Comics Bistro — Форум » Умно село » Комикси

1. EsseGesse

Член

Един италиански комикс герой създаден през далечната 1954 г. Приключенията на трапера-революционер Блек в щата Мейн по времето на Американската гражданска война. Публикуван освен в Италия, в Турция, Гърция, Югославия и Франция.

2. EsseGesse

Член

Мисля, че направих грешка. Не направих публикацията в правилния подфорум. Моля, админ или модератор да прехвърли горната тема в правилния форум.

3. EsseGesse

Член

Главните врагове на Блек - червените мундири (Red coats), колониалните войски на Негово величество британския крал.

4. orehovka

мускетарка

EsseGesse каза:
    Един италиански комикс герой създаден през далечната 1954 г. Приключенията на трапера-революционер Блек в щата Мейн по времето на Американската гражданска война.

В последния пост споменаваш за Червените мундири, които са били в колониите по времето на Войната за независимост (около 100 години преди Американската гражданска война). С кое от двете събития е свързан този комикс?

Gangnam style!
  5. EsseGesse

Член

Разбира се, че става дума за Войната за независимост, моя грешка orehovka.

6. EsseGesse

Член

Един от двамата спътници на Блек в многобройните му приключения: осиновеният му син Роди.

7. EsseGesse

Член

Хумористичните случки са сърцето на комиксите, независимо колко сериозни са те! Главните спътници на Блек - хлапакът Роди и професор Окултис често изпадат в комични ситуации.

8. orehovka

мускетарка

А на теб какво точно ти харесва в тези комикси? Предполагам, че имаш цяла серия от тях. Питам защото повечето от нас тук вероятно не са пипвали дори нормална книга от 1954, а какво остава комикс. Нормално, ние харесваме някакви неща, които са по-близо до нас (неизбежно - и са по-съвременни). Тези на мен лично ми идват малко ретро, квадратни панели за всяка картинка ми идват и малко еднаквички. Не отричам, че си имат очарование обаче, за малко по-млади читатели, да кажем докъм 12-13 години, вероятно биха били страхотни.

Gangnam style!
  9. EsseGesse

Член

orehovka, аз съм голям фен на италианския черно-бял комикс, а по произход той си е ретро. През 1948 г. Бонели и Галепини създават комикса Текс Уилър. През 50-те години Текс излиза в тираж 50 000. По-късно в Италия се създават приключенските комикси - Блек, Капитан Мики, Комендант Марк, Мистер Но, Кит Телер, Загор....

Не обичам американските образци които излизат в Marvel comic или в Detective comic. Колкото и да е парадоксално американците нямат отличителни уестърн комикси, каквито рисуват италианците или художниците от френско-белгийската школа. Ще стиигнем и дотам... И да права си, тези приключенски истории са за деца и юноши и за пораснали хора, които са останали в душите си деца...

Както казва великият режисьор Фредерико Фелини: "Не можех да си представя как ще стана възрастен. Затова и остарях преди да порасна." Във всеки гений се крие едно дете.

10. orehovka

мускетарка

EsseGesse каза:
    Не обичам американските образци които излизат в Marvel comic или в Detective comic. Колкото и да е парадоксално американците нямат отличителни уестърн комикси, каквито рисуват италианците или художниците от френско-белгийската школа. Ще стиигнем и дотам...

Може би имат, но не са познати при нас. Знам че "Каубои срещу извънземни" е направен по комикс.

Gangnam style!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg