ли искаш да й бъде като на Алан, или цялата рисунка да си смени малко гамата?
    е тука набързо един опит...

  9. TANGRA

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 363

    offline

    сега я виждам тая тема, много полезна браво. и аз да оставя нещо за довършване - от два месеца я мъча и не ми върви и това е, дано някой я доведе до финален вид

  10. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Tangra, ти сигурно се шегуваш. Твоята рисунка е напълно завършена, не виждам нищо за довършване.

  11. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Аз също между другото...

  12. TANGRA

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 363

    offline

    де да знам, според мен пък има още доста работа по нея, това са само предварително нахвърляни груби цветове, нищо не е доведено до финален вид ( само устните донякъде , но и те искат още пипване )- коса , кожа, кривогледа е в момента, дрехите искат избистряне, подчертаване на обема, отблясъци и такива ми ти работи ...
    ... ама може би се втелявам прекалено ...

  13. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Съгласен съм с теб че е кривогледа, но за останалото не съм съгласен. Според мен цветовете са добре, устните също.

  14. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Аз не виждам кривогледството, сорка. Виждам че пада. Ама то това не е проблем по никой начин.
    Колкото до цветовете - неразбирам много от този вид оцветяване. Много е културно и точно. Аз клепам като луд.

  15. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    аз само ще й барна малко обиците по-късно, щот тва е единственото нещо в картината, дето няма никъв обем - и тва е. много ме радва в раменете и ключиците.

  16. TANGRA

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 363

    offline

    ваша воля дами и господа, аз толкова време не смея да я покажа щото все не ми е достатъчно готова пък то...
    между другото имам доста персонажи на молив, които така или иначе нямам желание да довършвам, та ако има желаещи мога да ги споделя за довършване, не за друго ами ми е интересно как биха изглеждали през други очи мммммм ?

  17. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Lisa каза:
    Чебу, само кожата ли искаш да й бъде като на Алан, или цялата рисунка да си смени малко гамата?
    е тука набързо един опит...

    Абе прекалено гладко почва да ми изглежда така. И много убит цвета. Почва да се отдалечава от първоначалните ми намерения. Извинявай че те ангажирах да си губиш времето.

    Gangnam style!
  18. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ама не разбрах, да не пипам цвета, или да не пипам въобще повече? инче то мен ми е приятно. ако те притеснява гладкото - още по-добре, то ми е по-трудно да го гладя, отколкото да мацам.

  19. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Не пипай цвета. Става много мъртвешка с тая бледа кожа. А тя трябваше да е секси (вярно, страшна, ама все пак секси).

    Gangnam style!
  20. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    при алан върви заради косата и очите. пък тя така или иначе е бледа и да, с тая кожа става още по-. и мен по- ме радва в лилаво.

  21. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    Ns0 » Лис - няма проблем да бутнеш и поправиш, каквото ти се струва грешно.

  22. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    Оре... пипнах й малко рамото. от тук нататък ми се струва, че ако я работя още, може да се отдалеча от оригинала.

    и тука по-десатурирана версия, по-близка до оригиналния цвят.

  23. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Брал, Лисо, много добре си я барнала! Много е близо до това, което си представях когато я почнах. Аз иначе голяма разлика в сатурацията на двата варианта не видях, ама щом казваш.

    Gangnam style!
  24. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ами... при мен полутоновете и светлите изглеждат почти същите като оригиналните. сенките са по-тъмни, да.

  25. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline


    Първи опит със Zbrush да направя нещо смислено с амбицията да го завърша, но нямам време и не мисля, че ще имам скоро.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  26. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Мчи добре е бе! Бравус!

  27. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    браво, ама искаш ли да бъде доработвано, че го постваш тука?

  28. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Супер е!

  29. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Lisa каза:
    браво, ама искаш ли да бъде доработвано, че го постваш тука?

    Ако някой иска, ще му пратя .zpr или .obj файла.

    Фен, Васко, мерси

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg