Comics Bistro — Форум » Златният пръст » Сговорна дружина и до Цариград стига

  1. Xquisite

    Untitled
    Joined: Дек '08
    Posts: 447

    offline

    Тази тема е за всички почитатели, подръжници и маниаци на векторната графика. Освен, че е за пускане на векторни произведения, основно е за зарибяване на нови подръжници, които да ни подкрепят финансово, да ходят да купуват кафето и пускат пералнята.
    Първа стъпка в обучението е векторизацията на снимка или картинка. Векторни програми бол- най- популярните са Илюстратор и Корел, ако сте под Линукс* има Инкскейп, която може да се ползва и с Уиндоус, Ксара, която е фрий под Линукс и платена под Уин, Флаш, която също е от популярните, ама забравих да я спомена в началото и ако се разровите може да откриете и още, мен ме мързи. Харесайте си някоя като имайте предвид, че започвайки на нея, ще си останете на нея- прехвърлянето на друга е трудно и рядко се прави, освен ако не ви вдъхновят с крупна сума. Не се обяснявайте коя програма е по- добре, всяка има плюсове и минуси, и който ви казва, че еди-коя-си е върха на сладоледа нищо не разбира и е тъп нарцисист. И да знаете, че Фотошоп не е векторна програма, в него успешно може да правите вексели**, но това е за друга тема. Да, може и да внедрявате векторни изображения, но за това ще говорим като получите жълт колан. Разликата между растерните и векторните програми е, че последните представят изображения, при което те се описват с помощта на математически формули, функции, вектори и т. н., което ви дава малък обем на изходният файл, неразрушимо качество при различна степен на мащабиране, възможност за прилагане на неограничен брой деформации и трансформации и така нататък, и така нататък. Айде, останалото ще го оставим за по- нататък.

    ___________________________

    * не знаете какво е Линукс? Засрамете се!
    ** ще говорим за това по- нататък, сега не ви интересува.

  2. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    w00t!

  3. Xquisite

    Untitled
    Joined: Дек '08
    Posts: 447

    offline

    Изображението за първи урок:

    Смятам, че черно- бяло ще ви е по- лесно. Тук го има малко по- голямо.

  4. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    бати гадовете сте, да ме изкушавате да рисувам по време на сесия.

  5. Xquisite

    Untitled
    Joined: Дек '08
    Posts: 447

    offline

    Напротив, мислим за теб. Точно като блокираш от учене, ще си отвориш векторната и ще зацъцкаш безиетата, знаеш ли как успокоява. Няма да се усетиш как ще ти е минало блокирането и с нови сили пак ще седнеш да учиш.

  6. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    нямам време! утре ми е изпита, няма да ти казвам колко имам още да синтезирам и преработя...

  7. Xquisite

    Untitled
    Joined: Дек '08
    Posts: 447

    offline

    Е, тогава ще рисуваш вдругиден.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    И успех на изпита!


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg