Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

Какво четем

(210 отговора, 31 участника)

Етикети:

  1. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Lisa каза:
    забавно... искам и аз.

    Виж, по-горе съм дал линк. Надявам се цялата книжка да е толкова поучителна.

    Learn more?
  2. geforce

    Член
    Joined: Мар '11
    Posts: 3

    offline

    Последно четох 'Закуска в Тифани', а сега съм на 'Вещици в чужбина' /Т.Пратчет/ ^^

  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Чета книга за откриването на Антарктида.

  4. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Да запитам...стария от 90-те превод на "Интервю с вампир" ли е по-читав, или този сегашния с Брад Пит на корицата ?

  5. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    vasko каза:
    Да запитам...стария от 90-те превод на "Интервю с вампир" ли е по-читав, или този сегашния с Брад Пит на корицата ?

    e ?

  6. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Ами щом не се е намерил кой да каже, значи сигурно оттук все още не е минал никой, който да знае?

  7. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Разкази на Хемингуей. Започнал-незапочнал разказът и главният герой вече е умрял и историята свършила.

    Learn more?
  8. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    George R. R. Martin - A Dance With Dragons

    Learn more?
  9. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Чета книгата "Атлантида и маите 2012' - Франк Джоузеф Пише дали ще има краят на света или няма и за предсказанията на Едгар Кейси който е починал през 1945 г. Дотук това което е предсказвал е познавал всичко. В книгата пише че причинната за краят на света е че ние не опазваме околната среда. Също така е възможно да има обръщане на полюсите на планетата Земя. А и като слушам новините по радиата и като чета в нета какви неща се случват, май наистина ще мрем. Е, не съм я стигнал до край. Ако искате я вземете да я прочете, ще ви я заинтригува много.

  10. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Обръщането на магнитните полюси до колкото знам се случва ас уи спик. Смисъл, те всяка година се изместват и става все по-бързо и по-бързо изместването. В най-лошия случай това до което ще доведе е да няма компютри и самолети...

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  11. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Тъкмо привърших "Вещерът" - Анджей Сапаковски. Много приятна и завладяваща история.

    Dragons Are Awesome!!!
  12. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Аз чета История на костюма.

  13. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Аз чета една книга за живота на бедните по света (не е анти-банкерска) и приказките на братя Грим.

    Learn more?
  14. bast

    The Alien cat
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 551

    offline

    "Денят на Чакала" на Фредерик Форсайт

    много яка книга

  15. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    "Сънуват ли андроидите електрически овце", много приятна книжка.
    По едно време се притеснявах да няма обрат в стил цар Едип.

    Днес сутринта почнах и "Господарят на светлината".

    Learn more?
  16. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Intellectual Property - A Reference Handbook

    Интересно, как авторските права са доживот плюс 70 години, инженерните патенти са максимум 20 години, а фундаменталните открития в науката - 0 години. Ако фамилията ви е Нютон, вместо Спиърс, моите съболезнования.

    Learn more?
  17. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    "Господарят на Светлината" предполагам става дума за Зелазни. Много е добра кнжката, а ако не си чел "Господаря Демон" (отново на същия автор) горещо препоръчвам.

    В момента съм до половината, на том пети, от поредицата "Песен за огън и лед" - "Танц с дракони".

    Dragons Are Awesome!!!
  18. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Accelerando - съвременна научна фантастика. Ще пиша за какво става дума в нея, като я дочета. Ето линк към цялата книга в официалния сайт на автора.
    http://www.antipope.org/charlie/blog-static/fiction/accelerando/accelerando-intro.html

    Learn more?
  19. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Azzara каза:
    Accelerando - съвременна научна фантастика. Ще пиша за какво става дума в нея, като я дочета. Ето линк към цялата книга в официалния сайт на автора.
    http://www.antipope.org/charlie/blog-static/fiction/accelerando/accelerando-intro.html

    Темата е така нареченото Singularity - повратният момент в близко бъдеще, когато технологиите започват да се самоусъвършенстват, отвъд който съвременната футурология не може да прозре.
    Точно до края на първата трета, книгата е много интересна и реалистична, изпълнена със забавни прозрения не само за неочакваните промени в технологията, а и в света на правото. Изследват се границите между понятията личност, интелект, програма и бизнес модел. Не бях се замислял, че ако се дадат граждански права на роботите, със същите аргументи могат за граждански права да претендират и компютъризирани самоуправляващи се фирми например. И че интелектуалната собственост узаконява робството над изкуствения интелект, включитенлно над ъплоуднати симулации на реално съществуващи хора.
    След края на първата трета усещането за достоверност се губи, а новите персонажи са като герои от аниме - малко момиченце е кралица на юпитер и пътува с роботизираната си котка Аинеко да се срещне с извънземни придружавана от ирански имам и други колоритни типажи. Интересните наблюдения на автора продължават, но е доста по-трудно да ги приемеш на сериозно.
    Като цяло препоръчвам книгата като въведение в идеята за Singularity-то и заради немалкото оригинални идеи.

    Learn more?
  20. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    В момента това чета. Книгите са доста интересни.

    http://nsa30.casimages.com/img/2012/06/13/120613101007866727.jpg

    http://nsa29.casimages.com/img/2012/06/13/12061310084217333.jpg

  21. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    кориците да умопомрачаващи.

    аз пък чета нещо, което по принцип ми е интересно, ама фактът, че трябва да пиша есе-анализ на испански по темата направо уби всичко в мен.

    "Психология на околната среда и психосоциални процеси" - или както там се превежда "Psicologia ambiental y procesos psicosociales"

  22. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Испанският ми е много симпатичен език. Като гледам испански филми със задължителното фламенко и се разтапям просто.

    Най ме кефи как са започвали кралските документи: "Yo el Roy"

    По темата: Почнах да чете нещо, което се канех отдавна - семейната колекция от книги на Удхаус. Има ли определна последователност?

  23. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Vegeta, тия книги ги знаем. Само имай едно на ум, че това какво си говорят мутрите като се съберат на по бира и това как стоят нещата в действителност са две различни неща.

    Learn more?
  24. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Как хубаво ми хайджакна поста...

    Иначе всеки си вярва тва дето иска да вярва. Щом вегетастеф иска да се чувства "информиран" то си е негова работа. тези книги са не толкова както казваш ти недействителни, колкото са натоварващи психиката, всъщност затова сега се насочих към Бландингс.
    То и външния им вид е като на некролози...

  25. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Съгласен съм с Васко, всеки е свободен да мисли и да вярва както си иска. Според мен тези книги не са недействителни, защото автора на книгите отдавна не е сред живите. Георги Стоев беше убит от мафията. За съжаление все още важи законът на мафията "Който проговори, умира!". С мафията шега не бива. Доколкото до испанския език е хубав език, не е по-труден от английския. За съжаление аз знам малко думи на испански, защото този език го знам малко само от нета и от разни филми: "todos, muchas gracias, maldita, puta, bueno dias, bueno, asesino и др." Всеки човек лесно може да научи псувните на много езици, но граматиката на всички езици е доста трудна. Както и да е.

  26. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    vasko каза:
    Испанският ми е много симпатичен език. Като гледам испански филми със задължителното фламенко и се разтапям просто.

    Най ме кефи как са започвали кралските документи: "Yo el Roy"

    По темата: Почнах да чете нещо, което се канех отдавна - семейната колекция от книги на Удхаус. Има ли определна последователност?

    а не е ли "Yo, el Rei"?

    има последователност в книгите на Удхаус, ама въобще не си я спомням... тва тия за замъка Бландингс ли? потърси в нета нещо от рода на ред на издаване за справка, предполагам би вършило работа. как ми се причете..... и ми се гледа сериала.... който кърти... особено ако си чел книгите.

  27. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    vegetastef каза: Всеки човек лесно може да научи псувните на много езици, но граматиката на всички езици е доста трудна.

  28. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Няма никаква последователност при Удхаус, Васко. Освен ако не търсиш хронология разбира се. Обаче започни със Стрихнин в супата и Маймунска работа и ако не ти допаднат - не се мъчи с другите. Той е доста продуктивен и колкото и да е забавен идва момент в който дразни жестоко. Но преди този момент е забавно и доста смешно...

  29. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Испанския (особено този дето го хъхкат в Кастилич) ме избива яката на смях и ме кефи. Но си нямате представа какво е да ви зажъжъкат на главата португалците. Щях да се спукам от смях!

  30. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    и аз съм съгласен за удхаус - хареса ми.. когато бях на 14. след четвъртата гнига вече всико е едно и също. когато ми писна от него, майка ми препоръча да пробвам джером к. джером. естествено, двамата са доста различни, но все пак за мен джером е нещо като дооооста развита и подобрена версия на удхаус.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg