Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

1. rumbaka

Член

Здравейте драги художници,
    Имам нужда от вашата помощ. Кандидатствам тази година в Англия с Анимация и Илюстрация, но главно съм насочен към анимацията. Искам да ви попитам тъй като си подготвям портфолиото но незнам какво да направя за да имам по-голям шанс да ги впечатля. До момента мислих портфолито да ми е само то анимационни сюжети,но дали това е добро или не. Госпожите ми викат да,но те много пъти са ми казвали да и малко улучвали. Искам мнението на компетентни хора в тази област и как да си увелича шансовете за прием,защото цял живот съм чакал този момент и не искам да го пропускам (имам предвид реализацията в чужбина).
    Предварително Благодаря.

2. gradski-tigar

Член

В чужбина само тебе чакат.
    Я, покажи тука какво можеш, пък после пак ще си говорим.

3. Skitalec

Член

Какво разбираш под "анимационни сюжети" и къде мислиш да кандидатсваш?

По принцип част от университетите имат специфични изисквания за портфолио или ти пращат някаква задачка - на мен от UWE(University of the West of England) например ми бяха поискали няколко илюстрации на различни теми...бтв, НЕ препоръчвам UWE, защото и аз, и мой приятели там имаха проблеми със самият университет и администрацията.

За илюстрация и анимация не знам, но мен ме приеха анимация с едно pdf-че, в което имаше картинка и на следващата страница - няколко стадии на това как работя + описание на самата картинка, каква ми е била идеята и защо съм я направил така. В самият pdf се опитах да съчетая различни неща - декори, типажи, идеи за комикси и филмчета...мисля, че накрая май беше към 13-тина страници. Пратих и старото ми 3д портфолио, във формата на клипче. На някои места се съгласиха да им ги пратя по мейл, на други държаха да са на хартия.

По-добре проучи самите университети, които си харесал, може даже да им пратиш един мейл/да звъннеш да ги питаш в какъв формат предпочитат да ти е портфолиото, какво да съдържа, как да го пратиш и тн(често информацията я има и на уебсайта на университета, но ако ти трябва нещо по-подробно е по-добре да звъннеш). Когато пристигнах в UK разбрах, че си имат някакъв специфичен формат за портфолио, с който ги запознават в foundation degree-то...само че аз нямам foundation и моето портфолио беше както казах по-горе, и пак ме приеха, та не знам колко се държи на това.:)

Друго важо - оглеждай се за стипендии, ако имаш висока диплома. След приемането на България в ЕС, нашите дипломи са станали равни на техните, тоест, за да хванеш стипендия ти трябват няколко 6-естици. Има университети, които предлагат доста добри стипендии, но внимавай и за крайните срокове за подаване на документи, защото ако ги изпуснеш първата година е вероятно да не можеш да се класираш след това (аз се класирах за златна стипендия в моя университет заради отличната ми диплома, но изпуснах срока за подаване на документи заради гореспоменатия UWE и още ме е яд :D)

Пожелавам ти успех, и ако мога да помогна с нещо, питай.

4. rumbaka

Член

Тук ще кандидатствам:
    В University of Bolton с Анимация и Илюстрация,
    Solnet University с Анимация и Илюстрация,
    Teeside University в Мидълзбро с 3D Animation
    другите два избора още не съм ги направил.
    Под анимационни сюжети,разбирам герой и карикатури.
    Благодаря ти, за изчерпателният отговор Skitalec.

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg