Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

1. Astfgl

Президент на Преизподнята

Ролята на медиите никога не е била да 0. информират. Ролята на медиите е да 1. шокират 2. забавляват 3. предизвикват павловска реакция. Вижте примерно новините по БТв: започват с някаква шокираща новина ( еди-колко си еди-къде си загинали; мъж в тексас застреля църковен хор и се самоуби; политически лидер отровен с радиация ) за да привлекат внимание; после следва нещо за бърза разтуха: как се борят с птичия/ свинския / елфическия грип в някое село на майната си из централните родопи ( "Ми мене баби не може да ме фани... щото вече прекарах два инсулта" ) и завършва с някакво светване на лампата за кучето на Павлов: тази вечер какво ново в Мюзик Айдъл / Къщата на Биг Брадър / по улиците на нашия град. И никой не се запитва: какво, аджеба, ни интересува тука в България, какво става в някакъв забит Тексаски град ? В Америка да не би да ги интересуват аналогични случаи при нас ?! Кога ще чуем нещо за икономиката, дето отива у канала от години насам, или за някакви неща дето наистина имат значение, които са ИНФОРМАТИВНИ ?? Нищо няма да научим - ето идват рекламите за чайкафарме дето са вклинени между Новините и Времето. Е аз мога да ви гарантирам че тоя рекламен блок е най-скъпо платения и в скоро време ще се разширява като време.
    И най-гадния ефект от всичко това съм го наблюдавал в моето семейство, че вечерята се нарежда така, че да се яде докато гледаме новините и новини се гледат от 19.30 плътно до 20.30 - " ми то, баби, да не изпусна нещо", "то нали по новините го дават, трябва да е вярно миличък". И всеки път като се опитвам да сменя тоя режим на мен ми се прави скандал.
    Шашава работа.

В кой бизнес сме ?? - В прокълнатия бизнес !!
  2. Lisa

random

Crafter каза:

Признавам се за срезен тук и те моля без капка сарказъм да ми разясниш. Наистина се интересувам от тази тема.
    И само да не ми се караш повече

аз не се карам, бе.
    ами, утре имам изпит и предаване на проект и имам доста работа по тях, така че само ще спомена едно-две неща.
    * относно измененията от 2007ма на ген-плана на София (2003), само няколко примера - през Княжевската гора минава път, една солидна територия в същия район е обявена за жилищна зона, поредната вълна на изчезващи градинки, променяне на жилищни зони в смесени многофункционални зони (т.е. такива, в които има офиси, освен жилища) - което означава възможност за още по-сгъстена и висока застройка... тия се сещам отпърво.
    * относно закона за културното наследство - честно казано, не съм го прочела още, щото нямам време и за това, но от текстовете, които четох... тоя закон е основно имитиране на вършене на работа. и замяната на термина "културен паметник" с "културна ценност" е абсолютна безсмислица - дори на международно ниво се нарича "културен паметник". въпросът е, че нашето културно наследство е много уязвимо, както в градовете, така и извън тях и би следвало една толкова основна промяна в закона за опазването му да бъде отразена по медиите. ако медиите вършеха това, което твърдят, че вършат. :}
    та колко от вас са чули за новия закон - поне че има такъв?

we come, we kill, we claim.
  3. Crafter

Gandkhan

Хех. А какво стана с рилските езера? Все пак спасиха ли ги хората с петицията или само си начесаха езиците?

4. Lisa

random

ми... не знаем? ето точно толкова са полезни медиите.

we come, we kill, we claim.
  5. Lyubo_Gri

Член

Каквото и да си говорим, случката е най-травмираща за децата. Майната им на всички други, майката, бащата, консула, социалния работник, ШИБАНИТЕ ЧЕНГЕТА (на тях най-вече), сеирджиите от квартала, медиите и т.н. Не е въобще редно, с децата да се случват подобни неща. Нямам думи просто...

Think for yourself! Question authority!
  6. Azzara

Solar

Като стана дума за вестник Капитал, днес се изненадах да намеря в него статия по случая, за който вече почти бях забравил.
    http://www.capital.bg/show.php?storyid=730728
    Много удачно правят паралел с друг подобен случай, в който обаче майката, която трябва да си върне децата е българска гражданка. Бащата ги отвежда в Австралия и успява да ги настрои в омраза към нея.
    Колкото до случая в Асеновград, може медиите да не си вършат работата, но на сайта на Министерството на Правосъдието имало официално обяснение и представяне на фактите.
    http://www.justice.government.bg/new/Pages/Press/Default.aspx?evntid=%2fpnzyyWwviA%3d

Learn more?
  7. purple

Член

Другата седмица ще си взимат и момчето

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg