Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

Vasco

(232 отговора, 28 участника)
  1. vasko

василаки

Edit: Pppage break!

Още една работа, по моя скица:

Картинките впрочем ги пускам за критика и коментари, който знае - да съветва моля.

2. Vilorp

3ир-3ир-Член

Горната диагонална черта ми седи много отрязана. Долната си я продължил до самия трол.

3. vasko

василаки

Tака?:

значка:

4. fan4battle

..

Първоначално като видях изядената линия, ми се стори твърде къса така. Не съм толкова сигурен вече. Не е ли много сплескан текста на значката? И лилавото дали не е твърде ярко? Мисля си дали няма да има по-добра четимост просто.

5. Vilorp

3ир-3ир-Член

С изядените линии е по-добре. Евентуално да направиш бутчето една идея по-голямо, че от нетролската страна седи много празно.

Мен лилавото си ме радва.

6. Lisa

random

аз пък да добавя, че ми бърка в здравето фактът, че кривата на долния надпис не е успоредна на кривата на кръгчето. от няколко дена се каня да го напиша, ама ме домързява да се логвам. иначе не е по моя вкус тоя стил, ама предполагам, че бива.

we come, we kill, we claim.
  7. vasko

василаки

И още една дреболия - решил съм да изчистя част от нещата, които съм планирал отдавна. По книга за японска хералдика ( линк).

+ =

8. vasko

василаки

The BATMAN TAS Villains and Heroes Typographic Series
    (in Gotham of course)

9. Lisa

random

Robin - твърде тънички са белите линии, не са еднакво дебели, освен тва има някъв остатък (вероятно с големина 1 пиксел) под надписа. нещо има проблем с anti-aliasing-a?
    Joker - пак има проблем с anti-aliasing-a?
    Harley - пак има проблем с anti-aliasing-a? и ми се струва излишно очертанието на картата, на мен поне. шрифтът е готски, какъв е?
    Twoface - готина идея, ама нещо не ме грабва изпълнението
    Man-Bat - anti-aliasing...
    Penguin - готина идея, ама верижката на монокъла е твърде тънка, пък шапката би могла да е малко по-добре позиционирана
    Mr Freeze - готина идея, твърде надробено изпълнение
    Poison Ivy - за що е сърцето в негативната форма? само с трънката на мен по- би ми харесало
    Killer Croc - anti-alliasing...
    Scarecrow - не схващам идеята точно каква е, но ми харесва, с изключение на S, където стрелката малко тъпо ми се вижда разположена
    Clayface - обаче пак - anti-aliasing...
    Riddler - anti-aliasing...
    Bane -
    the past -

10. vasko

василаки

Ее мерси че си си направила труда да пишеш

Антиалайзинга ще го поправям на моя монитор не ми правеше такова впечатление, явно нямам око точно за това.

Шрифта навсякъде е Gotham, както пише горе след заглавието Обърнаха ми внимание че е по-уместен след като пуснахме с един френд първата картинка с неговия шрифт (откъдето и тръгна всичко. На мен идеи за такива игри ми идват като гледам случайни надписи, тук гледах логото на Cinema City. Хората отстрани се чудеха защо чета един надпис 10 минути).

Joker се чете, това е добре...
    Twoface - кое точно не те грабва?
    Penguin - comment noted
    Mr Freeze - да обърнато ми внимание и преди за надробяването, ще измисля друг вариант
    Poison Ivy - това не е сърце, цици трябваше да бъдат...
    На Scarecrow идеята е че от началото тръгва плащещия газ, който те кара да видиш чудовището накрая, явно иска още врк.

11. Lisa

random

сега забелязах, че и на господин Крок има бял кант там, където си добавил очето в О-то. моят монитор си го знам, че е по-светъл от твоя, та сигурно ти не го виждаш това... слагай един черен центриран stroke за по-сигурно. на печат тия кантове много ме дразнят мен лично.

не струват тия цици.

12. orehovka

мускетарка

Според моето скромно мнение, тук има няколко попадения и няколко, които биха могли да бъдат разработени по-добре.

За всичките - ясно защо използваш шрифт Gotham, но не ми се вижда добра идея всички надписи за тези различни персонажи да са еднакви. Дори самият шрифт да няма разновидности, ти пак можеш да си поиграеш с големина на буквите, осттояние една от друга, издълженост-сплеснатост/разширеност, ъгъл на наклона и прочие.

Сполучливите за мен са като започнеш отгоре докато стигнеш до Харли Куин + последния.
    BATMAN - радва ме

Robin - принципно добра идея, но може да се разработи още. Също така не ми харесва че думата Робин е сложена върху някаква поставка, която е отделена от сянката в която е потънала. Защо не пробваш да махнеш поставката и да се опиташ да свалиш още малко надолу бялата граница която отделя буквите от сянката, като ги оставиш отдолу да се слеят?

Joker - честно казано, включих чак след две минути за кой иде реч, може би просто не играя карти достатъчно. За мен голямото The J не води автоматично до откритието, че става дума за Джокер. От друга страна, защо не пробваш втори вариант, в който Joker си е изписано с букви и знаците на боите от картите са поместени в самите букви?

Харли Куин - можеш вътрешното сърце да го сплеснеш малко, за да стои по-окръглено - така ще се подчертае формата на Q-то, което от своя страна умишлено или неволно прилича на бомба ( ). Иначе ме радва.

Two Face - поред мен ще е о-добре ако вкараш лицето в О-то, а не в последното е. В момента е-то е завъртяно и прилича на О, а не виждам смисъл от това при условие че вече си имаш.

Man-Bat - не ми харесва, аз бих го изоставила

The Penguin - за мен по-логично тук щеше да е да се беше заиграл с Р-то - издадената част може да се оформи като клюн или като тумбак, а серифа - като пингвински крачета, вече според въображението и това кое би стояло добре.

Mr. Freeze - малко постно ми седи, може да се помисли за още нещо, с което надписът да стане по-характерен.

Poison Ivy - същото което и за Фрийз, но с двойна сила. В момента там няма нищо освен един корен, който според мен е много далече от идеята за Айви.

Следващите не ги знам и не мога да коментирам, с изключение на Catwoman, което не ми харесва и Scarecrow, което е готино с изключение на последната буква, която в момента стои визуално изолирана от останалите.

Gangnam style!
  13. vasko

василаки

цък за по-голям размер
    Жокера и Бръшлянката ще ги мъча по-натам.
    На моя монитор не мога да си хвана добре проблемите с антиалайзинга.

14. Lisa

random

май си успял да оправиш anti-aliasing-a.

catwoman - не ме радва
    harley -
    mr freeze - по-добре
    penguin - доста по-добре
    robin - тая бяла чурка на b-то долу няма смисъл от нея
    scarecrow -

15. vasko

василаки

Една по-стара работа, лифтната:

Моделите са Пратчет и Ницше.

16. vasko

василаки

Осмият пророк на Омнианството

Доста време мъчих антиалайзинга, не мога да го направя както трябва. ако някой разбира моля да пише.

17. vasko

василаки

18. vasko

василаки

Може би прекалено стерилизирам нещата с векторизирането. Една пет/десет-минутка без особено замисъл:

19. orehovka

мускетарка

Me likes it.

Gangnam style!
  20. vasko

василаки

Danke miss Ore

21. vasko

василаки

Полунощ! Нещата се обръщат.

22. Lisa

random

гот

23. Vilorp

3ир-3ир-Член

Много приятно и изчистено. А и има някаква оптична измама че горната част е по-малка.

24. orehovka

мускетарка

Gangnam style!
  25. vasko

василаки

Малко тайпо, което трябваше да стане The finest Emirates.
    Калиграфията мина през може би 40-50 ти проби докато стане точно; бейсик. Симпатиите ми са за втория вариант.

И нещо по-ново:

26. vasko

василаки

на база фешън-снимка.

27. vasko

василаки

28. little_miss

езичница

Харесва ми идеята с балончето вместо "C"

29. vasko

василаки

Мерси! Нарочно избягвах да е о-то, твърде често се прави. И така върви и за фавиконка.

30. amateur

297

Даа, comicsbistro-то ме кефи

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg