Comics Bistro — Форум » Умно село » Комикси

  1. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    това е една тема, която е доста дъвкана и т.н., може би дори в същия този форум. но поне откакто аз съм тук, не съм я виждал.

    за сметка на това, днес видях някакви неща, които ме върнаха на този въпрос, който винаги ме е вълнувал. три свързани статии на вашето внимание:

    Cartoon Network pulls ‘sexualized’ ‘Powerpuff Girls’ variant

    Artist Mimi Yoon fires back in ‘Powerpuff Girls’ cover controversy

    Retailer at center of ‘Powerpuff Girls’ dust-up issues open letter

    сега, аз самият не смятам да разтягам TL;DR-та, но искам да кажа следното: нямам нищо против секси визия, еротично изкуство и т.н. имам против това да се врат където не им е мястото. като например за представяне на персонажи, които още ходят на детска градина.

    sex sells. знам. и това, само по себе си, не е лошо. но в комиксите често се прекалява, според мен. дори когато в началото на 2013 DC comics направиха рестарт на 51 поредици за супергерои, имаше няколко статии, които ги порицаха за новата визия на cat woman и някои други героини.

    пак казвам - не съм против този тип визия, но смятам, че се прекалява и често е не на място. бих предпочел в един комикс да има една сексуална сцена, на място, като част от историята, отколкото героинята цял комикс да се мотае в латекс и да кълчи кълки.

    лично мнение.

  2. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Мими Юун е прекрасна, дори да е само заради начина по който реагира. Този, дето е намерил корицата за обидна дано се удави в локва от СПИН. Тъпанар.

    Както CN казаха - те много добре знаят, че децата не гледат на нещата през същите очи, през които ние гледаме на тях. PPG е за малки момичета и тва, че някакъв перверзник я вижда като извратена заради неговите си фетиши не я прави лоша корица. Не носят латекс, носят лъскави дрехи - всичко е лъскаво. Тва е маниер. Ако тва е латекс, тогава X-Men трябва да е най-фетишистката серия комикси на земята. Много ме дразнят такива тъпанари като тоя.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  3. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Не че нещо, ама какви комикси четете та да ви се струва че се прекалява с визията и с какво една секс сцена в историята ще е по-добра от множество „еротични” кадри?

  4. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Не виждам абсолютно никакъв проблем!?

  5. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    @Snow - самата Юун казва, че е латекс. и добре, отивам да си намеря кофа и да я напълня със СПИН, защото да, децата се УЧАТ да гледат тепърва и смятам, че е по-добре да не се учат по такива неща като тази корица. ако бяха други персонажи - нека, но точно Powerpuffs като bratz - не, мерси.

    @Vilorp - всъщност не чета такива комикси, но наблюдавам индустрията и тенденциите в нея - чета, интересувам се, ровя и т.н. това е, което съм забелязал. случва се предимно в cape комикси (superhero stuff), но не само. освен това се хващаш за подробностите - това с едната сцена беше само пример. имах предвид, че когато има такива неща, е хубаво да са на място, а не за да се вижда повечко месце на страницата.

    и, въобще, моля ви не ме мислете за някакъв пуритан. просто споделям мнението си. само ще кажа, че примерно в The Invisibles на Грант Морисън има доста smut, както и шаман-травестит, който се облича като ковра и говори за оргии по гробища и т.н. и си е на място. в онази история.

  6. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Rotorblade каза:
    Не виждам абсолютно никакъв проблем!?

  7. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    brokentool каза:
    @Snow - самата Юун казва, че е латекс. и добре, отивам да си намеря кофа и да я напълня със СПИН, защото да, децата се УЧАТ да гледат тепърва и смятам, че е по-добре да не се учат по такива неща като тази корица. ако бяха други персонажи - нека, но точно Powerpuffs като bratz - не, мерси.

    @Vilorp - всъщност не чета такива комикси, но наблюдавам индустрията и тенденциите в нея - чета, интересувам се, ровя и т.н. това е, което съм забелязал. случва се предимно в cape комикси (superhero stuff), но не само. освен това се хващаш за подробностите - това с едната сцена беше само пример. имах предвид, че когато има такива неща, е хубаво да са на място, а не за да се вижда повечко месце на страницата.

    Окей, нека е латекс. Къф е проблема? Тинейджърка в латекс, О НЕ! Нямам никаква симпатия за аргумента "нека мислим за децата". Имат си родители да мислят за тях. Не е отговорност на медията и изукствата да възпитават на някой децата и не трябва да е.

    Корицата е колекционерска, броя си има и стандартна корица. Често се случва в Америка комикси да имат алтернативни корици в ограничен брой.

    Не си базирай мнението за която и да е индустрия на ревютата и мненията на прекалено чувствителни американци. Единственото нещо, на което можеш честно да си базираш мнението е личен опит. Същите американци разкритикуваха редизайна на Жената Чудо, където носеше панталони (НАЛИ!?!!?) и боготворят (мисля, че е сегашния) дизайна ѝ с фалическия орел между циците.

    Ще завърша поста ми с тинейджърка в латекс, точно защото какво лошо има.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  8. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Като махнем циците и латекса, ще погледнем ли идиотските, малоумни истории, повечето от които плод на 50те години? Тях ще ограничим ли?

    Геца, това девойче е размазващо, но някак не ми стои като подкрепа на тезата ти - изглежда крайно перверзно и доста нелепо. Не го съотнасям към темата с комикс героините. Просто защото те не са за подражание.

  9. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Тва не е просто девойче, тва е Майли Сайръс от преди няколко години, когато все още беше детска звезда. Нарочно споделям точно нея. Тя не е хлапе, тя е мацка. В "проблемната" корица, PPG са изобразени като тинейджърки, не като деца още в детската градина. Artgerm ги нарисува пък малко по-големи, пак страшно сексуализирани и нямаше нищо лошо.

    PUFFING HOTNESS!?? Tа те са още в детската градина! D:

    И темата не е за сексизъм, а за сексуалност в комиксите. Сексизъм е когато обясняваш на феминистка защо греши или нещо такова беше.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  10. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Изобщо незнам коя е Майли Сайръс, не искам и да разбера - помоему е смешна - с благовидно личице и дрехи на готик кучка - смешно е, все едно са и сложили главата на чуждо тяло. И големите в бранша грешат!

    Но корицата ме кефи!

  11. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Встрани от темата, когато жени са толкова тренирани като супергероините, обикновено мускула под гърдите ги стяга да са по-малки, така че тази анатомия наистина е много измислена. Снимки няма да пускам, защото за милисекунди темата става бардак. Но и не виждам смисъла в тази тема.

  12. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    тази корица, сама по себе си, не е проблема според мен. това, че е на комикс на Cartoon Network, чиято основна аудитория са 8-15 (горе-долу. може да бъркам) годишни деца.. not cool.

    "Sexist attitudes may stem from traditional stereotypes of gender roles"

    всичко, което казвам, е че в комиксите, както и горе-долу навсякъде, се прекалява с това. иначе нямам нищо против, дори напротив

  13. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    brokentool каза:
    "Sexist attitudes may stem from traditional stereotypes of gender roles"

    Искам обяснение какво е лошо в половите роли? Понеже всяко двиежение срещу тях е работило само в полза на жените. Не си видял вадене на мъжете от мините и замяната им с жени, нали? БОРИМ СЕ С УНИЩОЖАВАНЕТО НА ПОЛОВИТЕ РОЛИ (с изключение на the expendable male и ролята на мъжа, като този който трябва да дава всичко на жената и е гъз ако не го прави). Тъпотия. Жените започнаха да работят и сега държат медия и изкуство отговорни да възпитават тъпите им деца... и понеже всеки третира жените като слаби, нежни създания, им се връзват.

    Традиционните полови роли са - мъжа на работа, жената вкъщи да гледа децата. Не виждам нищо подобно в PPG, независимо дали са сексуализирани или не. Термина сексизъм идва от "пол", не от "секс".

    И ако едно дете стане сексист, тва е по вина на родителите, не по вина на медията. Публиката на PPG НЕ СА само деца. CN не са тъпаци и го знаят. Не може да пуснат една алтернативна корица за по-разнообразна публика?

    В момента ситуацията със сексизма в САЩ е такава - ако кажеш на някоя, че ти, като мъж, ще издържаш жена си, и няма да се налага тя да работи, но ако иска - няма да я спираш, избора ще е изцяло неин, тя има пълното право да те нарече сексист. Пълна тъпотия е.

    Малък едит: В американската култура, сексизъм е да мислиш, че жената трябва да покрива някакъв стандарт, независимо какъв е. Ако имаш стандарт за жена си сексист. Обратното не е вярно, обаче. Напълно е нормално да дъжрим мъжете на ниво и жените да мислят 80% от тях за под-средното ниво на привлекателност. Това не е сексизъм.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  14. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    True!!!

  15. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Аз съм за да си говорим по тая тема! И без това с Жоро редовно обсъждаме подобни творчески въпроси. И понякога с Чебу. Абе, даже с Вилорп сме си говорили за Фразета и бикините брони.

    Обаче мисля, че това не е най-подходящия случай, който да коментираме. Става дума за корица, която една жена е нарисувала за комикс предназначен за момиченца. Няма как да кажа нещо, без да прозвучи снизходително към някого.
    Нито съм жена, нито съм родител и тия проблеми просто нямат същата тежест за мен.

    В главата ми изникват два образа. На ръката, която удря шамар на момиченце през малкия екран. И на чичкото, който поучава жените, как да живеят и какво да си казват едни на други. Не искам да бъда нито едно от двете.

    Learn more?
  16. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    аз пък искам повечко мъже в подчертаващ формите им латекс. да си плакна очите с квадрицепсите на Флаш, защото от толко тичане би трябвало да са стегнати и здрави. да ми се размотава Тор само по долнище, щото от размахване на тоя чук сигур му е хубаво гръбчето, пък и ръцете. съвсем ясно си ги визуализирам и декоративните им елементчета а ла Червената Соня.

    викам и на Декстър от Лабораторията на Декстър да му сложат една латексова бяла престилка, която да оформя младежките му раменца и да подчертава стегнатото му кръстче.

    естествено е, че някои неща се отдават по-добре на жените, други - на мъжете, та дори като изключим всякакви социални обработки, които претърпяваме от малки, все пак физически сме достатъчно различни, че и без оформящото общество пак да стигнем до някои основни положения - кат например това, че тъй като е по-лесно за един мъж да заякне, отколкото за една жена, сигурно него ще го наемат в мината, а не нея с месечните ѝ неразположения и прочие. от друга страна, ако някоя реши да си чупи главата и се справя не по-зле от останалите, нека я пуснат. дай шанс на другарчето да се докаже и ако се справя, па що не.

    въобще, повече разчупване на тъпите клишета и стереотипи, и то в мейнстрийма, а не в ъндърграунда. все опират там нещата, че даден признак - дали ще е пол, раса, възраст, националност, кво да е - вместо да се използва като категоризиращ, в смисъл, ориентиращ, става определящ, което затрива сума ти нюанси, премахва богатото разнообразие.

    пък тва с издръжката си е сексистко :} - за кво въобще трябва да я издържаш финансово? на мен това ми изглежда, че или я смяташ за не достатъчно кадърна да се издържа сама, или ѝ плащаш да бъде с тебе. на мен ми е неприятно по срещи да нося тва психическо мъжко бреме - нуждата, дето сума ти мъже изпитват да плащат сметката на приятелката си, пък дори не само приятелка. парите ти ни най-малко не са признак на мъжественост, не и в тоя век...

    edit: гледам си аватарчето с късата коса и съм сигурна, че звуча като най-омразните на мъжете ултрафеминистки, дет едва ли не забраняват женствеността, а всите мъже са потисници недни! от едната крайност в другата, любимжото ми извращение.

  17. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Лис, защото човека, който имах предвид е Кристофър Хитчънс, не някакъв прост работник. Дори и да можеш да си добър, без да я караш някаква да ти дължи, ако си мъж, ти си виновен. Няма нищо лошо в това да можеш да издържаш някой и да го правиш. Сори, Лис, но не си права да го наречеш сексистско. Всичките ти обиди ги запази за жената, която е решила да седи вкъщи просто защото мъжа и може да я издържа. Но да вменяваш вина на човека, който издържа жена си е тъпо. Как двама човека ще си направят съжителството си е тяхна работа. Ако единия човек може да осигури парите, другия може да остане вкъщи и да поддържа дома, да гледа децата, и да ги възпита да не киснат пред телевизора, и да не обвинява PPG, че са направили дъщерята фенка на Starfucked. Има толкова много жени, които казват, че искат да са вкъщи и да се грижат за децата си. Няма нищо лошо. Той не казва, че трябва да я издържа. Казва, че може и, понеже става дума за пари, е неизбежно. Защото е бил известен и сравнително богат. Няма да има нужда жената да работи.

    А за латекса и т.н., никога няма да ме чуеш да се оплаквам от Батман в латекс. Обещавам.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  18. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    e па нюансите сменят ситуацията. де да знам, че става дума за някъв конкретен случай.
    аз нарочно вкарах себе си в ситуацията, за да се избегне неясност. та, при относително еднакви доходи и обществено положение - квото е примерно моето и на някой приятел от мъжки пол, не виждам защо мъжа трябва да плаща.

    съгласна съм, че няма нищо лошо в това да издържаш някой и да го правиш. бих издържала мъжа си. въпросът е той ще ми позволи ли? няма ли да се цупи? да се притеснява? да се чувства зле, малоценен? да го е срам от останалите сексисти - жени и мъже?

  19. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Lisa каза:
    съгласна съм, че няма нищо лошо в това да издържаш някой и да го правиш. бих издържала мъжа си. въпросът е той ще ми позволи ли? няма ли да се цупи? да се притеснява? да се чувства зле, малоценен? да го е срам от останалите сексисти - жени и мъже?

    Тези неща предполагам, си подлежат на обсъждане. Ти може да изкарваш достатъчно да издържаш 3 семейства и той пак да настоява за някаква финансова независимост и да си намери работа и да си гони неговата слава, и няма да има нищо лошо. Има мъже, които си седят вкъщи и жените им ги издържат. Даже забелязвам някаква гордост в това да си "stay at home dad". Не може да се каже, че която и да е ситуация е обективно лоша. Всичко работи за поне някаква част от популацията - едните издържат другите, или пък другите издържат първите, или пък се издържат взаимно. Няма нужда от задаване на въпроси за хипотетични личности и как те биха се чувствали в дадена ситуация.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  20. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ами, нямало нужда.

    то има хора всякакви и ситуации всякакви, все по-разнообразни. обаче нали си говорим за мейнстрийма... било то комикси, вестници, филми и т.н. много са стереотипни повечето персонажи в мейнстрийма.
    а това, което е мейнстрийм в медиите, все още си е твърде... старо като представяни персонажи. реклама на ютия с мъж? момичешки комикс, дето да няма розово? трудно за намиране.

  21. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Както казах, аз деца нямам доколкото ми е известно, обаче Лиса като спомена розово и се сетих за племенницата ми. Помня, че бъзиках сестра ми, че бебето ще получи увреждане на очите от толкова розово и някой ден като види зелено за пръв път през живота си, сигурно ще изпадне в шок.
    Като малка сестра ми не е носила розово, нито е имала розови играчки. Правилото тогава беше - топли цветове за момиченца, студени за момченца. Сега границите са станали по-тесни. Защо ли?
    Откакто се роди бебето имах възможност да помисля над някои неща и зацепих, че съм гледал на различните идентичностти по грешен начин. Разчупването на стереотипите и размиването на границите не засяга само идентичността на другите и различните. Защото ти също имаш идентичност. Примерно полът ти е такава идентичност. Поставянето на някои неща (не само дрехите) под въпрос, може да се възприеме като поставянето на идентичността ти под въпрос. Дали искам да подкопавам чувството за идентичност на племенницата си? Колкото и да мразя да гледам момиченцата избутани в един ъгъл с един единствен цвят, може би това е най-безобидната форма на самоопределяне. Цвета не значи нищо. С него можеш да боядисаш както камионче, така и кукла, както анцуг, така и униформа. И е далеч по-здравословна форма да избиваш комплексите си, отколкото примерно да пиеш бира с водка.

    Learn more?
  22. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Има много момичешки комикси и какво ли не без розово (по същия начин, по който ще приема, че X-Men е момчешки), но поради липсата на розово, не ги класифицират като специфично момичешки. Но съвсем не мисля, че проблемът с жените и комиксите/медията е сексизъм. Защото и мъжете имат същия проблем. Не може да е сексизъм ако и двата пола "страдат".

    Проблемът е просто зле написани, плоски истории, плоски персонажи... им дават релеф и цици, да се опитат да замажат плоскостта. Всеки мейнстрийм комикс герой е страшно бинарен - сила и слабо място, и цялата история на този герой, от началото на съществуването му до сега, се развива около тези 2 неща. Почти без нюанси, като изключим отвреме навреме някой spin off, в който да се влюби човек. Повечето имат и псевдо-драма в миналото - дали ще е умрял някой чичо, или родителите им, или ще им е унищожена планетата, или пък ще са били лоши едно време, и може тази псевдо-драма да се използва за cheesy драматични моменти понякога, но не нарушава плоската личност, която един супергерой е по стереотип.

    Малко ще се върна на основната тема - този с оплакването твърди, че било тъжно как все по-малко хора купуват комикси... но мейнстрийм комиксите далеч не са на нивото на филмите или игрите - сюжет написан колкото някой да отбие номера, арт като цяло по-зле отколкото аз бих го направил. Четох Gotham Sirens. На места изглежда като рисуван от осмокласник, а сюжета е под стандарта за мейнстрийм комикс. Не изглежда на DC и Marvel/Disney да им пука за качеството на комикса, който пускат накрая.

    До колкото и да чета Батманите от време навреме, най-хубавото Батман нещо е трилогията Arkham. Те са игри. Виж само тази сцена от последната игра за Батман (след като Батман скача от сграда, за да спаси Жокера и после го праща в Blackgate):

    [+] Embed the video | Video DownloadGet the Video Plugin

    И после някой се чуди, защо продабите на комикси спадали. Има разлика между това да напишеш 24 страници комикс за 1-2 седмици, да си събереш парите и да пишеш следващия, и да прекараш 2 години в правенето на накоя история.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  23. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    e как така не може да е сексизъм ако и двата пола страдат? много е лесно даже. някъв пример набързо: ти си мъж, казват ти, че не може да си нещо, дето се брои женско, но ти искаш - примерно, да носиш барби-розово. тебе те обиждат, че си жена/че не си мъж, жена ти се обижда, че ти викат, че си жена, или че да си жена е обидно и тем подобни. сексистко е и към двамата.

    вторият ти абзац и аз си го мислех - няма ли да се пръкнат повече герои, дето да имат живи роднини, нормални задължения като данъци и котка... всичко е твърде лесно в живота на комиксовите герои обикновено.

  24. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    Snow всъщност каза много неща, с които съм съгласен, за супергероите, за отговорността на родителите, за това че в стремежа да няма полова дискриминация се отива от едната крайност в другата. съгласен съм с тези неща.

    темата май изскочи от медиума на комиксите. нямам нищо против, честно казано.

    аз също смятам, че мъжете и жените не са еднакви по ред признаци. не са еднакви, но за мен са равнопоставени. и бих бил най-щастлив, ако има доволно красиви форми по страниците (екраните), от (и за) всеки пол.. просто не навсякъде. и без това така малко се обезценява красотата, според мен.

  25. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Имам силното подозрение, че говорите само за хамериканските комикси и супергероите в тях. Всъщност освен в хамериканското „комикс изкуство” и разните там хентай/магни има ли го проблема твърде много плът?

    Сега като се замисля Мики Маус и Донал Дък също произлизат от щатите, а патока при това през цялото време се разкарва без гащи...

  26. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Lisa каза:
    e как така не може да е сексизъм ако и двата пола страдат?

    Трябваше да съм по-специфичен. Говорех за начина по който жените са третирани в комиксите - феминистките се оплакват, че жените или са второстепенни персонажи, или са там просто за да показват тяло... и не е сексистско, понеже мъжете са третирани по същия начин. Просто историите са зле написани. В този смисъл имах предвид, че не е, защото няма нищо общо с пола на героите. И двата пола са представени като плоски, и двата пола носят костюми, напомнящи повече на боди арт отколкото на костюм, и двата пола са представени в стереотипните им роли, и всеки мейнстрийм опит да не са в тези роли е жалък провал.

    Vilorp, има много голотия във разни френски комикси, но като цяло изглежда техния мейнстрийм има много по-голямо разнообразие. Пък и френските комикси са известни само в Европа, а тук сякаш този... "politically correct" начин на мислене не е особено голям и няма кой да се оплаква от съдържанието им. Но има много перверзни френски комикси.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  27. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    То е ясно че проблема е в американския телевизор, въпросът ми е по-скоро освен комиксите за супер герой те има ли нещо друго което пак да представя разни боди-арт костюми.

  28. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Snow каза:
    В "проблемната" корица, PPG са изобразени като тинейджърки, не като деца още в детската градина. Artgerm ги нарисува пък малко по-големи, пак страшно сексуализирани и нямаше нищо лошо.

    Няма нищо лошо точно защото са големи - изглеждат като самостоятелни млади дами, напълно с акъла си, които могат и сами да решат с кого да правят секс. Сексуализирането на детските образи е тревожно за публиката, особено на хората, които имат деца, по много причини и не всички са свързани с радикалния феминизъм. Ще напиша една тавтология, но все пак за да е ясно - сексуализирането на детските образи означава да представяш децата като сексуално желани. В случая - с цел комерсиала печалба. Хората го усещат първо като неприемлив начин да се подхожда към деца, а после и като неприемлив начин да се опитват да ти продадат нещо.

    Жените започнаха да работят и сега държат медия и изкуство отговорни да възпитават тъпите им деца... и понеже всеки третира жените като слаби, нежни създания, им се връзват.

    откога жените почнаха да се размножават чрез партеногенеза и изцяло по собствено усмотрение? Или щом веднъж детето бъде заченато, то е изцяло задължение на майката, а бащата не носи отговорност в каква среда ще вирее то? Доколкото видях, човекът който е възразил срещу корицата с лоликон-пъфките е мъж, вероятно баща. Той няма право да иска децата му да не бъдат третирани като сексуални обекти, м? Или това, че го иска, го прави тъп пуритан, който няма право на глас, понеже има консервативно/религиозно/пещерно/незаслужаващо-уважение отношение към секса? А дори да не е баща, той (може би защото е мъж?) няма право да възрази срещу това, че го карат да желае невръстни момичета и че се опитват да излекат печалба от това? И какво, ако не иска всеки възможен обект на света да му бъде представян като обект за секс, тогава е нещо сбъркан в главата?
    Не знам дали си даваш сметка, но всеки път, когато нещо бъде представено и продадено като обект на сексуално желание, всичките му странични качества изведнъж стават маловажни. Кой го е грижа, че принцесите може и да са умни, че проститутките може и да са художествени гении или че малките момичета са мили и забавни, като през цялото време виждаш само цици, задник, крака. Такива странични детайли имат значение само ако могат да подсилят сексуалното желание; ако не съдействат, по-добре да ги няма, понижават степента на желаност (а оттам и печалбите). Колкото и да е ценно дадено нещо по други критерии и с други свои качества, почне ли веднъж да се третира като "ценно защото в него има секс", всички друго бледнее.
    Консуматорът в теб сигурно пак ще настоява, че в сексуализирането на образите няма нищо лошо: какво лошо има да желаем - ядене, секс, адреналин - хубави неща; ако пазарът успява да ни предлага нови и нови неща, които да почваме да желаем и после да консумираме, толкова по-добре. Завчера млади жени, вчера тийндейджърки, днес лолитки; утре - кой знае? Желанието само по себе си е самовъзпроизвеждащо се и за съжаление, ненаситно; от тази почва капитализмът черпи жизнени сили и при това е изключително изобретателен в премахването на табутата над нещата, забранени за желаене. Ако тези тенденции не претърпят обрат нищо чудно след сто години да има корици с крави и овце, излъчващи сексуална готовност и призоваващи читателят да ги вкара в списъка си с еротични фантазии.

    Gangnam style!
  29. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Някой ден, като чуя баща не дете да казва как медията трябва да възпитава детето му, и го видя взет на сериозно, ще си върна думите. Ролите са били такива - мъжа ходи да мре на работа, пък жената седи вкъщи и гледа детето и се гърби да му сменя пелените. То е било нейната отговорност. Обаче вече не е, защото и майката работи, по настоятелство на жените. Родителя никога не е виновен в днешно време. Всеки държи медията и изкуствата отговорни за децата им.

    Прекаляваш с крайностите. Тинейджърки не могат да са лоликон. Прекалено са големи. Това не е лоликон. Това са тинейджърки в къси поли. Няма нищо лошо. Лоликона е педофилски по дефиниция. Особено в Япония, където легалната възраст за секс е 13. Няма нищо педофилско в корицата.

    Това какво ще види човек в персонаж опира до човека точно толкова, колкото опира и до персонажа. Любим пример за всичко във всеки спор е Джейд от Beyond Good & Evil - каката е по яке и потник, без сутиен, големи кръгли гърди, малка талия, голямо дупе, показва пъпче... личността ѝ е толкова силна, че повечето хора не обръщат внимание на начина по който изглежда.

    Никой не сексуализира децата му. Никой не е сексуализирал деца, освен ако не намекваш, че не е окей да намирам 17-годишни за сексапилни, понеже реално са порастнали деца - т.е. все още деца.
    Никой не го кара да желае малки момичета. Сори, Чебу, но това освобождаване от отговорност за собстивените мисли на човек е типична феминистска/женска тактика и няма да мине. Ако той изпитва каквито и да е желания към тези дами е защото той лично ги намира за секси, не защото е инструктиран, че това е което трябва да намира за секси. Логиката, че може да инструктираш човек към какво да е привлечен е в корените на gay-to-straight лагерите и е голяма глупост. И от тук минавам на

    нищо чудно след сто години да има корици с крави и овце, излъчващи сексуална готовност и призоваващи читателят да ги вкара в списъка си с еротични фантазии.

    Както казах - не може да диктуваш какво някой намира за секси. Използват се цици и дупета защото това вече е секси. Когато кравите станат по-секси от жените, ще бъдат използвани те.

    Виж новото Малкото пони. Нищо в него не излъчва сексапил и все пак има прекалено много хора с еротични фантазии за понитата. Въпреки, че сериала е детски, основната му публика са хора на над 30 години. Не трябва нещо да е сексуализирано за да бъде плод на сексуална фантазия, както и това, че нещо е сексуализирано не значи, че ще е обект на желание. В момента, понитата са по-секси от Catwoman в световен мащаб.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  30. chr

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 430

    offline

    "Никой не сексуализира децата му. Никой не е сексуализирал деца, освен ако не намекваш, че не е окей да намирам 17-годишни за сексапилни, понеже реално са порастнали деца - т.е. все още деца."

    "сексуализирането на детските образи означава да представяш децата като сексуално желани. В случая - с цел комерсиала печалба."

    ...
    Всеки да харесва каквото си иска имо.
    На мене грам не ми е appealing тоя "sexy" арт, но пък и не виждам проблем сноу да го кефи.

    Предпочитам обаче, децата ми да да имат повече досег до Тони Улф, от колкото до постери от тоя тип.
    Щото от 2 серии на ппг можеш да тръгнеш към фан арт като този, ама можеш и да тръгнеш към класическата анимация, Ханна Барбара, че към Чък Джоунс, а от него до класическа литература, Ръдиард Киплинг и т.н.
    Проблема е,че масс медията, бизнеса и ала-бала определят кое е купуваемо и кое да акумулира повече лайкове, кое тоест, дефакто :Д е по лесно достижимо до малките лапетии. Което няма нищо общо с тва вашите как те възпитават.

    Е на, мене нашите са ме възпитали да съм супер насран, ама ми пуснаха нета и се опраих Д:


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg