Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

j00t! - Георги

(251 отговора, 34 участника)
  1. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    А, мерси! Това е една бърза скица от днес:

  2. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Е с това си изръбих нервите. ..но пък съм сравнително доволен.
    6+ часа съм го бачкал с вектори на фотошоп. Някой ако иска да го барне още мъничко да заповяда. Така май е готов за ръчкане във Флаш - значи някой ако иска пак да заповяда. Толкоз от мен за сега - успешна седмица.

  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Браво Георги! Много съм доволен от теб!!
    За някаква си една година, като гледам първите ти работи, си се развил от момче с обикновени за тази възраст рисунки до момче с голям потенциал. Много се радвам, че за толкова кратко време си постигнал толкова голям напредък.
    Аз самият също съм започнал с по-лесни модели за векторизация, докато се изградя до сложните проекти, които правя сега.
    Аз не ползвам конкретно фотошоп за векторни проекти но това не смалява качествата на рисунката ти.
    Чакам с нетърпение да видя следващите ти неща и стискам палци.

    Конкретно по тази работа мога да ти препоръчам да пуснещ един общ за цялата композиция силоетен контур за да откроиш по-добре рисунката. След това иди в темата на Андрю и виж как се правят разиграни контури.

  4. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Благодаря, Васко!
    Photoshop си ползувам АЗе Пейнтърчи не съм пробвал, но какво пречи. Ъм да попитам, ако на някой му се намира едно таблете за продан, че моето се скапа? На лични ми пишете да не се пълни темата със странични нещица.

  5. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Едитнах си мнението.

    Много е хубаво, че не виждам при теб типичните за новаците грешки в безиетата - всичко при тебе е чисто, няма това, което се нарича "слаби възли". Нека ти препоръчам един хубав начин да видиш как се правят добри безиета - обърни някой шрифт в криви. В Илюстратор става през Type > Create Outlines, във Фотошоп не съм се интересувал. Всяка буква е векторна формичка, правена с голяма прецизност. За да знаеш къде да сложиш безието и как се изисква донякъде шесто чувство, това упражнение ше ти помогне да го развиеш.
    На горния робот много добре ще му дойдат малко светлосенки.

    ПП. Анимациите в подписа ти дразнещо отвличат вниманието от картинките ти.

  6. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Васко, наистина благодаря за коментара и добрите думи. : )

    С векори бачкам от известно време и някак не се затруднявам да дърпам ушичките и да поставям точките (ти споменаваш термина, та май ги схванах още началото, защото ми бяха добре обяснени. Светлосенки ще му сложа на бота, но малко след време. Искам да го оставя малко на мира и да не го гледам за да видя какво да му пооправя, защото нещо не ми седи добре, но не съм сигурен кое. Ще пробвам това с шрифтовете, че ми стана интересно.

    Сега поствам една скица на кибер нинджа или ? и аз не знам. Лалала...

  7. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Все по-добре!

  8. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    засечката на ръката с крака е трябвало да я избегнеш.
    Иначе са хубави работите, браво!!
    Ако ти се занимава с този предпоследния робот още (като оцветявка имам предвид), влез в темата на Драгъна и виж идеи за оцветяване, ще ти помогне много. Инак си е супер робота

  9. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Абеее... Занимава ми се с роботчето, но искам малко да го оставя да подиша, защото не зная от къде да започна. Ще му дойде времето. ^^ Колкото до засечката на ръка и краче в последния бот - усетих се, но реших, че ще мога да поправя дигитално, като започна с цвят, пъък да видим.
    Иначе ето още едничко тук нещичко.

    Три пъти

    И няколко скици, които са от два дни, но нинам що не съм ги пуснал... Сигурно, защото не съм ги докарал до някакъв вид.

  10. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Mnogo dobre !
    Edin syvet - na poslednata zyrnata na gurdite stoqt kato o4i. Ili dorazvii tazi ideq za da stane nekyv megaurod ili obratnoto, skrii gi.
    Da ostavi6 kartinkata da si po4ine predi pak da q pipa6 e MNOGO dobra praktika. Keep it up !

  11. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Да пусна една дълга едночасова лига...

  12. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ахахахаха, чудесен, чудесен!!!!!

    Gangnam style!
  13. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Благодаря, Чебу. : )

    Ето едно бързо стъди. Нещо съм се заплеснал по разните му четки, но преди да премина към тяхната употреба май ще трябва да се науча да работя с базовия сет който има фотошоп. Та такааа...

  14. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    И тук го пускам - правено е за седмичната тема.

  15. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    лек ъпдейт. : )

  16. Wiz

    Анимиран
    Joined: Юли '09
    Posts: 361

    offline

    кефи Кефи нямам търпение да го видя завършен тоз тип

    Ако искаш да не те забравят...взимай заеми..!
  17. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Велинов нещо много ценно ти каза, не си го пропускай покрай ушите.

  18. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Абееее нещо не потръгна малко работата по него и го започнах пак от нищото.
    А докато правя него за разсейване започнах ново. Деа и разсейването, но карай.
    Та ето една водна бубичка за тазседмичния конкурс. В момента я оцветявам, но за разсейване от нейния цвят си реших да и вкарам един контур. Крайно време е да започна да правя дигитален контур, но нещо още си ме кефи да го цъкам на ръка - според мен си е доста добра тренировка. ^^
    Хайде стига дрън - ето рисунката:

  19. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Защо не слушаш ?

    Обясниха ти по-кадърни от мен хора, че концептът ти не струва. Всеки рисува това, което ти рисуваш, и допускаш типични грешки, както и аз навремето. Когато си сбъркал в базата и бъркаш И в дигиталната тушовка се получава грешка на квадрат. казах ти на книжовен български: векторизирай нещо вече векторизирано и така ще се добиеш необходимия опит. Виж как имаш безумно тежка радисуна кост върху мижав лакът. Ръката влиза в костната ръкавица, ти не знаеш кво се случва там и пускаш сянка за завеса. Буболечка, ма с плочки. Безгъбначна опашка поддържа масивен, тежък торс - как ? В основата на животното перспективата е не както трябва. Тия нежни филизи няма ли да се изпонакъсат от ненужните шипове ? И т.н. и т.н.

    ПП. И в твой интерес да не пишеш повече в Представяне, току-виж ти взели правата. Най-добре не пиши около половин година докато гледаш и се учиш, абсолютно приятелски ти казвам.

  20. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    уф, васкооо... а ти що не се научи на социални умения за шестте години, от които имам някви наблюдения върху поведението ти?

    четох му темата в графилата... никой не се е изказал толкова грубиянски, колкото ти тук, дори Bio, който по принцип има две скорости - нападателна и възхваляваща. дори да даваш уместни съвети, като ги пишеш с тоя тон, доста малко хора ще ги взимат насериозно, особено като направят връзката с твоите невероятни умения в областите, които критикуваш в рисунките на желязото.

    а забележката за представянето звучи направо като заплаха.

  21. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Уеуе кво ма направи.

  22. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    vasko каза:
    Всеки рисува това, което ти рисуваш,

    Лисичката покри другото, ама да те питам защо имаш проблем с това, че някой рисува нещо, което всеки друг рисува?

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  23. Wiz

    Анимиран
    Joined: Юли '09
    Posts: 361

    offline

    И на мен това ми е чудно и защо да се стреми да рисува нещо друго като го кефи това .. не мисля че си в правото си да казваш какво трябва да се рисува и какво не ... Не че и аз съм сред най-кадърните рисуватели във форума но ми прави ужасно много кефи и ме мотивира като разглеждам на всеки един рисунките и стила...Няма нужда от такива остри нападки и изказвания съгласен съм какво написа Лиса по горе

    Ако искаш да не те забравят...взимай заеми..!
  24. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Абе хора нищо не сте разбрали бе. Заплахи имало, обиди имало...няма подобно нещо, няма. А ако не схващате, че да не се отличаваш от тълпата не е начина да си изградиш стил, не виждам ако вие не го схващате аз какъв смисъл има да го обяснявам... елементарно е.

  25. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    w00?!

    Дамнъ ИТъ! Хора, спокойно. Първо да кажа няколко приказки аз..
    На първо място искам да кажа, че не е нужно да се местят теми на разговор от един форум в друг.. Страшно тъпо ми става като виждам мнение за моите работи в другия форум, тук от човек, който има рег там и спокойно може да си каже болките където му е мястото. Васе, не искам да прозвучи като нападка, но като не ми пишеш там се опитваш да избегнеш злобното захапване от тамошните потребители или да избегнеш шанса да се издъниш с коментар? Аре вече да не местим мнения от едно на друго място - нищо, че сигурно всички тук четат и графила..

    Също като Лис бих казал, че никой не се изрази толкова грубо - чак пък да са ми казали нескопосано, по-скоро е начин да ми обяснят грешки с контуренето, щрихи и вадене на обем, работа с цвят. О.о Къде прочете ти, нескопосано или нещо подобно. : )

    Ъмчи и я не ми се взимай за ментор. Уважавам ти мнението и не го подминавам с лека ръка. Изкефих се, че опитваш да помогнеш, но чак пък вече.. Малко прекалено ми идва - прави това, а не онова.

    Колкото до концептите.. Тепърва навлизам в подобния жанр та да мога да правя авторски неща. Представа си нямам какво да сложа на робота за задник или как точно да изкривя бронята на орка по рамото. Някои неща ги гледам и ги взаимствам и още като че не ми е дошла смелостта да се хвърлям и да измислям супер гениалните неща - това ще стане с времето.. до две три седмици. (хвалипръцщина..) Та за какво говорех? Ааа, да. Ми дуде, това се търси сега на пазара. Някакви бубета и костенурки нинджи.. То май винаги се е търсело. Какво пречи да се науча да рисувам такива неща и после да мога да си правя и онези идиотски типажи? Искам са науча ва, ари ся...

    ^^

    Много дълъг ми стана този пост, някой да го редактира и се извинявам са купчината грешки, които допуснах, някой да ме накаже? Камшик и кожени одежди.

  26. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Derzai.

  27. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Нещо се чувствам супер изтощен, което пък влияе страшно много върху желанието ми да рисувам.. Много неприятно.

    Ето някакви нови две неща драснати за по 15 минути.. много са зле и хич не ми се оправят, но да има.

  28. j00t

    Добряк :(
    Joined: Фев '09
    Posts: 211

    offline

    Баси хората дет сте...
    Хахахахаха!

  29. Wiz

    Анимиран
    Joined: Юли '09
    Posts: 361

    offline

    ПФФФФФФФФФФФФХАХАХХАХАХАХАХХАХАХаХАХАХХАХАХ БАТМАААААН !!! Супер много ме израдва иначе онази с корема .... Братле ти си луд Направо да сънувам кошмари :Р

    Ако искаш да не те забравят...взимай заеми..!
  30. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    натфиз ти е влязъл в главата, жуут.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg