Comics Bistro — Форум » Златният пръст » ПРЕрисувка всеки ден!

  1. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Хелю! Аз съм вашта леля!
    Днес си говорихме с Вегетастеф кой е най-ефективният начин човек да се научи да рисува раздвижени обекти (било то хора, животни или подскачащи кубчета). Доколкото на мен ми е известно, все още никой не е измислил нищо по-добро от добрите стари аниматори :)- режи, сечи и после лепи. Така че решихме, че е време да се погрижим за този пласт от уменията си и да разровим някои прашни упътвания. И за да не пропаднем в мързелива апатия, да вземем и да се ръчкаме взаимно по пътя.
    Таааа, ето ви един нов подфорум, който да се ползва по желание - всеки може да се включи, стига да има сили да се прави с нашите изключително сложни задачи. Активността ще е организирана по подобние на "Рисунка всеки ден", само че леко изменена, с оглед на обучително-упражнителните си функции. Така че, ето ги и информативно-прескриптивните правила:

    1. Какво: Тук ще се прерисува. Като за начало - от обучителни книги, за по-нататък ще видим. Моделът/моделите ще се подбират от мен.
    2. Кога: Всяка сесия трае една седмица и се развива в отделна тема. Всеки понеделник ще пускам по една страница от книга, която всеки, който реши да се включи, трябва да прерисува. В неделя вечерта темата се заключва и на другия ден се пуска нова.
    3. Колко: Всеки е свободен да направи толкова прерисувания, колкото иска. Дори истината е че колкото повече - толкова по-добре. Но! Тук във форума може да пусне само по един вариант. Няма нужда да поствате всичките си 50 кълба с точки, които сте надраскали по време на цялата седмица.
    4. Как? Рисувате и после снимате/сканирате този вариант който най-много си харесвате. Моля, качвайте само обработени изображения! Не всеки има скенер, но всеки може да си обработи снимката от телефона в MS Paint.

    Засега толкова. Ако имате въпроси - питайте тук.

    Gangnam style!
  2. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    ┈┈┈┈┈┈▕▔╲
    ┈┈┈┈┈┈┈▏▕
    ┈┈┈┈┈┈┈▏▕▂▂▂
    ▂▂▂▂▂▂╱┈▕▂▂▂▏
    ▉▉▉▉▉┈┈┈▕▂▂▂▏
    ▉▉▉▉▉┈┈┈▕▂▂▂▏
    ▔▔▔▔▔▔╲▂▕▂▂▂

  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Figure Drawing References: Archive

    NSFW, 18+

  4. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

  5. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Как се развиват тука нещата?

  6. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ми този раздел е временно замразен поради оттегляне на участниците. Ако някой случайно проявява желание, можем да го възобновим, но нека да сте поне двама.

    Gangnam style!
  7. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Ако аз и Vilorp се включим, тогава ще отвориш ли раздела? Просто питам.

  8. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Под обработени изображения какво се разбира? След като сканираш да я дорисуваш изчистиш на боичките?

  9. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Vilorp каза:
    Под обработени изображения какво се разбира? След като сканираш да я дорисуваш изчистиш на боичките?

    Не. Погледни тази тема и ще разбереш. http://comicsbistro.net/forum/topic.php?id=1090 Всъщност разгледай целият раздел.

  10. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Това лееекинко подозирам че ми е над нивото, което то своя страна незнам дали и ниво може на се нарече де.
    Ама от опит глава не боли... много. Нали?

  11. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Оре, всъщност забрави за мен. Аз забравих че от другата седмица до края на ноември ще работя. Тази работа ще ми отнеме доста свободно време за рисуване.

  12. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Vilorp каза:
    Под обработени изображения какво се разбира? След като сканираш да я дорисуваш изчистиш на боичките?

    Означава, че дори да си снимал с телефона и да ти се е появила една сива картинка, можеш да я минеш през някоя програма за обработка на изображения, така че даподсилиш контраста, да избелиш листа и въобще да я направиш така че да личи какво е нарисувано.

    Gangnam style!
  13. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Благодаря и на двамацата.

  14. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ще възстановяваме ли сега прерисуването? Някой нещо?

    Gangnam style!
  15. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Аз съм съгласен, но само в събота и неделя. Аз бих участвал за тренировка.

  16. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Принципно винаги съм готов да опитам нещо.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg