Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

Milen Bulgaro - Calligraphy

(114 отговора, 8 участника)
  1. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Здравейте ! Казвам се Милен на 23г. живея и работя в Копенхаген и от няколко месеца съм влюбен в калиграфията,а това доведе до сегашният момент, където аз всеки ден по няколко часа мажа мастило !!

    Ето някои от последните ми творения:







  2. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    мен ми изглеждат готини, ама не разбирам особено от тия неща. добре дошъл!

  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Харесват ми.
    Добре дошъл!

  4. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Здрасти! Добре дошъл:)

    "100kila"...
    Някои са много добри, но повечето са все още недостатъчно отработени. Но мноого по-добре от моите де! То калиграфията не е лесна, и аз много я харесвам, но все не успявам да направя достатъчно добре да си подхождат буквите. Предполагам трябва мноого занимаване и страшно търпение. Резултатите обаче са много красиви. Ти си тръгнал в тази посока.

  5. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Тези може би са по завършени (и все пак съм новак... от 2-3 месеца се занимавам, да не забравяме :P )


  6. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Много са приятни, особено на последната страничка. Интересно е това с лебеда на любовта.

  7. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Благодаря! Ето още 1:

  8. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline





    От днес !

  9. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    с всеки следващ пост научаваме какво те интересува/вълнува.
    по няква причина ми хрумна, че "качамак" би била интересна за стилизиране.

  10. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Благинка На прав път си.

  11. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    И за първи път правя калиграфя във форма и лично аз съм много доволен от резултата (като за първи път)
    (домързя ме да търся из книгите как се прави във форма за това експериментирах и за това може да не е перфектно..)


  12. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Това с формата е много интересно, кефи ме.

  13. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    i na men mi haresva

  14. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Много се радвам, че се харесват И във фб в една голяма група за калиграфия от много хора се харесват. Аз в интерес на истината съм като пристрастен, защото напоследак целия ми ден преминава на бюрото с перо и мастило Ето и нещо от тази сутрин, беше за добро утро

    А ако искате да видите прогреса ми като калиграф и да видите каква е разликата ми за тези 3 месеца в които се занимавам с това : Ciillk Bulgaro Calligraphy

  15. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    thank you good morning calligraphy snrile?

    Edit: smile било. не загрях веднага.

    Изглежда добре, ман! Измисли някакъв текст който няма значение откъде започва четенето - той е подходящ за подобни композиции

  16. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    eх, хората с точни линии, стабилни ръце и отмерени движения... завиждам ви.
    само латиница ли практикуващ?

  17. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Много готино.
    Я кажи сега, калиграфията не е ли малко като медитация?

  18. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    он/офф:

    фен, аз като се учех на калиграфия в унито често ни се повтаряше историята за това как източните калиграфи сами си правят мастилото, как го стриват и как преди всяка работа си изчистват ума с равномерно стриване и разбъркване, за миризмата на хартията каква трябва да бъде... ако човек има навик да рисува букви сам по труда си може да си види характера

  19. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Ами да ви кажа голяма медитация си е. Както споменах вече последните дни като стана и като се хвана просто не се осещам как ми минава деня, просто не мога да се отделя и да спра ! Иначе в моментаа и аз се опитвам да си правя собствено мастило, но аз си го правя от акрилни бои. Иначе основните азбуки, които изучавам и практикувам в момента са латински, но аз леко полеко почвам да си ползвам и кирилица (по въображение). По късно, ще кача нещо много весело и ново

    пс. БЛАГОДАРЯ на всички !! Много ме радвате ! И все пак давайте някакви критики.. така не може да се върви нагоре, трябва да има и критики

  20. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    MART каза:
    Иначе в моментаа и аз се опитвам да си правя собствено мастило, но аз си го правя от акрилни бои.

    По въпроса за мастилата съм се интересувал в Data.bg, цитирам ти (и на който друг се интересува) какво са ми писали там (за жалост не съм запазил името на автора)

    Значи първо малко разяснение – всяко мастило е воден или спиртен разтвор на багрило, за консистенция се добавят глицерин или арабска гума, за да не изветреят се използва консервиращо вещество – фенол или формалин. Долните рецепти са сравнително лесни и не изискват нищо повече от търпение, а материалите лесно се намират особено за третата. Мога да ти напиша още сигурно 10-тина за цветни мастила и още поне 3 технически за високачествени мастила, но за последните се намират трудно материали. Аз лично съм фен на последните 3 рецепти.

    Към 30 мл вода се прибавят 1,2 г танин, 0,4 г кристална галова киселина и се нагрява, така че след 30 минути да закипи. В отделен съд се разтварят 1,2 г железен сулфат в 30 мл гореща вода. Разтворите се сместват, прибавят се 0,5 мл конц. солна киселина, разтворена в 10 мл вода. Вари се 30 мин. при постоянно разбъркване. След изстиване се добавя разтвор 0,05 г салицилова киселина, разтворена в 10 мл вода. После се доливат 20 мл вода и се оставя 10 – 15 дни. След това се отдекантира, и към течността се добавя 0,25 г мастилено черно.
    Синьо мастило се получава, като мастиленото черно се замени с анилиново синьо, а зеленото мастило – с анилиново зелено, метилово зелено, малахитовозелено или кисело зелено.

    Разтварят се 2г мастилено черно в 80 мл вода и сместа се вари по-дълго време. Отделно се разтварят 0,6 г арабска гума в 6 мл вода в съд, поставен на водна баня. Вторият разтвор се смесва с първия, добавя се 0,1 г фенол, разтворен в 5 мл вода и цялата смес се долива до 100 мл с вода.
    Ако вместо мастилено черно се използва анилиново жълто или кисело жълто, може да се получи жълто мастило. За други цветове се ползва индулин, нигрозин, нафтолово черно.

    Друга, в 100 мл топла вода се разтварят 20 г екстракт от кампеш. Разтворът стои 8 дни и се отдекантира. В съд с 15 мл вода се разтварят 0,2 г калиев бихромат, 5 г хромена стипца и 0,2 г оксалова киселина. Двата разтвора се смесват и се нагряват до 90 градуса. Полученият разтор се долива до 100 мл и се прибавя 0,1 г фенол и 1,5 г арабска гума. След 3 дни се филтрува.

    В 950 мл гореща вода се разтварят 5 г мастилено черно и 5 г мастилено синьо. Към 40 мл студена вода се прибавят 3,6 г 98% натриева основа и се разбърква, докато се разтворят. После двата разтвора се смесват и се прибавят 0,5 г до 1 г арабска гума - сега по-малкото гума е за по-твърда хартия, повечето за по-мека. Оставя се да престои 2 часа, за да се утаи, може и да не суспендира. Преди употреба се филтрува.

    Разтварят се 18 г железен сулфат в 400 мл студена вода. Отделно в 500 мл кипяща вода се разтварят 18г танин, 7 г галова киселина, 5 г арабска гума или декстрин и 4 г анилиново синьо. Когато разтворът изстине, при енергично разбъркване се прибавя разтворът на железен сулфат. После се прибавят 5 г конц. солна киселина и 1 г фенол, разтворен в 100 мл вода. Получената смес се смесва много внимателно и на проветливо място с маска за лице очила с 300 г метилов алкохол.

    5 г метиленово синьо се стриват в спирт и после се разтварят в 250 мл вода. Отделно в 250 мл вода се разтварят 10 г стипца. Двата се разтвора се смесват и към сместа се прибавят около 25 мл 30%-ен глицерин. След разбъркване се филтрува.

  21. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Благодаря за рецептите ! Днес си направих няколко простички, акрилна боя + вода и спирт..
    и се получи това в колбичките: (от което всъщност съм доста доволен)

    А ето и какво се случи с новосътвореното черно акрилено мастило:

  22. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Найс!

  23. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Понеже спомена и критики... на това последното пентата и пръските не са ли твърде много?

  24. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Ооукей, с тези алхимии и слънца вече в съвсем други високи нива ме задмина темата, така че аз освен тихичко да си изляза... ;D (това е комплимент)

  25. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Ето и малко от днес



  26. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

  27. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    На това със златния и сребърния кант нещо ти е треперила ръката.
    Това с разчертаното слънце се е получило добре, последното също, ако не беше пръсканото. В общи линии ако ти е за интернета винаги можеш да забъреш петната, но при показване на живо е добре да ги избягваш. Или да се научиш да ги избягваш.
    Пробвал ли си с някой от ония широките маркери?

  28. MART

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 45

    offline

    Ами аз петната нарочно ги слагам Иначе работя с най-различни инструменти, маркери, четки, пера ... и долу горе всички инструменти, които могат да се ползват.

  29. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Аз сигурно щото не разбирам, всичките ме кефят.

    Gangnam style!
  30. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Последното слънце е мноого яко! И ъгловото е готино, и хитро. Но и на мен ми идват в повече петната.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg