Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

Правопис

(33 отговора, 17 участника)
  1. Анонимен

Нерегистриран

Lisa каза:

@Dash: може пък да произлиза от "д`те еба", т.е. "да те еба". имаш ли доказателства в подкрепа на твърдението си?

Аз винагиш имам доказателства. А дори и да нямам, ще викна Алекс - той със сигурност има. За каквото си поискаш.

2. Kolibra

ПетНо

Аз просто искам да изразя малко възмущение пък и вие да се посмеете също:
    'някаква девойка от фейЗбукъ':
    "6te trqbva da po-sportuvam trqbva mi nqkva programa za jeni :))ne6to elemetarno :P"
    Днес ще по-спортуваме, а утре ще най-спортуваме...
    Което ме подсеща за: "Таз' година полупроводници, догодина цели."

3. Dragunoff

Администратор

gmurdzhev каза:
    умните хора си личат по умните въпроси :D, та затва... може ли някой да ми каже как е правилно: "на мен ми стига" или "мен ми стига", "на мен ми се струва" или "мен ми се струва"? а сега да ви видя,м? благодаря предварително на тези които ще си направят труда.

това е дателен падеж, който в съвременния български е оцелял само в кратките си форми (в случая това е "ми")
    А "на мен" е "предлог + винителен падеж" - конструкция, която поема функциите на дателния падеж.
    И така, вървейки от пълна към съкратена форма:
    "на мен ми стига" = "мен ми стига" = "стига ми"

Някой по-учен да ме поправи, ако греша.

Аз мисля, че в нета няма как да се използват само правописни форми - та това си е разговорен език, само че в писмена форма. Визирам форуми и др.такива. Вече за по-сериозни текстове правописа и добрия стил определено са от значение.

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg