Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

  1. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    М-кей.
    Радвам се, че повечето от вас са тук. Пускам три скорошни неща. Старите вече си ги знаем :).


    Този е прерисуван. Много ми харесаха нещата на този човечец, ама му забравих страницата.


    Това е част от А1 на бюрото, който бива издраскван от време на време.


    Авто. Да, готян съм.

  2. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Яяяяя как е Марто добре дошъл и тука
    Нарпедваш браво..автопортрета си го хванал има характер(което е най-важното),но има какво да се желае още(ма аз да бне говоря че и аз съм един рисувач)

  3. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Здрасти,радвам се че си решил тук да постнеш работите си.

  4. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Нещо тука таковата. Грешка с тези въздушни четки, дето ги подхванах, ама поне ми отне 20 мин това.

  5. ra4okapitana

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 65

    offline

    хаа голем е пичага

  6. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline




  7. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Много са готини! Особено ухото на това същество, дето било с въздушни четки - направо е супер!

    Gangnam style!
  8. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Благодаря

    Чебу, пък тебе искам да те попитам специално. Какво рисуваш за тренировка? Занимаваш ли се с ръце или предмети (натюрмот)?
    Като се опитам да прерисувам нещо и най-често се получава така, че бъркам пропорциите, но най-вече ракурсите. Виждам ръката, виждам пръстите и пак правя нещо различно. Може да имам проблем с очите

    Много ми хареса тази ябълка и реших да се пробвам за цвят, ама в крайна сметка pick-нах няколко пъти, за да се ориентирам.

  9. Xquisite

    Untitled
    Joined: Дек '08
    Posts: 447

    offline

    От всичко най- много ми допадна девойчето. Не че другите са лоши, напротив. Бих те посъветвала да забравиш въздушните четки, но неприязънта ми към тях е субективна, така че можеш да подминеш това изречение. Ма пробвай някой път с някоя нормална, твърда четка, глей с молив как добре се справяш с шрихи, мрихи и подобни, и не седи замазано.
    И като тренираш започвай първо от обемите, например. В смисъл, с няколко кръга можеш да нарисуваш кон, пропорциите и ракурсите ще са ти верни и после ще можеш спокойно да се пинкаш по детайлите.
    Но аз не съм капацитет, да знаеш.

  10. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ами за тренировка рисувам всичко, каквото реша, че ми е необходимо. Изобщо не съм дискриминативна в това отношение - макар че предимно рисувам фигури и лица, по-рядко обекти (като се замисля, всъщност обекти никога не съм рисувала за тренировка. То и няма много обекти по моите рисунки де, хаха - хитро ги подминавам.) Иначе човек може да извлече полезно знание от всичко - дори ябълката да не ти трябва за някоя рисунка, като я рисуваш, усвояваш как се разлива светлината по подобен обект, как се движат цветовете, как се предава усещането за ябълкова текстура и прочие.

    Gangnam style!
  11. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Благодаря и на двете

  12. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

  13. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

  14. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Чудни! Ако пуснем тренировъчна тема да рисунка по снимка, искаш ли ти да я водиш? (това ще рече да пускаш нова снимка през определено време и да приканваш хората да не мързелуват, а да рисуват)

    Gangnam style!
  15. uah

    Льольо
    Joined: Дек '08
    Posts: 277

    offline

    Абе... много са яки, да!
    Само да питам, цветовете налучкваш ли ги или ги взимаш с пипетката?

  16. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Чебу, само кажи в кой раздел и на какъв интервал от време. Иначе с удоволствие.

    uah - с пипетата
    Но тези дни ще направя още няколко (сигурно) и след това ще започна да се пробвам на око. Просто в момента съм втрещен от това какви всъщност са цветовете. Малко, като с френския е - произнася се точно както не предполагаш.

  17. uah

    Льольо
    Joined: Дек '08
    Posts: 277

    offline

    На червената ябълка имам чувството, че си й докарал мекотата на домат
    Иначе наслука, гот готино стават. Трябва и аз да тръгна да инспектирам с пипетката, че на око май още е рано.

  18. Miau

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 284

    offline

    Мекички ги правиш опитай с най обикновенната четка която има само Shape Dynamics да положиш цветовете и след това с обикновенната кръгла четка която е само с опасити без шейп даинамикс да направиш преливките а самите фактури специално на плодовете са някакви точици и петна, които можеш да направиш и без текстурни четки

    п.п. А да ... доста са стряскащи цветовете като започнеш да ги изследваш

    9 lives
  19. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Crafter каза:
    Чебу, само кажи в кой раздел и на какъв интервал от време. Иначе с удоволствие.

    uah - с пипетата
    Но тези дни ще направя още няколко (сигурно) и след това ще започна да се пробвам на око. Просто в момента съм втрещен от това какви всъщност са цветовете. Малко, като с френския е - произнася се точно както не предполагаш.

    Екстра! Ами в раздела Сговорна дружина. Да измислим едно заглавие от типа "Учебно рисуване" или "Тренинг" - нещо подобно и после предлагам темите да се озаглавяват по този начин: "[Тренинг] Ябълка" (или там каквото ще се рисува вместо ябълка). Предлагам също така срокът да е по-малък от РС - да е примерно седмица или даже 3 дни - зер, не се иска завършено произведение, тренингът наистина трябва да е нещо което да може да се направи бързо, иначе си губи смисъла. (Само за пример - в Концептарт имаше една подобна тема, но там беше скициране за 15 минути - т.е. пускаше се снимка (на човек най-често), която стоеше 1 седмица, но хората трябваше да я рисуват за 15 мин - навиват си часовника и сядат, а каквото нарисуват после го постват. Много добра идея за мен лично, макар че никога не съм участвала там. Значи, всичко, което изписах дотук са само предложения - оставям на теб да решиш как ще се казва темата, колко време ще се рисува и по колко време ще стои снимката. Можеш да пуснеш и анкета, ако смяташ че е добра идея. Иначе, аз също се заявявам, че ще участвам.

    Gangnam style!
  20. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

  21. Miau

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 284

    offline

    Оу т'ва е некво много приятно

    9 lives
  22. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Благодаря ти, Miau.

    Опа
    Да ги бях завъртял...

  23. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    И един "скорост", докато чаках храната

  24. ApriLL...

    [0__^ (RoCk]
    Joined: Фев '09
    Posts: 311

    offline

    Синият е много мощен ,но ръцете са ми фаворит Браво

  25. LOC

    ~11~
    Joined: Дек '08
    Posts: 414

    offline

    е ротате туул-а на windows and fax viewer-а явно сложен ти се е видял прощавам ти...това което не ти прощавам е липсата на кости и мусколи в работите които измисляш...в тези които са от натура виждам определено потенциал...защо обаче не мислиш върху другите си работи как да ги правиш по-убедителни нямам поршка в сърцето си за тази явно проява на невежество "Off with his Head! (So much for Buckingham!)" (това в скобите е за да не си помислите че цитирам кралицата от алиса в страната на чудесата)

    пс: и престани да показваш нискокачествени снимки на рисунки...ако ще са снимки нека поне са на фокус!!!

    МРАЗЯ БЕЗМИСЛЕНИ ПОСТОВЕ В СМИСЛЕНИ ТЕМИ!!!
  26. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Благодаря, April
    Тази ръка я рисувах без реф, а взе, че стана не-зле, но пробвам ли от анатомия нещо да прерисувам... ужас.

    LOC:
    Забравих да ги обърна и после прецених, че никой няма да забележи
    А снимите СА на фокус, но явно тази сапунерка толкова си може. Майната им. Вече ще гледам да работя дигитално.

    В темата ти пуснах молба, но и тук пак казвам:
    Моля те направи си труда да напишеш няколко реда за това как започваш при дизайна на персонаж (или пък въобще). Ще ми е много интересно, а и не само на мен.

  27. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

  28. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Тва е обре..дърпаш...особено като цвят радва

  29. Miau

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 284

    offline

    Даа определено са добре само че LOC е прав! Мисля 4е трябва да го послушаш за костите и блаа в рисунките

    9 lives
  30. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    тва последното има ли кости отдолу? представял ли си си ги, когато си го рисувал? нещо не ми е ясно къде му е рамото и къде - плешката... струва ми се, че няма рамо.

    освен тва да не е изяло сателитна чиния, че коремът му е втази форма?


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg