Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

  1. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Здравейте отново,
    Купих си графичен таблет, горе показана марка, и съм много доволен! Едва вчера го получих! Вече не съм така лошо настроен към дигитралното рисуване... Лесно се научих и на 2-рия път вече нарисувах долу-горе сполучливи неща!
    Вие как сте с дигиталното рисуване? Имате ли Wacom? Изразете мнение!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  2. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Имам уаком, но не го ползвам, цъкам си векторите с мишока. I'm a diehard mouse fan

  3. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Wacom си е стандарт.

  4. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Прав е Фена.

    OFF:
    Аааaaa...a, на втория път си се научил... след 6 месеца, непрекъснато рисуване пак ще си говорим.

    Dragons Are Awesome!!!
  5. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Dragon_Phoenix каза:
    Прав е Фена.

    OFF:
    Аааaaa...a, на втория път си се научил... след 6 месеца, непрекъснато рисуване пак ще си говорим.

    Е, не съм казвал, че съм се научил... Долу-горе сполучливи станаха нещата. И си драскам в разни сайтове, то е важното да имаш мерак!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  6. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Ако само мерак стигаше езика на Рон Джереми щеше да е президент...

  7. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Абе 210лв. съм дал за него, какво искате?! Изхарчих си парите!!! Все пак е по-лесно отколкото да си цъкаш с мишката... Не знам за вас но на мен ми допада да рисувам с таблет... Имам въпрос: Вие срещате ли се още? Тоест дали се събирате на срещи и т.н. че чета тука само за Комикс-джемове...... И какво представляват те, всъщност? Моля дате ми обяснение.

    Че не ми се отваря тема за това. Не знам къде също!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  8. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Моя таблет е Bamboo за 120 лева

    Е дай да видим ко си направил с новия теблет де. Или ще чакаш до резултат който де кефи?

    Dragons Are Awesome!!!
  9. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Аз по принцип щото съм мързелив и не чета туториали, нито пък имам много досег до художници - нещата стават доста по-бавно. Мисълта ми беше, че първите няколко месеца след като си взех таблета бяха истинско отчаяние - гледах картинките на другите, чистички и прекрасни и се чудих как го постигат. Сега пък съм обратно - без табла не се захващам да рисувам и туй то! Ужасно ме кефи!

  10. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Dragon_Phoenix каза:
    Моя таблет е Bamboo за 120 лева

    Е дай да видим ко си направил с новия теблет де. Или ще чакаш до резултат който де кефи?

    Не чакам, а действам.... Всеки ден се потя усърдно над таблета да излезе нещо... Рисувам предимно в Арт стаи(с много хора)... Ще пусна, само имайте търпение!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  11. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Rotorblade каза:
    Аз по принцип щото съм мързелив и не чета туториали, нито пък имам много досег до художници - нещата стават доста по-бавно. Мисълта ми беше, че първите няколко месеца след като си взех таблета бяха истинско отчаяние - гледах картинките на другите, чистички и прекрасни и се чудих как го постигат. Сега пък съм обратно - без табла не се захващам да рисувам и туй то! Ужасно ме кефи!

    И аз им се чудя сега! Вече по-рядко рисувам на лист... Сега повече обръщам внимание на таблета!
    В един сайт съм се регистрирал - iScribble.net , та това е сайта в който рисувам с много хора!
    Ама се уча да правя сенки т.н. В тоя сайт има и Layer-и(Соеве) и е доста удобно! Ама разполагаш само с 3 слоя.

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  12. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Практика му е майката, ама и внимание и наблюдение, и контактът с други рисувачи също мноого помага.

  13. Dragunoff

    Администратор
    Joined: Дек '08
    Posts: 727

    offline

    ico_hammer каза:Имам въпрос: Вие срещате ли се още? Тоест дали се събирате на срещи и т.н. че чета тука само за Комикс-джемове...... И какво представляват те, всъщност? Моля дате ми обяснение.

    Срещаме се горе-долу веднъж в месеца в София и от време на време в други градове. Обикновено сядаме в някое заведение и рисуваме комикси заедно. Следи тук и на страницата на Бистрото във FB за датите и местата на предстоящите срещи

  14. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Dragunoff каза:

    Срещаме се горе-долу веднъж в месеца в София и от време на време в други градове. Обикновено сядаме в някое заведение и рисуваме комикси заедно. Следи тук и на страницата на Бистрото във FB за датите и местата на предстоящите срещи

    Ами, всъщност не ходя в София никак често... И съм родом от Шумен, но сега живея в Троян, и покрай тази учебна година... Не знам дали ще мога. Пък и градовете, в които се срещате са много далече!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  15. GGG

    Член
    Joined: Ное '13
    Posts: 1

    offline

    Как е таблета че и аз мисля да си взимам

  16. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Таблета е Wacom. Това е най - доброто на пазара.

    Dragons Are Awesome!!!
  17. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    Цените варират от 70 до 7000лв. Зависи какъв е таблета!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  18. ico_hammer

    Аспержа
    Joined: Мар '13
    Posts: 93

    offline

    В EBay има евтинки, моя е от един друг сайт... Ох, като се замисля скоро не съм рисувал на него!

    Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg