Comics Bistro — Форум » На чаша кафе

  1. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    EDIT
    ----
    Read Comics in Public Day - София
    28 август, 18:30ч
    на пейките пред лятната сцена в Борисовата градина

    Носете си комикс-четиво(поне едно) и поканете приятели.
    https://www.facebook.com/events/221953767931277/
    ----

    Искам да ви обърна внимание към инициатива, започната от едни американци -- да има ден в годината, на който да се четат комикси на обществени места. Започната преди две години, това е третата поредна година, в която на 28 август ще се излиза с комикс под ръка.

    Идеята се зародила след като Brian Heater(един от инициаторите) се пошегувал, че когато пътува, чете романи, защото се чувства неудобно да чете комикси на публично място. Представете си -- дори в САЩ, където комиксите отдавна са част от масовата култура, имат такъв проблем. И така същността на идеята е на този ден любителите на комикси да излязат масово с комикси на обществени места. А целта е да се разбие това отрицателно възприемане на комиксите от обществото (че са за деца, че не са сериозно четиво и т.н.).

    Какво ще кажете да организираме някакво събитие около тази идея (може да не е точно на 28 август)?
    На мен ми се върти в главата да направим една среща, на която всеки да си донесе любимите комикси, да сподели с другите, да поговорим за тях, да порисуваме дори.

    Вижте повече за инициативата на сайта им:
    http://readcomicsinpublic.com/

    Очаквам мненията ви!

  2. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

  3. LOC

    ~11~
    Joined: Дек '08
    Posts: 414

    offline

    Супер яка идея! Аз съм навит!

    МРАЗЯ БЕЗМИСЛЕНИ ПОСТОВЕ В СМИСЛЕНИ ТЕМИ!!!
  4. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Супер!

    Идеи къде можем да го направим? Може и да е на открито.

  5. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Aз също съм за!Ако се организираме може да стане много яко..разни уъркшопове, рисуване на живо и всякакви такива неща..Сигурен съм, че и Сибила и ГРОЗЕН ще се включат веднага

  6. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Добре, смятате ли че 28 август е подходяща дата? Или е по-подходящо през някой уик-енд?

    Ако го организираме, може да стане много яко Макар че аз ще съм доволен и от едно съвсем неформално събиране. Очаквам още идеи, хайде, хайде!

  7. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Не съм сигурен дали до 28 ще успеем да се организираме....а и според мене ще е най добре средата на септември..тогава всички се връщат от морето, а децата почват училище.

    А иначе как го виждате....някакво фестче подобно на анивенчър в зала или нещо такова ...или просто в парка?

  8. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Да, и аз си мисля, че септември ще е по-добре поради същите причини.

    Аз не си го представям много мащабно, защото не мисля, че имаме средства за нещо кой знае какво.

  9. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    ами ако е 28 август, аз мога да присъствам чак след 1730, тъй като е работен ден.

    Кефо е прав, но от друга страна, не съм сигурен дали е много яко ако ще го правим като част от тази инициатива, да го правим на различна дата. не зная.

    Kefo каза:
    А иначе как го виждате....някакво фестче подобно на анивенчър в зала или нещо такова ...или просто в парка?

    по-скоро второто. според мен, идеята е наистина да се четат комикси на публични места - може би ще е добре или всички заедно някъде, или няколко групички на различни места. но.. (пак само според мен) тук не става дума за правене на поредния фест, а за това да бъдат видяни хора, които четат. комикси. not weird at all. ако се направи по този начин, няма и да трябват много кинти. мисля, че най-много по една тениска да си направим: international reading comics in public day, или нещо от сорта? и малко флаери-млаери

  10. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Да, на 28-ми трябва да е вечерта, защото е работен ден. И аз подкрепям да е просто четене на открито. Може да се сткъне нещо от плакатите, които предоставя самата инициатива:
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.436837356367498.113909.117715574946346&type=3

    Хм... а това е след седмица, така че да вземем да изберем някакво място, да пуснем инфо и да видим горе-долу кой би дошъл

  11. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    аз

    тениска?

    иначе тия "плакати" не са твърде яки и аз предлагам да се направи и един от ъъ, някой от хората тук, които могат да рисуват ..каквито поне не липсват

    истинска история

  12. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    и така, предлагам, абе направо обявявам часа и мястото на срещата:

    Read Comics in Public Day - София
    28 август, 18:30ч
    на пейките пред лятната сцена в Борисовата градина

    Носете си комикс-четиво(поне едно) и поканете приятели.

  13. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Това е всеобща (международна) инициатива, така че подканвам и хората, които не са в София да излязат на 28-ми с комикс на обществено място.

    Ако някой желае да организира подобно събиране в своя град, моля да го обяви тук!

  14. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    аз ще съм там.. дори може да домъкна още народ

  15. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    brokentool каза:
    аз ще съм там.. дори може да домъкна още народ

    Заформя се доста добре събитието

    Ето и събитието във Фейсбук:
    https://www.facebook.com/events/221953767931277/

  16. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Еxxx..аз май няма да съм в София тогава шит!Но ако случайно съм тук задължително ще намина!

  17. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Къде ще идем ако вали?

  18. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    fan4battle каза:
    Къде ще идем ако вали?

    Тази сутрин и аз това си мисля. Нека вярваме, че няма да вали
    Все пак съм отворен за идеи

  19. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    и аз се чудех..

    трябва да е наблизо от оригиналното място, мисля. но за съжаление, не се сещам къде да предложа

  20. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Mr. Pizza?

    Gangnam style!
  21. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ей хора, да знаете, че аз може да закъснея с доста, защото съм на работа до 18:00 и офисът е на Околовръстното.

    Gangnam style!
  22. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Мисля, че ще сме там известно време Както се очертава да не вали

  23. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Мен трябва да ме отпишете.... Много съм болен......

  24. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    деемн.. жалко

    днеска цял ден ми е някво супер омотано, да не говорим, че още от събота имам мускулна треска..

    скорошно оправяне!

  25. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Не можах да намеря никой. След един час кръжене около това дето си мислех, че е лятната сцена стигнах до извода че май кръжа на погрешното място. А носех 4 комикса да показвам!

    Gangnam style!
  26. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    Eеее, жалко! Бяхме там до към 21ч, доста хора и купища комикси.

  27. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Може ли другия път да го направим на някое място, където и изгубени души като мен ще могат да го намерят?

    Gangnam style!
  28. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    жалко наистина

    Лятната сцена е много близо до Слончето (лавките с бира, където има и много катерушки и пейки)

    следващия път просто трябва да има или предварителна среща, или да се даде нечий телефон за свръзка

  29. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Къф съм убавец! Като Стамбулец!

  30. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Май видях Suffer Ani, може и да греша. Аз говоря за това момиче. http://eyesofsuffering.deviantart.com/gallery/?catpath=/#/dhssy4 Или това момиче което го виждам на снимките прилича много на Suffer Ani.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg