Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

Milen Bulgaro - Calligraphy

(114 отговора, 8 участника)
  1. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline






    Можете да следите целите проекти :
    Behance
    DeviantArt
    FB

  2. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    такива уверени криви на буквите и такива криви линии на орнаментите около тях...
    на мен лично ми се разваля удоволствието от това.

  3. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Lisa благодаря ! Знам го просто за първи път ги пробвам и обещавам ще са подобрени !

    Това е най-новият ми проект. Не съм много доволен в началото до средата, но мисля че усвоих това ,което ми трябваше. За първи път правя толкова голямо нещо и беше яко. Отнеми около 3 часа и половина, като само линиите ми отнеха около час ! Целият проект можете да видите тук : http://www.behance.net/gallery/Pablo-Neruda-Tus-manos-%2823%29-Poems-Calligraphy/10373327

    Беше поръчано от някакъв пич в deviantart. И лично той беше по-доволен от проекта!

  4. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    има една дупка в средата, дет мен ми привлича окото, ама иначе ме радват такива писмена. ам що такъв крив формат? и най-вече... човече, за кво са ни тия филтри? сега не мога да кажа, че гамата ме кефи, щото не знам ква е реалната гама. и ако можеше да е justified...

  5. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

  6. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Gangnam style!
  7. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Това стана втория ми DailyDeviant в deviantart !



    Изглежда доста простичко, но ми отне 7 часа












    Доста време не съм качвал тук и се надявам се нещо да ви е харесало ! Ще се радвам на коментари, критика , съвети и т.н. !

    FB Страницата ми
    Behance профилът ми

  8. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  9. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Някой от нещата са много добри, ама не разбирам каква е тая мания после да ги освиниш с точки и петна?
    Като видя нещо такова си мисля че авторът е мърляч, а не че е по-автентично =/

  10. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Значи това започнахте много да го повтаряте пичове.. Ами ще ви кажа само, че нищо мърливо няма щот едни от най-добрите калиграфи, които следя ги ползват и много ама много хора им харесват нещата. Значи точките са нещо, което ще си е там. Нека да кажем, че си часта от мен като артист, която няма нужда да бъде разбрана ! (П.С. Ако аз съм мърлив с моите пръски кво ще кажем за Niels the Shoe ? който понякога (според мен си унищожава част от проектите с пръски)

  11. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Я и аз да дам моите 20 стотинки по темата. Начи, първо пак да кажа, че като цяло нещата ти много ми харесват. Експериментираш смело, правиш съчетания, които не биха хрумнали на човек от раз и вероятно имаш по-широк поглед върху калиграфията в сравнение с всички нас.
    От друга страна, до момента експериментите ти стоят малко хаотично, поне с пръските аз оставам с впечатление, че просто си пръскаш с идеята, че всяка пръска е готина или че успешното пръскане ще се получи от самосебе си. Обаче като гледам нещата на Niels the Shoe, при него нещата не стоят така. Там пръските са част от композицията, не са самоцелен декоративен елемент. Не ги слага навсякъде и не ги слага хаотично, има елемент на преценка и на изграждане на композиция от букви и точки. Дори тази серия с разбитите шишета с мастило носи този характер на контролирано попадение, а не на имитиране на спонтанност и случайност.
    Та от една страна, одобрявам експериментите с пръскане и цапане, мисля че си копаеш в правилна посока. От друга, мисля, че тук е нужна повече преценка, повече осмисляне какво точно правиш и какво постигаш с нещата които правиш.
    Та така, аз вероятно разбирам най-малко от всички на форума от калиграфия, така че се чувствай свободен да не се съобразяваш с мен. Ама все пак, помисли си.

    Gangnam style!
  12. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Благодаря много за коментара и мнението ти !!

  13. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Значи Пич... След като нещо прави не добро впечатление на повече от един и то във форум на хора, които се занимават малко или много професионално с изкуство, 'начи проблема нее е в зрителите. Чебураша хубаво те насочва за преценката и естетика на даден желан ефект и как този ефект при теб стои мърляв, за сега. Няма какво да се цупондриш, 'ми продължавай да дълбаеш, ще стане по някое време, както трябва (или пък няма). До момента имаш прогрес като цело. Опитай да направиш два еднакви проекта единия с петна, другия без петна. Сравни ги, помисли, потърси мнение, помисли още, опитай пак. Без да се цупондриш.
    Успех.

    Dragons Are Awesome!!!
  14. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Dragon_Phoenix каза:
    ...

    Занаят се гради с години и маса пари, ако се споделя безплатно - може да остана недооценен. Всеки сам си решава какво да го прави, естествено.

    Мен ме кефят нещата, имаш ръка и явно ти прави удоволствие, което е най-важното.

    Много е добре че гледаши се учиш от мастер-калиграфи, само имай предвид, че те за да ги правят тия петна първо са правили съвсем чисти неща. Петната там имат функция, не са само за да направят творбата буквално неповторима и за артЪ.

  15. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline


    тука ти се е получило с пръските според мен, ама мене друго ме притеснява - разбирам, че те сърби да рисуваш върху всичко, маааа тетрадки с редове?

  16. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Сега попрочетох назад и виждам, че се повтарям. И аз щях да кажа за тетрадката.

  17. Mel

    модератор под прикритие
    Joined: Дек '08
    Posts: 602

    offline

    Чувствам се засрамена. Мислех се за голямата калиграфка, но истината е,че не излизам от моите тефтерчета А6 формат от 2 години насам. Чудесно и вдънховяващо е да видя някой, който се занимава с неговото нещо, това,към което има страст.
    И не виждам нишо лошо с тетрадката, супер е да рисуваш навсякъде. Още повече,че туша не разлива- т.е хартията е подходяща.

    девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  18. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Благодаря за всички мнения и коментари ! Прекрасни сте и помагате ! (нищо, че се цупя понякога ) Тетрадката е ... защото имам около 10 sketchbook-a различни формати, от които почти всички са пълни... ествествено, когато нямам наличен sketchbook или листи драскам в тетрадки.

    Ето и няколко нови неща:













    Атакувайте със съвети критика и т.н.

  19. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Хмм, някакси тук нещата ми изглеждат по-балансирани? Трудно ми е да се обоснова защо така, това е вече чисто като усет, но изглежда като стъпка в правилната посока. От тази серия почти всички според мен са ти сполучливи, като се изключат онова на розовата хартия, другото под него и там където с маркер е написано "щастие любов" на две страници. Всички други са ми доста по-готини, като личният ми фаворит е Book of Fire (така ли се чете надписът с червено мастило?).
    Мога и едно предложение да вкарам. На третия надпис, който е писан с широка четка, пробвай и самите букви да ги разнообразиш като примерно в основата натискаш повече и правиш по-плътна следа (както е горния ред букви), а по-нагоре да става по-въздушна (както е долният ред). Може би ще стане нещо готино?
    И също - пусни по-добра снимка на последния надпис. От пръв поглед веднага ми изскочи, защото контрастът мастило-хартия много добре работи тук, обаче човек като се заглуда, почва да се губи нещо, вероятно част от това е и заради размазването.

    Gangnam style!
  20. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Ореховка благодаря за подробния коментар !! Оценявам много А ето и някои нови неща:










    Надявам се да ви харесат и все така да имате критики, съвети или каквото и да е ! Благодаря

  21. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Класа.

  22. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Ярките цветове по-ми харесват, за пръските спирам да коментирам.

  23. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Доста яки всичките. Само за първия надпас с червеното си мислех - веднага след като вкараш пръските, дали не може да наклониш листа, така че леко да се стекат и да заприличат на капки, не на пръски? Така този надпис Birthday wish щеше да почне да изглежда все едно кърви - доста многозначително.

    Gangnam style!
  24. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline



    Целият проект : В Behance профилът ми











    Целият проект с български имена на кирилизирана калиграфия може да видите тук : https://www.behance.net/gallery/Cyrillic-Calligraphy-Bulgarian-namesCiillk/13620101

    Новак съм в калиграфията на кирилица, но мисля че за начало е добре ! Очаквам вашите критики и коментари !


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg