Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

Какво четем

(210 отговора, 31 участника)

Етикети:

1. orehovka

мускетарка

Много готин избор, Андро

Gangnam style!
  2. Lisa

random

а аз отново Шлемът на ужаса. да живей Пелевин!

we come, we kill, we claim.
  3. Mel

модератор под прикритие

Dragon_Phoenix каза:
    Отново Р. Зелазни и отново 'Една нощ през самотния Октомври'

Това не съм го чела, но след Хрониките на Амбър съм фен на Зелазни!

девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  4. Shadow Priest

Член

ОТТБ-Охрана на труда и трудовата безопастност.Доста интересна книга с много термини и наистина различен изглед на нещата и собствено въображение.Нещо просто като мисъл,условия на труд и хигиена са представени като много абстрактни понятия с по 10изречение всяко.

5. bast

The Alien cat

Издирвам си "Бягсто от свободата" на Ерих Фром, ако някои има предстажа къде мога да си я намеря или поръчам да ми каже благодаря предварително

6. uah

Льольо

Тъкмо приключих с "Черното ехо" на Майкъл Конъли и в момента съм на "Вещици в чужбина" на Пратчет.

7. vasko

василаки

Деяния на апостолите.

8. Mel

модератор под прикритие

bast каза:
    Издирвам си "Бягсто от свободата" на Ерих Фром, ако някои има предстажа къде мога да си я намеря или поръчам да ми каже благодаря предварително

заповядай-- ето откъде

9. bast

The Alien cat

Mel каза:

заповядай-- ето откъде

zlatna si ^^ blagodarqqq

10. Mel

модератор под прикритие

11. Azzara

Solar

Чета (сещайте се слушам на пиратска аудиокнига) Intelliquest's The World's 100 Greatest People
    Това са разкази за живота на известни личности. Представят се буквално хиляди действителни ситуации - житейски условия, семейно положение, лични възгледи, възраст и т.н. в които хората са работили или творили. Особено интересно е, кой с какви проблеми се сблъсква, как ги преодолява и кои трудности доколко му/й се отразяват, кои са непреодолими. Друг интересн аспект е кой доколко е облагодетелстван житейски от таланта си.
    Като цяло се убедих, че не умея да преценявам хората и имам предразсъдъци за това какво може да се очаква от какъв тип хора. Например научих, че бащата на генетиката Мендел е прекарал живота си в манастир, Галилео е бил самотен баща на три деца (плюс седемте на брат си пройдоха), а Луи Пастьор, освен че си е преварявал млякото, е събирал слюнка от бесен булдог с голи ръце. И още не съм минал и две трети от историите. Кеф.:)

Learn more?
  12. orehovka

мускетарка

Ау. На английски ли е?

Gangnam style!
  13. orehovka

мускетарка

Аз пък чета "Архипелагът Гулаг" - на новия ми Киндъл (год блесс "Читанка.инфо")

Gangnam style!
  14. Azzara

Solar

orehovka каза:
    Ау. На английски ли е?

Да, те са едни 30 минутни леции всъщност. Напоследък слушам доста такива. Последно слушах за Китай, както и за личностите в девна Гърция. Увлекателни са, а сюжетните обрати са си напълно реални. Алкавиад е бил еквивалента на Рандал Флаг в реалния живот.

Learn more?
  15. fan4battle

..

Звучи супер интересно!
    Аз прочетох Making Ideas Happen. Много е хубава!

16. Azzara

Solar

Аз я открих тук:
    http://bolt.org/board/showthread.php?t=152598
    Иначе струва "само" 200 долара.

Learn more?
  17. fan4battle

..

Ами, ако са двеста цд-та, то само за консумативите...
    Ще ми се да се запозная с тях, ама май имам доста други неща на опашката...

18. orehovka

мускетарка

Аз ще си ги дръпна. Понякога слушането на музика много дотяга.

Gangnam style!
  19. Azzara

Solar

Предупреждавам, че съм разочарован от подбора на последната една трета от поредицата - религиозни и политически водачи. Вместо за хора които си говорят с бог или са известни с това колко човека са успяли да заколят през живота си, като Чингиз Хан и Александър Велики, с удовлоствие бих слушал за други интересни личности, известни с това, което са създали, да речем Дейвид Хюм или Алан Тюринг.
    Начина по който преставят живота на Авраам, в който бог е реално действаща личност и пълното приемане на библейската интерпретация на ценностната му система (от рода на.. пред вратата на Лот се събрала гневна тълпа и той в отчаянието си дал на тълпата да изнасилят дъщерите му, за да оставят гостите му ангели на мира) поставят под съмнение достоверността и посланията на всички останали биографии преди това.

Learn more?
  20. uah

Льольо

Аз се правя на гъзар и се опитвам да чета 2 книги едновременно.
    Преди заспиване се потапям в тъмниците на "Метро 2033", а в трамвая съм на "Последният койот" от Майкъл Конъли

21. Mel

модератор под прикритие

Чета книжките Страховитото на изд Егмонт. Истинско откритие са тез книжлета и са пълни с картунчета и смешки.
    Прочетох Жестоката математика. жестока е.
    Преди това прочетох Морис и неговите образовани гризачи - на Пратчет. Ами ареса ми-обичам философски хумор.
    После прочетох едно тъпичко книжле от 1975 г. Чудаци, от някакъв чешки автор, но там поне пипнах малко учителски опит от учителя в книгата , който даже беше разработил цяла ролева игра с учениците си в реално време.

22. Lisa

random

unseen academicals, t. pratchett

:}

23. Mel

модератор под прикритие

Чета АБАРАТ на Клайв Баркър.

24. Azzara

Solar

А аз The Moral Landscape на Сам Харис.

Learn more?
  25. Azzara

Solar

Сега слушам едни лекции по американска история. Професорът с чиста съвест го обявявам за най-добрия разказвач, който съм слушал досега.

Историята на робовладелството ме накара да се замисля, как човек вместо да използва ума си да реши, какво е правилно, го използва да се убеди, че именно това което вече желае е правилното. А това, което желае, се диктува до голяма степен от икономическата обстановка. Промени ли се икономиката, променят се и хората и моралът им. Понякога и към по-лошо. А икономиката е тревожно променливо нещо.

Друго явление, над което ме накараха да се замисля, е промяната на отношението на жените към ролята им в обществото. Може би фабриките с появата си им отнемат достойнството. Фабриките изземат почти всички дейности заради които домакинята е била обект на уважение. Напълно е възможно жените в наши дни да са по-малко уважавани отколкото през цялата човешка история. Винаги съм смятал подобни разсъждения за радикални. Вече не.

Learn more?
  26. bast

The Alien cat

Магията на ьветовете - проф. Харалд Брем

27. Azzara

Solar

Сега се зачетох в Psychology of intelligence analysis
    Чувствам се се върховно тъп (и сляп).

Learn more?
  28. Lisa

random

ква е идеята на картинката? търсене на връзка или?

аз пък чета "туп!". мноооого бавно... щото обикновено е късно вечер и заспивам.

29. Azzara

Solar

Идеята е, че разузнавачът вижда това, което очаква да види, а не това, което е пред очите му. На картинката има цели три излишни думи.

Learn more?
  30. Lisa

random

забавно... искам и аз.

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg