Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

1. Lisa

random

аз затва се сдържах досега. ама за римския гражданин Цивилизаций ми стана безумно смешно.

we come, we kill, we claim.
  2. LOC

~11~

Инорирам темата с правописа по лични причини

~Как били избегали добрите кадри щото тука било гадно~
    Неможем да вините държавата си за всичко правителството има толкова власт колкото му даде народа! Като не ви харесва направете нещо!

Може би най-якото на България е точно това, че тук един човек може да направи много! Главно защото има много за правене,малко желаещи и адски много просто мрънкащи (колко тежко е сичко, как нещата не стават "просто така", как сме прецакани по рождение и т.н.)
    Не казвам, че е лесно или нещо подобно...и не казвам, че "тряа да останете тук на всяка цена"...това което искам да кажа е че ако хората прекарват повече време в стремеж към това което искат, отколкото в мрънкане колко невъзможно е да го постигнат, светът щеше да е "по-добро място"!
    ...........мис България ми е в кърпа вързано след тая реч най-якото е че си вярвам!

~За ситуацуята в по-лошата част от Африка~
    Незнам дали все още го правят, но преди по радиото на BBC имаше вторник и четвъртък до 10 сутринта разни репортажи и интервюта от така наречените "troubled regions" (не само от Африка)...послушайте малко разкази от там за да имате бегла представа в какъв свят живеят хората...ама ви предупреждавам-от време на време разказите са доста отвратителни(много време се чудех дали да преразкажа част от един, ама реших че е доста прекалено и ми стига че аз тряа да живея с тая информация)
    NOTE: От добрата страна-това което ще чуете там ще ви накара с доста по-голяма лекота да се подхилвате на разкази за измъчване на животни, тежкото положение в България, световната криза, глобалното затопляне, холокоста, изчезването на динозаврите и т.н.

btw: @Estranged я напиши "Darfur" в гугала и виж за какво приказваш...

МРАЗЯ БЕЗМИСЛЕНИ ПОСТОВЕ В СМИСЛЕНИ ТЕМИ!!!
  3. Lisa

random

LOC каза:

~Как били избегали добрите кадри щото тука било гадно~
    Неможем да вините държавата си за всичко правителството има толкова власт колкото му даде народа! Като не ви харесва направете нещо!

Може би най-якото на България е точно това, че тук един човек може да направи много! Главно защото има много за правене,малко желаещи и адски много просто мрънкащи (колко тежко е сичко, как нещата не стават "просто така", как сме прецакани по рождение и т.н.)
    Не казвам, че е лесно или нещо подобно...и не казвам, че "тряа да останете тук на всяка цена"...това което искам да кажа е че ако хората прекарват повече време в стремеж към това което искат, отколкото в мрънкане колко невъзможно е да го постигнат, светът щеше да е "по-добро място"!
    ...........мис България ми е в кърпа вързано след тая реч най-якото е че си вярвам!

защо смяташ, че тук един човек може да направи много? аз мисля, че това е така по-скоро в развитите страни.

трудно е да излезеш от рамките на собственото си мислене - понякога става, понякога не. в случая първото, което ми хрумна, е свързано със създаването на всякакви планове, програми и стратегии за развитие - които са в основата не само на териториалното развитие, но оказват голямо реално внимание върху живота на хората - в крайна сметка от решаващо значение е дали общината ще отреди съседния имот за парк или за индустриална зона. та тези планове, стратегии, програми и други такива се създават от екипи от различни специалисти, които обикновено много трудно се сработват - щото в крайна сметка инженерът си гледа физическите параметри и сервитутите, архитектът - ансамблите, екологът - запазването на естествената среда и т.н.

в такива случаи крайното решение хич не зависи единствено от индивида. начинът да се променят нещата стабилно е чрез добро управление. другата промяна, която е подценявана силно, е вътрешната - тва наистина зависи от индивида. за момента общата нагласа все още клони по-скоро към "и сам да съм, пак ще се бутам." ...

4. Geeki1

Член

LOC е прав в този случей.

Със сигурност повечето ми приятели в БГ са по-напред от българските ми приятели в Щатите, материално говоря.
    БГ беше и още е страна на въжможностите ако човек има енерията и акъла.
    В същност на всякъде е така.

5. Lisa

random

бая енергия трябва тука, мда. happy pills!

пък аз принципно говорех за отношението гражданин-държава, а не за отношението българин-чужда държава.

но да, като цяло е прав. the LOC of Justice!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg