Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

  1. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    мдаа

    ме густа

  2. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Малко character design

  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  4. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

  5. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Готино, задобряваш!

    Dragons Are Awesome!!!
  6. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Защо са му по-дълги ушите на десния?

  7. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Ами защото експериментирам. Изпробвам разни вариации.

  8. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Ясно. И да, много добре се получават, браво.

  9. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Благодаря много! Старая се.

  10. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

  11. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

  12. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    varient?

    Кефи рисунката. Keep it up.

  13. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Thanks! ("varient" - поправих го )

  14. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Рисунките сами по себе си са страшно яки, но ако се разглеждат като една цялост има неща които ме притесняват Имаш мацката, която има напълно човешка структура на лицето. Разминаванията с човешкото са основно на гърлото ѝ и косата ѝ. После имаш последния пич, който има почти изцяло човешко лице, с изключение на ушите и асасина, който има само очи. Точно това ме притеснява - анатомичната непостоянност на дизайните ти. Асасина е супер готин, но защо би си отрязал носа? На жената съвсем спокойно може да ѝ направиш дизайна на лицето като на мъжа, с тези фрагменти и странните уши - няма да я загрози. Аз съдя, че тя не е човек по гърлото и косата ѝ де, може да бъркам. Тва разбира се са само мисли, не знам контекста на цялото нещо и може съвсем да греша.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  15. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Ами така е, аз не съм сложил никаква информация кое за какво е, но не са случайни тези решения. Персонажите са с идеята да бъдат футуристични и стилизирани, имат си и история. Така, че няма непостоянност от моя гледна точка, предвид какво се цели. Асасините са много например и не са главна фигура, затова исках да изглеждат по-безлично, защото не взимат собствени решения, само изпълняват.
    Мацката като цяло е най-близко до човек, докато другите две фигури не са съвсем.

  16. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Професионално ми стоят. Работиш ли по някоя игра или предстои да работиш?

  17. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    В момента правя илюстрации, не се очертава май скоро да работя по игра. Иска ми се да дръпна напред с комиксите и още се опитвам да си изградя някакъв стил, който да е интересен и да се откроява. Надявам се, че работя в правилната посока.

  18. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    В момента стила ти е идеален за комерсиални комикси, така че си се ориентирал добре. Може би повече цветни неща...

  19. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Това е твърде много работа за един художник обаче. Обикновено не го изискват в професионалните среди като гледам, има си отделни позиции за penciller, inker, colorist, letterer. Аз съм се ориентирал към първото, макар че и другите са интересни.

  20. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    vasko каза:
    В момента стила ти е идеален за комерсиални комикси, така че си се ориентирал добре. Може би повече цветни неща...

    Прекрасното на Запада е, че даже не очакват един човек да направи целия арт на един комикс. Разделянето на труда между 3-5 човека е стандарт, но пък се очаква един брой да е готов за 3-4 седмици.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  21. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Snow каза:

    Прекрасното на Запада е, че даже не очакват един човек да направи целия арт на един комикс. Разделянето на труда между 3-5 човека е стандарт, но пък се очаква един брой да е готов за 3-4 седмици.

    Точно така е. Работи се доста бързо.

  22. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Не съм казал, че сам човек рисува цял комикс, ясно е, че няма как да стане. По ми е интересно как се организира процеса и как си сътрудничат, там нямам инфо. Този, който прави звуковите фекти, и който въвежда текста в балончетата един и същия човек ли е? Я раздуй, Сноу.

  23. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    На мен лично, последната ми е най-интересна от всичките.
    А в комиксите letterer-а отговаря и за звуковите ефекти, доколкото знам.

  24. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    vasko каза:
    Не съм казал, че сам човек рисува цял комикс, ясно е, че няма как да стане. По ми е интересно как се организира процеса и как си сътрудничат, там нямам инфо. Този, който прави звуковите фекти, и който въвежда текста в балончетата един и същия човек ли е? Я раздуй, Сноу.

    Стандарта попринцип, в стила на Se7en е - 1 прави молив, друг прави туш, трети прави цвят, четвърти - балони и текст. Когато рисувачът рисува страница, той я рисува цялата - не оставя неизрисувано място за балоните. За времето - изискванията са различни, но като цяло средните са тези - молив и оцветител трябва да могат да правят по 1 страница на ден всеки от тях, този с туша - две, а пък за текста не знам. Странно е, защото оцветяването на страница средно не отнема повече от 4 часа, а молива на страница знам, че отнема повече.

    Също, може да е пълна каша отвреме навреме. Затова се отказах да чета Gotham Sirens. Тва да минат от страшно добри художници към такива, които рисуват като мен като бях в 9ти клас по средата на броя не ми се понрави. Даже не са комуникирали помежду си. Става дума за една сцена, на една страница е нарисувана много добре, оцветена с определени цветове, да създаде определена атмосфера, на следващата страница, същата сцена продължава, нарисувана супер зле, със съвсем друг цвят и атмосфера.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  25. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Оо, това ще е кофти наистина. Жалко, че не им се е получил експеримента.

    А моливите наистина са доста предизвикателни, аз мога и с останалите задачи да се справя, при тях обаче вече имаш идея какво се случва. А с моливите нямаш нищо пред себе си, започваш от нулата и трябва сериозно да си помислиш за всичко, което си научил до момента. Но целият процес е много интересен и всички задачи са доста важни наистина.

  26. Satanasov

    EVIL D!CK
    Joined: Апр '09
    Posts: 404

    offline

    Тука май не съм коментирал - доста обещающи неща

  27. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Благодаря, Сатанасов! Дано да си изпълнят обещанията.

  28. futura

    Член
    Joined: Май '12
    Posts: 72

    offline

    Супер са.Чак ми доставя да разглеждам всяка линия поотделно!

  29. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Благодаря! Радвам се, че ти харесват!

  30. Se7en

    Член
    Joined: Юли '13
    Posts: 136

    offline

    Един любим герой от Батман - The Red Hood.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg