Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

  1. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Без да е от някаква помощ, ще спомена че съм виждал саморъчно подкрепени дръжки с тиксо и пластир... Класика.

  2. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Или можеш да си направиш дръжката сам в 3Д програма и да я разпечаташ на 3Д принтер. Така със сигурност ще е точно това, което искаш - масивна, пасваща перфектно в ръката ти, с дизайн и орнаменти, каквито ти си измислиш. На времето аз си печатах разни забавни неща през i.materialize

    Learn more?
  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Дадох на ножар да ми го направи, работи бързо и професионално.

    Хелп:

    Ако човек има файл, който преименува по погрешка на друг файл и даде "YES" без да мисли, има ли начин да възстанови оригинала?

  4. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Извинявам се за тъпия въпрос, но: не може ли да се преименува със старото име?

    Gangnam style!
  5. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    ne stava...

  6. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Виж дали файла има предни версии. Дясно копче -> Properties -> Previous Versions на Windows 7. Въпреки че предполагам си с ХР, на седмицата такава грешка трудно се прави. Ако няма, мисля, че не може да се поправи. Прави си бекъпи на файловете. Скрий си разширенията на файловете ако не ти трябва да ги виждаш, за да избегнеш подобни грешки в бъдещи.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  7. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  8. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Някой може ли да ми препоръча марка климатици и фирма, която да ги монтира? Ако имате лични впечатления, моля споделете.

    Gangnam style!
  9. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Някой знае ли кой е авторът на тези карти?

    http://www.deadlybored.com/playing-cards-with-the-girls-from-different-countries/

  10. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    http://bpresing.deviantart.com/
    Не е гот така да си градят трафик някои, като гепват чужди неща.... Но, Бизнес.

  11. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Ха! Мчи аз този го знам, не съм направил връзката.
    Мерси фен.

  12. bmine

    Член
    Joined: Фев '13
    Posts: 1

    offline

    Здравейте! Дали изобщо се продават някъде в България скрийн тонове за комикси? Или ще трябва да се занимавам с чужди сайтове и карти ?

  13. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    --> bmine - сорка, но нямам представа.

    Иначе... ъм, преди ден-два гледах* "Апокалипсис сега: Redux" (или нещо такова) и останах доста... хм, покъртен. Страшен филм. Понеже ми се мерджелее някаква връзка с Джоузеф Конрад, имах желанието да изгледам и Сърцето на Мрака (Heart of Darkness)**, обаче - не успях да го намеря никъде. Случайно да може да помогнете? Адски ще съм благодарен!

    *мда... не се смейте, де! гледал съм го като малък...
    **много як (поне така си спомням) филм с Тим Рот и Джон Малкович.

  14. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Ns0 каза:Сърцето на Мрака

    Имам го на книга.

    Народна младеж, 1971

  15. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline


    Мдам. Благодарско, vasko. Имам го, но ми се гледаше филма.
    Книгата ми направи силно впечатление, но филма го бях гледал прекалено малък... и нищо не помня. Интересно ми е какво/как са го филмирали и как са се справили актьорите.

    Мисля, че Копола прави доста пряка връзка с Конрад, но.. това си е само мое доста несигурно мнение.

  16. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    Heart of Darkness torrent @ thepiratebay

  17. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline


    благодарско, но в пайрът не открих нещо, което мога да сваля. може би проблемът е в моята програмка.

  18. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    fixed link. и ти го свалям [и горния линк е сменен също]

  19. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    суперб.
    бира. кожички. Спорко.
    От мен.

    ... някой ден.

  20. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Да, "Апокалипсис сега" е вдъхновено от книгата на Конрад, която на свой ред е романтизация на разказите на първопроходците в Черна Африка, и на Търсенето на изворите на Нил.

    Иначе аз съм доживотен фен на немския филм на Херцог, който е вдъхновен и той от тази книга:

    AGUIRRE, DER ZORN GOTTES

  21. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Имам спомен, че някъде имаше тема тип "Кой кой е", т.е. снимка = nickname = рожденно име. Има ли я още?

    ПП. На темата СНИМКИ като кликна на втора страница ме връща пак в първа.

  22. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    след като влезеш в първа страница на дадена тема, пиши в адресбара накрая =2 и ще идеш на втора страница. следващите страници нямат проблем. това "закотвяне" на първа страница е стар проблем, между другото. май някой го беше споменал преди време.

  23. BenJi

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 29

    offline

    Ами... мислех да пускам нова тема за въпроса си, но май няма да се наложи. Та исках да питам... какво се случи с ArtLine форума ? Помня преди много години се скапа и този който имаше права да го оправи не беше намерен и така нещата замряха... а въпреки хейта който ядох там и напрежението което имаше, беше супер готино и уютно там и градивната критика ми даваше тласък да седна и да мъдря нещо ново again and again.
    Знам, че форума не съществува вече...но се чудя има ли си еквивалент? С хора като Satanasov, Иван Коритарев и другите БГ звезди на които вече не помня имената. И това което ме интересува най-много е подфорума в който всеки си имаше темичка и си постваше рисунките там. Хората коментираха, даваха съвети и т.н. Подобно нещо може да се случи и в DeviantArt с тонове повече feedback и т.н., но друго си е да общуваш с сънародници :).
    Та... има ли еквивалент в който да се впиша активно... или вече нищо не е същото : / ?

  24. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Ми... ей тука е. Сички са тука от стария форум (с някои изключения), но някой не влизат редовно вече.

    Dragons Are Awesome!!!
  25. BenJi

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 29

    offline

    Супер... въпреки, че ми изглежда по-пусто и с по-малко подфоруми.

    А да и... помня, че имаше друг сайт за рисуващи хора, но там май се приемаше с удобрение според това колко добре рисуваш... или нещо подобно?! Ring any bells или аз се бъркам ?

  26. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    тука е много по-слаба активността определено, те хората се разпръснаха и не можа да се създаде същата общност каквато имаше преди. а другият форум е Графила, ама... поразгледай първо преди да се засилиш да се буташ, особено ако не ти понася добре критикарството и вътрешните им шегички. скоро не съм ходила там, де... от години. може да се е променило.

  27. BenJi

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 29

    offline

    Не ми звучи добре

  28. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    В Графила е даже още по-замряло, късмет е да получиш полезен feedback, мисля. Няма да се върне времето на Артлайн, като цяло ми се струва, че хората в последните години се отдръпнаха от писането по форуми - дали заради социалните мрежи, дали заради промени в живота...

  29. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    може би и двете?

  30. BenJi

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 29

    offline

    Тъжно...


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg