Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

1. Burning Down Neverland

Walking On Air

D: Само в един форум се намери човек,който да може да ми даде някаква критика,а това е далеч от достатъчно! Трябват ми още мнения..
    По-натам ще изровя още драсканици ^^;

Жестоко съм скарана с анатомията xDD (предпоследната....лицето...X.x) Но когато направя нещо с правилна анатомия,много често не ми изглежда добре (нзм защо) и накрая пак си го осакатявам за собствен кеф
    Мога да поровя за някоя такава рисунка.

А! И...ъъъ... първият ми опит за нещо като semi-realism...засега съм готова единствено с гарвана,но бих искала някакво мнение/критика

2. Astfgl

Президент на Преизподнята

Браво! Много добре!
    Развила си добра техника в този вид манга. Според мен трябва сега да пренесеш тази техника в други жанрове, да порисуваш нещо друго за разнообразие - в тези картинки аз не виждам никакви генерални грешки и не мисля, че можеш да се доразвиеш значително в тях. Пробвай да си разнообразиш малко репортоара, пък каквото ти допадне.
    По-умелите ще ти кажат повече.
    Добре дошла и да си прекараш хубаво!

В кой бизнес сме ?? - В прокълнатия бизнес !!
  3. kivaaa

Член

Леле много са готини! От към критика... само за първата мога да кажа, че яркият цят на панделката, гривната и дрехата изпъкват в повече и насочват вниманието натам. Освен ако не е търсен ефект. :}

I'm not random, I just have many toughts.
  4. bast

The Alien cat

kotkata i gei6ata sa mega qki ^^

5. Kolibra

ПетНо

Много хубаво Втората и котката ми харесват най-много, но за котката ми се струва че линиите(контурите) могат да са по раздвижени Приятничко

6. kivaaa

Член

Между другото на колко години си?

7. Burning Down Neverland

Walking On Air

20. изоставам в творческото си развитие

8. kivaaa

Член

Никога не е късно. ^-^

На втората пръчките в косата на момичето ми изглеждат малко... странни.
    На петата забелязах, че слагаш едни бели точки, които изглеждат много яко като ги сложиш по кожата някъде, както си направила, но идва малко в поече като ги има и в косата, и на леглото, и на фона. Поне за мен. На гейшата стоят добре в косата, запомня за брокат.
    Пробвай с различна дебелина на линията.

Като цяло се справяш много добре. :}}

9. purple

Член

Ааааааааааааааааааааа как може да рисуваш толкова хубаво
    Грозно завиждам

Burning Down Neverland каза:
    20. изоставам в творческото си развитие

Аз тогава никога няма да кажа на колко съм
    А това за анатомията до някъде е вярно обаче от друга страна понякога чара на рисунката е точно в това. Единствено очичките на това полегналото момиче ми се виждат малко по-ниско от нужното.
    Но първата, втората и точно тази с легналото момиче ме грабната от раз! Другите искат да ги довършиш.

10. Lisa

random

ми... драскай повечко скици с молив. и не се хвърляй в детайлите, докато не ти се изчисти структурата.

таблет имаш ли?

we come, we kill, we claim.
  11. purple

Член

Аз ли?

12. hangemhigh13

Bounty Killer

Критика може всеки идиот да ти даде, дори и аз. Ама покажи нещо, с което си много горда, щото тука половината са скицести и не съм сигурен дали проблема е в конструкцията или просто не можеш да рисуваш някои елементи и ги избягваш.

Не виждам стави - китки и колена. Дължините на някои неща са направо плашещи - гейшата има чудесно личице, ключица и рамена и оттам нататък . . . леле мале. Само виж дължината на ръката . . . Криеш някои неща, в които не си сигурна. И обемите нещо бягат. Особено в момичето, дето е облегнато на ръцете си - там главата . . . няма такава форма. Личи си, че можеш, и то много. Ма дай да видим нещо направено от-до, което не спира в средата и не крие стави под рокли, опашки и пр. Тогава повече.

А да - имаш абсолютно право да ме игнорираш. Още повече, че нямам тема, та адекватността на мнението ми е под въпрос

Chuck Norris can strangle you with a cordless phone.
  13. Crafter

Gandkhan

Напълно подкрепям казаното от другите. И похвалите и критиките. Лицата ти са страхотни, но имаш грешки, които не трябва да се пренабрегват. Наистина си добра и ще станеш още по, ако се постараеш малко.

За финал те оставям с небезизвестния quote на Кефо:

мангата всеки я може

14. Searinox

Planeswalker

да, ама и мангата като всико останало не вимаги е добро(има си много скапани даже ), ко кат е манга .
    Иначе за творбите на другарката Петрова, гласувам с две ръце .
    Особено първата и тази с котката са ми любими .

Fathoming the unfathomable
    http://searibox.tumblr.com/
  15. snifo

Digital

Аз критика не мога да ти дам, но пък за сметка на това си имаш нов фен

I see through the eyes of the blind.
  16. Burning Down Neverland

Walking On Air

Благодаря ви много и за критиките и за хубавите отзиви, че и от моите неща нещо може да излезе :lol:

Досега не се бях замисляла, че си крия грешките, но като се загледах в рисунките си, май доста често съм го правила този номер xDDD Трябва да се поправя определено! ^^;

Иначе имам таблет,да. Подарък ми е за рождения ден (миналата година), но тъй като родителите ми не ринат парите с лопата си имам едно скромно Genius-че, което не е нещо впечатляващо и в сравнение с таблета на най-добрата ми приятелка, например, е все едно да рисувам с мишка,само дето имам и Pen Pressure xDDD

Та...тук идва дума и за въпроса с дебелината на линиите... :/// Не ми се получават никак добре нещата,когато ползвам Pen Pressure (може да ви щракна някой път да видите),затова си карам с гадните плоски линии u_u

hangemhigh13,това,че нямаш тема не ми влияе изобщо! (= Все пак мнението си е мнение и го уважавам много! Благодаря ти за хубавата критика, наистина ще се постарая да се поправя. ^^

17. Анонимен

Нерегистриран

втората,третата,четвъртата и предпоследната много ми харесват

18. LOC

~11~

Welcome и от мен хубави неща имаш! ще гледам от сенките темата ти и като си формирам по цялостно мнение за какви са генералните ти "проблеми" ще ти напиша един голям убав дълъг пост в който ще се постарая да има повече смисъл от колкото думи
    за сега мога да кажа само, че сухоста на line-work-a ти е прекалена...ако няма да правиш линиите добре дигитално-прави ги на ръка! няма смисъл да има линии ако те ще са само в ущърб на цялостното излъчване на творбата...

BTW:таблет без pen pressure е като клавиатура без space bar...върши работа за почти сичко освен за това дето е предназначена...

disclamer: гореспоменатаа критика е сервирана със солидна доза добри намерения!

МРАЗЯ БЕЗМИСЛЕНИ ПОСТОВЕ В СМИСЛЕНИ ТЕМИ!!!
  19. Snow

Special Ed

Нол ти е дълъг никъ, не моем го запомним.

Добре дошла.

I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  20. Lisa

random

burning
    down
    neverland

не е чак толко трудно.

we come, we kill, we claim.
  21. Astfgl

Президент на Преизподнята

Lisa каза:
    burning
    down
    neverland

не е чак толко трудно.

Super creative spam! Aide i az! :

В кой бизнес сме ?? - В прокълнатия бизнес !!
  22. Kolibra

ПетНо

Поне ги дай само като линкове, що трупаш темата на момичето с глупости

23. Snow

Special Ed

Lisa каза:

не е чак толко трудно.

Абе то не е, просто тряваше да кажа нещо, освен здравей, а тя вече знае какво мисля за арта й.

I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  24. Burning Down Neverland

Walking On Air

ЧНГ :}

пропорциите в самото начало бяха ужасни, макар че сигурно и сега не са цвете =w=;; и..ъъ...голотия! Да си предупредя
    голямо за img таг

25. Mel

модератор под прикритие

Много са сладурски! На мен най-ми допадат 1,2 и 5 от първия пост, има непринуденост и свежест, колкото до компютърните ефекти-нужно ти е време и практика,за да ги овладееш.Не е зле и да порисуваш и някое и друго момче или персонаж от някоя друга възрастова категория,както и някаква ситуация.(с цел да се развиеш и в други посоки и да избегнеш калъпа-а в рисунките "овчицата" и "момичето с враната", както съм ги кръстила условно,е тръгнало към ситуация)Особено ти препоръчвам да рисуваш момчета.Ако ли не,щом ти се наложи да нарисуваш някое момче по някое време,е много вероятно да го нарисуваш като девойка.Предварително се извинявам,ако се повтарям с препоръките,а имам и странното чувство,че съм писала в тази тема,макар че не съм.
    От втория пост най-ми допадат 1,3,5.Браво и за 4,то е с цветни моливи,ако не се лъжа.Позата гледала ли си я(от картинка),или си я измислила?
    Довърши и пейнтинга -"момичето с враната" - непременно! Между другото и аз искам такъв дрешляк.
    За 5 от първия пост- ръцете са понасмотани,принципно не дразни,да се скицира нещо,ако имаш увереност за формата му,но в случая за картинката са важни. Но все пак това било отпреди 7 месеца,може и да си го преодоляла проблема :)))
    Обаче виждам в картинка 3 от втория пост,че раменете стоят неубедителни-изясни си формата им и на всичко друго анатомично,дето ти е неясно

Дано съм ти била полезна.

девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  26. Kefo

КефоЗавър

Здрасти...имаш яки неща.Според мене проблем няма.Тряя ти просто практика,практика,практика.Както на всички де Вкарай малко пвоече контраст

27. Satanasov

EVIL D!CK

Я! Как не съм се изказал тука? Браво за нещата! Ощи!

28. Mel

модератор под прикритие

Проблем - имах предвид в художествен смисъл
    И според мен няма нужда от повече контраст.

девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  29. Wiz

Анимиран

Много кефят продължавай така кефят

Ако искаш да не те забравят...взимай заеми..!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg