Comics Bistro — Форум » Умно село » Комикси

1. ico_hammer

Аспержа

Здравейте,
    Искам да знам с какъв размер молив е най-удобно да се скицира...? И ако знаете кой е най-удобня при писане - дали е мек или твърд? По принцип HB ми върши работа, ама с какъв да правя сенки... Не мога да избера. Ще съм ви много благодарен ако ми дадете съвети!

Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  2. fan4battle

..

Всичко по-меко от HB става прогресивно по-черно и по-размазващо се. Всичко по-твърдо става прогресивно по-бледо и трябва повече да натискаш, за да излезе нещо. Всяко си има своите добри страни. С по-H молив може да направиш основна скица преди полагане на туш, да речем. При експресивни скици по-приятен за ползване е по-мек молив по принцип. За писане HB е златната среда според мен.

3. ico_hammer

Аспержа

Благодаря... Ще го имам в предвид когато си купувам!

Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  4. Saldaron

Член

Лично аз съм доволен от сиво-графитните (тези със сивия връх, мисля, че стана ясно), но аз ползвам такива от Фабер Кастел и съм много доволен. Наистина се размазва прогресивно ако е по меко от НВ, но ако става дума за скициране. Не взимай нещо много твърдо, аз имам молив Н5, с него салам мога да режа. НВ за писане наистина е много добър. Аз принципно за очертаване ползвам по твърд молив (Н3 например), а запълването правя с по мек.

5. vasko

василаки

...

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg