Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

  1. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

  2. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    and now, my favourite!

  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Конкретно за жената-чудо (защото все пак сме комикс-форум) - за мен лично версията на Милър е най-феминистката, най-образцовата, защото е най-близка до смисъла на героинята и в същото време е най-иновативна и стилово издържана:

    Наред с Watchmen на Мур и Maus на Шпигелман, Batman: The Dark Knight Returns на Милър може да се считат за графичните новели, които са презаредили комикс-индустрията и са й дали ускорение, което държи все още. За мен лично обаче тази версия на Батман и останалите супеергерои няма как да бъде надмината, дори и от самия Милър (както се вижда в продължението на първата книга, от което е горната картинка) - понеже извежда героите до най-чистата им форма. Примерно Зеления фенер в книжката дори не се нуждае от пръстена си, за да има своята сила. Има у Милър един култ към физическата сила и красота, което е наелектризиращ. Мъжете имат мъжка хубост, жените са женствени, и силата е под контрол освен когато не трябва да е и трябва да се трепат перси. Положителните герои са красиви, лошите са грозни. Калокагатия (мисля така беше термина). Опростенческо, но действа.

    В тези безкрайни поредици които се правят от тогава до сега тези неща се губят. Затова пак е дюшеш това, което е оригинално и извън рамката. За мен долното също е феминистко, утвърждаващо жената, по свой си начин:


    От: Lurid

    Що касае моята версия - има грешки разбира се, очевидното не може да се отрече. Но и заставам зад труда си.

  4. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    vasko каза:
    долното също е феминистко

    Глупости, не покрива най-елементарни критерии за да мине за феминистко. Престани да заблуждаваш хората. Ще вземе някой да ти се върже.

    Learn more?
  5. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    vasko каза:
    Има у Милър един култ към физическата сила и красота, което е наелектризиращ. Мъжете имат мъжка хубост, жените са женствени, и силата е под контрол освен когато не трябва да е и трябва да се трепат перси. Положителните герои са красиви, лошите са грозни. Калокагатия (мисля така беше термина). Опростенческо, но действа.

    "Калокагатия" означава синкретизъм на добрите качества. В учебниците по литература ще го срещнеш като "единство на добро и красиво". Мисля, че точната дума която си търсил в това изказване е по-скоро класика.

    vasko каза: За мен долното също е феминистко, утвърждаващо жената, по свой си начин:

    Това не са ли стрийптизьорки, подготвящи се за работната си смяна?

    Gangnam style!
  6. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    orehovka каза:

    Това не са ли стрийптизьорки, подготвящи се за работната си смяна?

    мдам.

  7. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Хм.

  8. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    yeees?

  9. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    orehovka каза:

    Калокагатия

    калокакия тогава:

    "ugly=wicked & good=beautiful" предразсъдъка имам предвид.

  10. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    нол се умълчахте нещо...

  11. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Целия дебат е бележка под линия към Аристофан.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg