Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

Какво четем

(210 отговора, 31 участника)

Етикети:

  1. Homo Liber

    Член
    Joined: Юли '09
    Posts: 162

    offline

    Видях, че има тема за какво се гледа и реших да изтипосам такава за четене.

    А, не и трахеята! Тя е хартиена!
  2. Homo Liber

    Член
    Joined: Юли '09
    Posts: 162

    offline

    Току- що свърших с четенето на "Изумление и трепет" на Амели Нотомб. Все още се чудя дали въпросната дама е прехвалена или просто съм попаднал на най- скапаната и книга? Ако някой е чел нещо друго от нея, да се чувства свободен да сподели, за да знам дали си струва да прегледам и други нотомбски произведения.

    А, не и трахеята! Тя е хартиена!
  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    За Нотомб не знам.
    Аз чета "Братя Карамазови". Баси яката книга!

  4. Homo Liber

    Член
    Joined: Юли '09
    Posts: 162

    offline

    За какво говорим, Достоевски си е Достоевски. Стигни до книга пета на втора част и пак ще говорим.
    Аз днес зачетох страшна книга. Почнах в автобуса и направо я изядох, скоро ще я свърша. Hash Oil, Момчил Николов. Страшна. Бегбеде ряпа да яде. Не че не ме кефи, ама този е изрод. Докато четеш си мислиш хем, че всичко за което пише е напълно реално, хем не можеш да повярваш колко надрусан е бил. Болно направо.

    А, не и трахеята! Тя е хартиена!
  5. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Четох "Кланица 5" на Вонегът. Една от най-силните антивоенни книги, писани някога. Моментът, когато героят гледа филма "Защо се бием" отзад наптед ме разплака просто. ( " После снарядите се връщаха в лабораториите на учени, които по вълшебен начин ги превръщаха в руди и ги криеха дълбоко в земята, за да не могат да навредят повече на никого" )
    После четох "Един ден на Иван Денисович" на Солженицин. Книгата е просто психарска: как го будят сутринта в пет за тараш при минус 27 градуса, как си е зашил в ръкава 200 грама хляб, как изкрънква двойна супа с гнило зеле, как го тарашат... просто живота ми се видя в съвсем друга светлина.
    Завърших с "Месия" на Гор Видал. Отдавнах исках да прочета книгата на български, имах само английско издание. Яд ме е, защото книгата беше доста скъпичка ( 16 лв., а е с меки корици и на възможно най-евтина хартия ), но поне беше интересна. В близкото минало се появява нов американски месия, който проповядва, че смъртта е достойно занимание... 50 години по-късно вече е изместил всички религии освен в Панарабската лига, където води последните си дни авторът на романа, един от първите му сподвижници...

  6. hangemhigh13

    Bounty Killer
    Joined: Дек '08
    Posts: 279

    offline

    Пфф, вие къде сте се вкарали :lol:
    Ако изчета една такава книга после трябва една седмица да чета жълта преса за да се върна към старото си "аз" :lol:

    Сега след като го казах - чета Хрониките на Амбър с десетки години закъснение. За щастие книгата е великолепна и ми идва чудесно след Толкин, когото четох доскоро.

    Chuck Norris can strangle you with a cordless phone.
  7. Homo Liber

    Член
    Joined: Юли '09
    Posts: 162

    offline

    Хрониките на Амбър са класика. Въпреки, че имам особено мнение за Зелазни. Но имам още по- особено мнение за Джордж Р. Р. Мартин, така че това няма значение.

    А, не и трахеята! Тя е хартиена!
  8. hangemhigh13

    Bounty Killer
    Joined: Дек '08
    Posts: 279

    offline

    Дефинирай "особено мнение". Мартин има велики неща. Любимата ми негова книга е Приключенията на Хевиланд Тъф. От "Сагата" съм чел само първите три, от които първите две бяха страхотни, но майка ми каза, че четвъртата не е чак толкова и затва се подмотквам.

    Аз имам особено мнение за Робърт Джордан. И за Реймънд Фийст.

    Chuck Norris can strangle you with a cordless phone.
  9. Homo Liber

    Член
    Joined: Юли '09
    Posts: 162

    offline

    Зелазни има един проблем в книгите си, с който прекалява. Пише прекалено абстрактно и оставя твърде много неясноти. Повечето му сюжети стават абсолютно предвидими в момента, в който схванеш цялата обстановка. Четеш, четеш десетки страници без да си особено в час за какво става дума и кои са тия хора не за друго, а именно защото пише много разкъсано и много абстрактно. На някои това им харесва, но аз го намирам за излишно. Иначе страшно ми харесва неговата лаконичност, когато прави описания и въображението му всеки път ме изненадва. Не на сюжетно, а на сетингово ниво.
    А при Мартин ме дразни профанизацията и предвидимостта, за което се надявам да не съм прав. Иначе това, че добрите герои постоянно се преебават и умират е добър похват.
    За Робърт Джордан имам още по- особено мнение

    А, не и трахеята! Тя е хартиена!
  10. hangemhigh13

    Bounty Killer
    Joined: Дек '08
    Posts: 279

    offline

    Еми трябва да ти кажа, че Тъф е страшна книга. Много по-добра е от книгите за Старк по ред причини - първо, че е фантастика а не фентъзи, и второ че е безкрайно по-кратка. От нея би станала убийствена игра, или даже филм. Не, че имам нещо против фентъзито (даже напротив), но качественото такова се пише много трудно.

    За Зелазни си прав, но трябва да вземеш и предвид кога е писал, все пак. Амбър е 70-та година. Иначе за въображението - страшен е. Наистина.

    По темата - ако ти попадне много-логията за Дендариите на Луис Макмастър Бюджолд - препоръчвам ти я. Не предполагах, че жена може да пише тактическа фантастика изобщо, камо ли толкова добре. Фентъзито й е лигаво и не го препоръчвам. Не че не е интерено, просто няма нищо кой знае какво там.

    Chuck Norris can strangle you with a cordless phone.
  11. ApriLL...

    [0__^ (RoCk]
    Joined: Фев '09
    Posts: 311

    offline

    Чета ужасно стар криминален роман,много кратък и много напомнящ на посредствен филм.. издаден 1987
    иначе четох неща от Деян Енев,съвременен български автор..много ми хареса http://liternet.bg/publish13/d_enev/morga.htm

  12. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    hangemhigh13 каза:Бюджолд

    Изненадвам се, че четеш чиклит.

    Съгласен за Тъф.

  13. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Homo Liber, тъкмо видях на сайта на Мартин, че типът от аватара ти ще играе Старк във филма по Песен за огън и лед.

    Homo Liber каза:
    А при Мартин ме дразни профанизацията и предвидимостта, за което се надявам да не съм прав. Иначе това, че добрите герои постоянно се преебават и умират е добър похват.

    То точно това е най-предвидимото при Мартин. Почти всеки герой, включително лошите, губи това, което най-много цени в живота си, като се започне от Бран, който губи способността си да се катери в глава първа. Още от сега мога да предвидя, че лорд Фрей ще загуби всичките си наследници. От друга страна това не позволява на героите да се превърнат в плоски архетипи от рода на Катерачът, Мечоносецът, Красавецът, ами трябва да се преоткирават като личности в корено различна светлина.

    Learn more?
  14. hangemhigh13

    Bounty Killer
    Joined: Дек '08
    Posts: 279

    offline

    vasko каза:

    Изненадвам се, че четеш чиклит.

    Съгласен за Тъф.

    Ако Дендариите са чиклит трябва да се пише повече. Ти чел ли си изобщо нещо от поредицата за Воркосиган?

    Chuck Norris can strangle you with a cordless phone.
  15. hangemhigh13

    Bounty Killer
    Joined: Дек '08
    Posts: 279

    offline

    Azzara каза:
    Homo Liber, тъкмо видях на сайта на Мартин, че типът от аватара ти ще играе Старк във филма по Песен за огън и лед.

    Страшно харесвам Шон Бийн, но винаги го miscast-ват. Според мен той не беше Боромир във Властелина, и Старк също не си го представям като него.

    Chuck Norris can strangle you with a cordless phone.
  16. wicky

    Метличка
    Joined: Дек '08
    Posts: 98

    offline

    Дайте идея за книга, от типа на приказките (ако трябва да съм по-конкретна от типа на Златния компас - страшно ми хареса и ми се чете пак нещо в този дух, макар да знам, че няма друга такава книга:)). Само без примери за Хари Потър и т.н. (не че не съм го чела и него де:)))

  17. hangemhigh13

    Bounty Killer
    Joined: Дек '08
    Posts: 279

    offline

    wicky каза:
    Дайте идея за книга, от типа на приказките (ако трябва да съм по-конкретна от типа на Златния компас - страшно ми хареса и ми се чете пак нещо в този дух, макар да знам, че няма друга такава книга:)). Само без примери за Хари Потър и т.н. (не че не съм го чела и него де:)))

    "Коралайн" и "Звезден прах". И "Нощ през самотния Откомври". И на ПРатчет всичко, ма ти тва го знаеш.

    Chuck Norris can strangle you with a cordless phone.
  18. wicky

    Метличка
    Joined: Дек '08
    Posts: 98

    offline

    hangemhigh13 - "Нощ през самотния Откомври" - е на Зелазни ли? От изброените само нея не съм чела - другите са много яки да...

  19. Homo Liber

    Член
    Joined: Юли '09
    Posts: 162

    offline

    hangemhigh13 каза:
    По темата - ако ти попадне много-логията за Дендариите на Луис Макмастър Бюджолд - препоръчвам ти я. Не предполагах, че жена може да пише тактическа фантастика изобщо, камо ли толкова добре. Фентъзито й е лигаво и не го препоръчвам. Не че не е интерено, просто няма нищо кой знае какво там.

    Бюджолд ми допада и на мен, май и аз си падам по чиклита Наскоро попаднах на ужасяващата и поредица "Споделящият нож" и не разбрах това дали е фентъзи или любовен роман, но Воркосиган си остава ненадминат.

    wicky каза:
    Дайте идея за книга, от типа на приказките (ако трябва да съм по-конкретна от типа на Златния компас - страшно ми хареса и ми се чете пак нещо в този дух, макар да знам, че няма друга такава книга:)). Само без примери за Хари Потър и т.н. (не че не съм го чела и него де:)))

    "Нарния"?
    "Землемория" на Урсула Ле Гуин?
    Тери Брукс?
    Всъщност има много

    А, не и трахеята! Тя е хартиена!
  20. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    wicky каза:
    Дайте идея за книга, от типа на приказките (ако трябва да съм по-конкретна от типа на Златния компас - страшно ми хареса и ми се чете пак нещо в този дух, макар да знам, че няма друга такава книга:)). Само без примери за Хари Потър и т.н. (не че не съм го чела и него де:)))

    Aбарат?

    You can't stop the signal.
  21. Lims-Kraghma

    Inquisitor
    Joined: Мар '09
    Posts: 58

    offline

    Наскоро прочетох "Донеси ми главата на принца" на Зелазни и Шекли , много забавно книжле сега си чакам последните книжки на Реймънд Фийст от Щатите , защото не ми се чакат още 2 години докато ги преведат от Бард. Плюс наскоро изгризках и една книжка с Самурайски легенди и митове :D

    „Автентичната тъпота всеки път надминава
    изкуствения интелект"
  22. wicky

    Метличка
    Joined: Дек '08
    Posts: 98

    offline

    Наистина Нарния не съм я чела още, но са обещали да ми я дадът скоро
    Сега се сетих, че имам втората част на тази книжка: Хроники на ръба Първата беше много приятна! Което ме подсеща за Спайдъруик, които книжки също изчетох скоро. Приличат си малко с Хроники на ръба, най-малкото са пълни с хубави графични илюстрации вътре!

  23. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Lims-Kraghma каза:
    Наскоро прочетох "Донеси ми главата на принца" на Зелазни и Шекли , много забавно книжле сега си чакам последните книжки на Реймънд Фийст от Щатите , защото не ми се чакат още 2 години докато ги преведат от Бард. Плюс наскоро изгризках и една книжка с Самурайски легенди и митове :D

    Emi udari togava i prodyljenieto rizbiri6li- "Ako s Faust ne uspee6" ili tqm podobno...predi hilqdoletiq sym go 4el, a pametta mi izneverqva ve4e...

  24. Bobby

    Член
    Joined: Авг '09
    Posts: 32

    offline

    Аз чета Малазанска книга на мъртвите, иначе търся ама няма резултат дали продават някакви комикси вече в българия?

    http://comics.bulgarianforum.net/forum.htm-за фенове на комикси-безплатно четене!Вече с над 2000страници!
  25. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    Cartoon Network?
    Което ме подсети - Мики Маус издават ли го още?

    You can't stop the signal.
  26. ApriLL...

    [0__^ (RoCk]
    Joined: Фев '09
    Posts: 311

    offline

  27. Shadow Priest

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 105

    offline

    Дан Браун "Шестото Клеймо"

  28. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    I dobro li e kleimoto ?

  29. Strezov

    Шефът на кенефа
    Joined: Дек '08
    Posts: 303

    offline

    след като е Дан Браун - надали.

  30. Shadow Priest

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 105

    offline

    За мен е много добро и щом са намесени и Илюминатите става още по-


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg