Comics Bistro — Форум » Туториъли, конкурси, обяви

  1. draka

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 38

    offline

    Поздравления за идеята После ще чакам записа обаче

  2. Mel

    модератор под прикритие
    Joined: Дек '08
    Posts: 602

    offline

    Бащата има видеокамера- ако идем със Станката,може да измисля нещо...но не гарантирам все още...след ден-два ще кажа със сигурност.
    А идеята за лекция е страхотна-поздравления!

    девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  3. LOC

    ~11~
    Joined: Дек '08
    Posts: 414

    offline

    камерата мисля че вече е уредена не се мъчете да намирате! оказа се че гимназията има!

    айде ако не ви е проблем пращайте ми ЛС който е сигурен, че ще дойде че да можем да направим някво предположение колко човека ще сме и дали ще ни стигне предвидената зала или ще ходим в салон

    МРАЗЯ БЕЗМИСЛЕНИ ПОСТОВЕ В СМИСЛЕНИ ТЕМИ!!!
  4. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Камерата е уредена да...и човек който ще снима имаме...

    Аз ще се погрижа да разбера колко човека от гимназията ще дойдет..ма едва ли ще имам точна бройка...но предполагам че видео залата ще стигне..смис ще се съберем.

  5. Mel

    модератор под прикритие
    Joined: Дек '08
    Posts: 602

    offline

    Прощавайте за невежеството-ама де е Видеозалата?

    Иначе радвам се за камерата!

    девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  6. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Етаж 4...стаята до кенефите.

  7. Mel

    модератор под прикритие
    Joined: Дек '08
    Posts: 602

    offline

    Да не би да става дума за худ-гимназията

    девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  8. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Ми да.....не го ли казахме вече доста пъти?

  9. Mel

    модератор под прикритие
    Joined: Дек '08
    Posts: 602

    offline

    Пропуснала съм. Аз гледах основно плакатчето.

    девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  10. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Айде утре всички 12:00 да сте там!!!

    Ето къде се намира училището..
    http://bgmaps.com/map.aspx?sid=2afc1114c27c87f3ce723b20b14102c8&tip=1&initsearch=1

  11. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Кефо, дай на лс телефон да ти се обадя като съм там. Къде ще ви търся по стаите после...

  12. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Абе отивате на 4ртия етаж...и ще ни намерите споко...

  13. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Лекцията беше адски добра!!!Брао ЛОК

    А лошата новина е,че човека който трябваше да снима не дойде....и сега няма запис

  14. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    шъ гу убия.

  15. Searinox

    Planeswalker
    Joined: Яну '09
    Posts: 313

    offline

    аз така се надявах да мога да го гледам.
    оЂсобено като нямах никакъв шанс да дойда до сф днес :-/.

    Fathoming the unfathomable
  16. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Еми всички много го псувахме...ма кво да е прави.

  17. Pr0m3r

    Night ninja
    Joined: Яну '09
    Posts: 60

    offline

    Как може така ве?!

  18. LOC

    ~11~
    Joined: Дек '08
    Posts: 414

    offline

    бе незнам колко добра е била тая лекция...ЩОТО НЯМА ЗАПИС ЧЕ ДА ВИДЯ!!!
    едно много простичко изискване имах "да има камера за запис"...казаха "няма проблем, училището има камера и ще я предустави"...но отново проблем явно е че има...ако бяха казали "няма камера" щяхме да намерим от другаде-проблем нямаше да има наистина...ама вместо това-празно обещания и неизбежното за мен изнервяне.......

    съжалявам много, но партньорството с вашта гимназия вече не ми се вижда много плодотворно...аз прекарах не малко часова в подготовка за тази лекция, а от другата страна отговориха с поредната свинщина...ако ставаше въпрос просто за договорка с институцията щях да си изляза на момента и лекция нямаше да има! отне ми близо 15 минути от лекцията да преудолея ядът си и затова началото на лекцията предполагам беше слабо...

    за момента не виждам вероятност за лекции в блиското бъдеще, но и да има няма да са в асоциация със същата институция...съжалявам много

    МРАЗЯ БЕЗМИСЛЕНИ ПОСТОВЕ В СМИСЛЕНИ ТЕМИ!!!
  19. Searinox

    Planeswalker
    Joined: Яну '09
    Posts: 313

    offline

    Поне разкажете малко да придобием представа как е преминало.
    колко хора се събраха? колко време продължи?
    такива неща.

    Fathoming the unfathomable
  20. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Че организацията не беше на ниво е ясно..нз чувствам се гадно..опитах да направя вс възможно ама с тия раазклонители,камери ала бала..мн се уплескаха нещата....извинявайте.

  21. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Е, Кефо, ще знаеш за другия път, че техниците трябва да са там половин час по-рано за да направят тест на техниката. Иначе за оператора, който не е дошъл, много ясно че ти нямаш вина...

    Gangnam style!
  22. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Ама аз въобще не съм работил с тия техники и глупости...аз само усигорих мястото и проектора...и хора.въобще не знам как се работи с тия глупости.Добре че имаше някъв пичага програмист и нагласи нещата.и испросихме разклонители от магазина за компютри долу.

    А този който ттряяше да снима той по принцип се занимава с техниката.

  23. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Сега се прибирам и първата ми работа е да проверя тука.

    Любо, много се ядосваш за глупости. Голям праз, че е нямало камера. Лекцията беше номер едно и наистина е жалко, че не се записа, но предлагам тук да нахвърляме основните неща, които се казаха там, за да имат представа и другите за какво се говореше. Общо взето съм доволен. Може би се обърна малко повече внимание на анимацията, отколкото ми се искаше, но си заслужаваше.

    Основни теми от лекцията бяха:

    1 Дизайн и концепция на персонажи

    2 Анимация - техника, подход and what-nots. Тежки обсъждания късаещи South Park, The Simpsons, Beavis & Butthead, Afro Samurai, Teletubies.

    3 Кратък обзор на цветознанието, като за пример беше даден един фотограф-о-стилист чийто блог забравих.
    Баси, тая схемата с цветовете беше брутална, като идея.

    4 Не е съществено, но Любо държеше всички да знаят, че образованието (предполагам художественото) , като цяло е твърде разтеглено във времето и материал, който се преподава за срок от един семестър може да бъде обяснен и за час. Не съм сигурен дали съм съгласен с тази част, но в известен смисъл има нещо вярно. Индивидуално е де.

    1 Дизайн

    Неща, които сметнах за важни и се постарах да запомня:

    Концепцията трябва да обхваща целият проект бил той игра, анимация, филм, щампа за тоалетна хартия. Един добре издържан персонаж има история включваща: минало, настояще, бъдеще, цел, функция (дейност) , роля. После вече се набляга и на личния план. Характер, мечти, идеи... Тоест силните основи на един персонаж се градят чрез пресъздаването му не само, като визуална идея, но и като литературен герой.. К'ъв е, за к'во се бори и кой прокрепя.

    Пози:

    Искаше ми се малко повече да се наблегне на именно тази техническа част, но явно беше много за покриване.
    Но предполагам, че тук никой няма да се изненада, като прочете, че позата е изключително важна и говори много и за самият персонаж. Тя придава и настроение, като показва отношението на персонажа към заобикалящият го свят. Враждебен, нагъл, подъл, изтощен, отчаян, педантичен, стриктен, разсеян, щастлив, спокоен, уравновесен и т.н.

    Към горепосоченото трябва да добавя важността на силуета. За съжаление нямам подходящи нагледни примери и се надявам, че Loc ще ме снабди с няколко, за да разберат всички какво се има предвид. Към това ще дошиша по-късно.

    Детайли и екипировка:

    Може би това, което ми се наби най-силно беше "По-добре не слагайте екипировка, ако тя ще е безцелна". Същото важи и за дрехите и повтарящите се елементи, които "изсушават". Ако те не могат да подчертаят пропорциите правилно - от тях няма смисъл.
    Изцъкването на персонажа и претрупването с детайли, които нямат работа там е просто безмислено. По-лошото е, че развалят визията и крайния резултат е бозав.
    За това отново ще ми трябват рисунки, но ще остане за друг път. Темата е дълга и разтеглива.

    За анимацията не възнамерявам да пиша. Не съм й голям фен и не обърнах огормно внимание на тази част от лекцията, въпреки че определено имаше какво да се научи.

    Частта с цветознанието беше що годе кратка, но имаше няколко страхотни примера. Loc, пусни линк към онзи блог, че го забравих. Paperlocker? Padlocker? ...locker... То просто трябва да се види това.

    Ако ми се отвори време ще напиша нещо относно char design-а базирано на това, което научих от лекцията и това, което съм изчел. Нещо като шаблон/еталон, който да се използва при процеса на създаване.

    П.П.

    Абе организацията беше леко слаба, ама не беше нещо фрапиращо. Кабели да няма в 21ви век
    Кефо, как можа бе!!!
    Хора имаше доста. Не съм ги броил, но сигурно 20+. Аз май бях най-дъртия
    Което отново ме наведе на мисълтта, че входа ТРЯБВАШЕ да е платен, ама как да е. Интерес имаше де и това е важно. Ще се радвам да се повтори.

  24. Strezov

    Шефът на кенефа
    Joined: Дек '08
    Posts: 303

    offline

    Ако следващия път пуснете и хора, които не се занимават с това, но се интересуват от обща култура

  25. LOC

    ~11~
    Joined: Дек '08
    Posts: 414

    offline

    бая неща от тези които ми се искаше да кажа явно не съм ги акцентирал достатъчно...
    ядосвам се не за друго а защото за мен записа беше важен защото той щеше да стигне до по широка публика...
    в стаята имаше кажи речи 40 човека, 20-25 от тях не ги интересуваше реално (надявам се им бе забавно и поне ще помислят малко върху някои неща), една дойде май със задни мисли и вобще не я интересуваше :-/...и така....както казах 100 пъти на лекцията ИДЕЯТА Е НАЙ-ВАЖНА, а тя не беше да говоря 90 минути пред 10 човека дето ги вълнува истенски и 5 дето ги вълнува горе долу ....

    http://paperwalker.blogspot.com/

    иначе ми беше забавно-дано си е личало

    МРАЗЯ БЕЗМИСЛЕНИ ПОСТОВЕ В СМИСЛЕНИ ТЕМИ!!!
  26. Astfgl

    Президент на Преизподнята
    Joined: Яну '09
    Posts: 575

    offline

    Аз бях на Graphilla Creative Week и много разчитах на записа. Убих ва !!!
    ( а там имаше запис... )

    В кой бизнес сме ?? - В прокълнатия бизнес !!
  27. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    LOC каза:
    бая неща от тези които ми се искаше да кажа явно не съм ги акцентирал достатъчно...
    ядосвам се не за друго а защото за мен записа беше важен защото той щеше да стигне до по широка публика...
    в стаята имаше кажи речи 40 човека, 20-25 от тях не ги интересуваше реално (надявам се им бе забавно и поне ще помислят малко върху някои неща), една дойде май със задни мисли и вобще не я интересуваше :-/...и така....както казах 100 пъти на лекцията ИДЕЯТА Е НАЙ-ВАЖНА, а тя не беше да говоря 90 минути пред 10 човека дето ги вълнува истенски и 5 дето ги вълнува горе долу ....

    http://paperwalker.blogspot.com/

    иначе ми беше забавно-дано си е личало

    От тези 5 и 2ма да са разбрали нещо пак е добре.
    Мерси за линка.

  28. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Е, тогава по този повод наистина трябва да се помисли следващият път да се въведе такса. Един от страничните и ефекти е, че отсява хората, които наистина се интересуват да научат нещо и са готови да платят някакви парички за това, от тези, които са дошли за да си запълват времето.

    И Любо, имай винаги едно наум относно аудиторията, не очаквай да ти хвърлят рози поради спонтанна възхита - опитът ми показва, че истинските ти слушатели (т.е. тези, които се интересуват, подготвени са и после могат да извлекат нещо полезно от казаното), обикновено са най-тихите и ненатрапващи се хора. Тези, които се забелязват по време на лекцията са разни персонажи, които са свикнали да вдигат шум около себе си, да бъдат забелязвани във всяка ситуация и да проиграват всичко като сцена за своето собствено изпълнение. Не че са лоши хора, но рядко стават добри в това, което правят.

    Gangnam style!
  29. LOC

    ~11~
    Joined: Дек '08
    Posts: 414

    offline

    аве лекцията беше изнесена пред децата от гимназията предимно..тях не че не ги засягат нещата за които говорех...аз повдигнах под внимание теорията ми за "визуален ритъм" и "количество информация"(макар че не съм сигурен колко добре ги представих)които имат приложимост към адски много неща...баси...яд ме е че хора които исках да го видят и чуят не бяха там защото им казах "СПОКОЙНО ЩЕ ИМА ЗАПИС"

    Оре ако искащ да знаеш накрая имаше овации и бяха 7-8 секунди което много или малко много ме трогна

    МРАЗЯ БЕЗМИСЛЕНИ ПОСТОВЕ В СМИСЛЕНИ ТЕМИ!!!
  30. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Нямах предвид, че няма да ти ръкопляскат По-скоро да не очакваш, че всички присъстващи непременно ще са точните хора за тази лекция.

    Gangnam style!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg