Comics Bistro — Форум » Умно село » Кино

Какво гледаме

(688 отговора, 53 участника)
  1. Snow

Special Ed

Значи гледах Хобит... и беше баси тъпия филм откъм история. 4 пъти героите бяха спасени от беда от просто нещо, което се появява в удобния момент. Сцената с Билбо (спойлери), където разубеждава троловете от ядене на джуджета започва прекрасно и точно там, където Билбо оплесква всичко и аз се чудя как по дяволите ще се справи, идва удобно поставен Гандалф да спаси положението... и аз съм разочарован. Целия филм е същото тва нещо 4 пъти. Но пък визуално много ми хареса. Много е красив. CGI героите са чуднииии

I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  2. Lisa

random

нали знаеш, че е по детска книжка...

we come, we kill, we claim.
  3. fan4battle

..

Ми то и в книгата Гандалф това прави - изчезва нанякъде, само за да се появи в последния момент да спаси положението. Драматик е той.

4. Lisa

random

аха, появата му при битката в Шлемов дол не е по-различна работа.

5. vasko

василаки

Филма няма да го коментирам, само ще кажа, че на монолога на ам-гълчо за яйчицата се строших от смях

6. brokentool

stories

аз само ще кажа, че не ми беше скучно три часа, или нещо такова.. НЕ очаквах четвърти Властелин, за това не останах разочарован. обаче все си мисля, че можеше и в два филма да се побере всичко =[

7. Azzara

Solar

Сцената с биещите се титани беше пълен WTF.
    Иначе фентъзитата по принцип страдат от хрoнични прояви на Deus Ex Machina заради магията в тях.

Learn more?
  8. vasko

василаки

Deus Ex Magica?

9. Azzara

Solar

vasko каза:
    Deus Ex Magica?

Звучи като достойно име на статия в TV Tropes.

Learn more?
  10. fan4battle

..

Azzara каза:
    Сцената с биещите се титани беше пълен WTF.

Съгласен. После обаче се зарових из нета и се оказа че имало такива титани все пак! Явно просто не ми е оставила отпечатък тази сцена от книгата...

11. vasko

василаки

В комикса на Ted Nasmith мисля че беше по-добре показана.

Родния ни комикс също държи!

12. Azzara

Solar

fan4battle каза:
    Съгласен. После обаче се зарових из нета и се оказа че имало такива титани все пак! Явно просто не ми е оставила отпечатък тази сцена от книгата...

Хм, верно. Но в книжката на български е описано така, че решаваш, че се натъкват на още каменни троли, които се забавляват в бурята. Като тия троли от които ги спасява Гандалф преди това.

Learn more?
  13. bast

The Alien cat

14. fan4battle

..

Azzara каза:

Хм, верно. Но в книжката на български е описано така, че решаваш, че се натъкват на още каменни троли, които се забавляват в бурята. Като тия троли от които ги спасява Гандалф преди това.

Аз съм я чел преди повече от десет години, и помня че беше много забавна сцената с Мечколака (мое заглавие), и понеже беше първото издание от седемдесет и някоя година, там гоблините бяха "зли духове".

15. vasko

василаки

16. vasko

василаки

Едит:

Хоббит / The Hobbit (СССР / USSR, 1985 г.)

Солиден смях със сълзи! Особено Ам-Гъл:

17. Lisa

random

korgoth. пак.

18. Lisa

random

seven psychopaths

идиотско по добър начин.

19. brokentool

stories

наскоро точно така ми го описаха.. и с тоя каст.. със сигурност ще му дам шанс

20. Lisa

random

кастът определено е изкушаващ - Chr. Walken, Woody Harrelson, Sam Rockwell... hell yeah.

21. Lisa

random

вчера гледах The Boondock Saints. накефих се! после реших да гледам втората част. бахси тъпотията, не я догледах. ся трябва да гледам първата пак за да изтрия тъпите спомени от втората...

22. brokentool

stories

хехе

първата съм я гледал на видео касета, в Силистра, докато бях ученик, значи преди 2003та

втората излезе преди 1-2 години и наистина е зле

а първата. значи, поне 5-6 пъти съм го гледал и МНОГО кефи тоя филм, да ти кажа!

en nomini patri, et filli, et spiritu sancti [знам го цялото на изуст от тогава..]

така се казват двата партишъна на харда ми.. откакто е достатъчно голям, че да има два

23. bast

The Alien cat

ne 4e ne sum go gledala 1000 puti no pak si e qko ^^

i tova gledah

24. brokentool

stories

Wall-E ми върна вярата в комерсиалната анимация.. жалко че е такъв изстрел в мрака

а Хобита.. как ти се строри?

аз НЕ очаквах да е като властелина и единствените ми забележки са към нещата, които ги няма в книгата [оня тъп орк-албинос] и смятам, че чак три филма..

25. bast

The Alien cat

brokentool каза:
    Wall-E ми върна вярата в комерсиалната анимация.. жалко че е такъв изстрел в мрака

а Хобита.. как ти се строри?

аз НЕ очаквах да е като властелина и единствените ми забележки са към нещата, които ги няма в книгата [оня тъп орк-албинос] и смятам, че чак три филма..

kato cqlo filma mi haresa, ne e kato vlastelina est no be6e dosta dobre ---> pone na men mi haresa i se smqh mnogo na nqkoi momenti

26. brokentool

stories

и аз така. бях на кино и изобщо не усетих кога мина, значи не ми е било скучно.

и все пак.. три филма? =\

27. Snow

Special Ed

Орка албинос на мен много ми хареса... ама не като типаж, а като ефекти. Има на края една сцена, където нещо реве, не помня какво, но анимацията на лицето му е толкова прекрасна... не знам защо ми направи впечатление.

Гледах Линкълн. Не мога да кажа "много е ЯК". Прекрасен е, но целия филм е толкова бавен, никакъв екшън... само седя и гледам и ми е интересно как ще разкажат историята. Много хубав филм

I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  28. Lisa

random

мда, личи, че оркът-албинос не е оригинален герой на Толкин, твърде е секси. убедителен е като ефекти, дет викаш.

29. fan4battle

..

Абе оказва се че всъщност присъства персонаж с това име в книгата, предводителят на армията гоблини в битката на финала. Останалото което казахме за него обаче си важи.

30. Lisa

random

meh. на мен ми е все тая, тъй кат не съм чела книгата. но честно казано, съмнява ме Толкин да е описал такова гъвкаво, грациозно тяло за ОРК. или?

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg