Comics Bistro — Форум » Туториъли, конкурси, обяви

1. little_miss

езичница

Здравейте!
    Продавам комикс на Barbara Canepa, авторка на SKY DOLL.
    Комиксът е END, първи том.
    Форматът (голям формат, твърда корица, луксозно издание) и езикът са френски, 56 цветни страници, цена 20 лв.

Още изображения:

Още изображения и информация тук
    Ако сте заинтересовани, пишете ми тук или на и-мейл: little_miss_sorrow@abv.bg

2. Dragon_Phoenix

Член

Искам го.

Dragons Are Awesome!!!
  3. ThePsychoSheep

Член

Ах изпревари ме

4. Dragon_Phoenix

Член

С два месеца...

Dragons Are Awesome!!!
  5. little_miss

езичница

@Dragon_Phoenix - А ти доволен ли си от комиксчето ? Надявам се да не влезе пак в продажба след известно време, ха ха

6. Dragon_Phoenix

Член

Кефи си ме, рисунка, стилизация, разкадровката - железни. Жалко, че не разбирам френски, да навляза и в историята.
    Ще видим за след време

Dragons Are Awesome!!!
  7. brokentool

stories

Dragon_Phoenix, ladies and gents, истинският ценител на добрата история в комиксите

[just kidding, нали. без твърди чувства ]

8. Dragon_Phoenix

Член

Принципно не съм от съществата които разбират от шега.
    За това ще обясня 'отново'. Когато комикса е добре нарисуван и разкадрован, до толкова че да разкаже за себе си без да е нужен текст е чудесен комикс. Както и конкретния случай. Толкова ми харесва, че ми се иска и да го прочета... за разлика от повечето комикси на пазара, с лош арт, лоша разкадровка и мудна история (усобено на БГ пазара). Такива неща просто ме губят на 3та страница. Общо взето така виждам нещата.

Dragons Are Awesome!!!
  9. brokentool

stories

така казано, мога лесно да се съглася.

текст и история не е едно и също, обаче. аз мога да напиша и разкадровам история, в която няма и ред текст.

аз имах предвид отношението "аз гледам арта, историята не ме интересува много", което, струва ми се, открито се заявява от много хора.

10. slavena-na-na

Член

Хора, аз съм го чела и... абе зле си е. Може би моя вкус е такъв просто, но има твърде много текст, който не носи нищо на сюжета и като разкадровка може да е по-добър. А и това е история, в която буквално всички герои са малки момиченца. I should have known...
    Но все пак може да ти хареса. Пожелавам ти да го прочетеш някой ден на прекрасния френски език!

11. Rinaldo

Член

brokentool каза:
    така казано, мога лесно да се съглася.

текст и история не е едно и също, обаче. аз мога да напиша и разкадровам история, в която няма и ред текст.

аз имах предвид отношението "аз гледам арта, историята не ме интересува много", което, струва ми се, открито се заявява от много хора.

....

Як арт, Мега як арт и среден тип история, останалото по принцип не се ядва. Трябва да ти е мега яка историята, а арта да не пада под средното ниво и да е що годе добър тип Walking Dead за пример, че да те държи в напрежение и да го четеш.
    Прекалено много комикси средна работа рисунак има, толкова кофти, че дори не ти се чете историята, без значение яка ли е или не.

Ако човек иска яка история и грозен рисунак, по-добре да си купи книга.

Останъл съм с впечатлението, че хората заявяваха, че гледат историята, а арта не ги вълнувал.

Кофти артовете, ми действат деградиращо, докато мега якия арт е inspiring! В редки случай за нещо с яка история, да се случва да те впечатли с нещо и то много, обаче така да му куца другата фаза, че ти да искаш да го направиш наново, но по твоя начин с твоето виждане, за да бъде по-добре. За съжаление, поне при комиксите, тази фаза почти я няма. По трудно е, дори невъзможно да оправиш як арт с кофти история, защото някой артове, като за пример стилът на художничката, продават комикса, отколкото обратното.

Френската школа винаги е била, номер едно за мен, японците след тях и накрая американците.

12. brokentool

stories

явно сме останали с различни впечатления

нека, аз нямам нищо против. съгласен съм с някои от нещата, които казваш, но не съм сигурен дали разбрах всичко.

така или иначе, всеки си има мнение и аз го споделих. за мен един комикс е.. цялостен продукт и не бива елементите, които го изграждат, да бъдат с различно, хм, качество, защото тогава страда целият продукт.

някои хора се интересуват много по-силно от историята в един комикс, други - от визуалния стил. за мен и двете са важни еднакво, едновременно.

13. vasko

василаки

Историята винаги трябва да е водеща. На добра история векове наред могат да се правят нови прочити със съответния на епохата арт. Но Battleship ще остане същия шит сега и завинаги независимо от арта, защото в него просто няма нищо.

За мен оригиналния 300 на Милър ще си остане завинаги добър комикс. Арта е кошмарен като го сравниш с днешни неща, еле пък с класическа Гърция, но историята е толкова яка и изчистена, толкова различна от много неща тогава и сега, че държи. И това се отнася и за други комикси на Милър, където е ползвал други художници за да разкажат историята му по-красиво, примерно Frank Miller's RoboCop.

14. Lisa

random

chak puk koshmaren??

az puk ne mislya, che istoriata tryabva da e vodeshta. Blacksad primerno ne mi e osobeno interesen kato istoria - prosto ne e moi tip tema, ne che e losha. obache moga da gledam tipajite, peisazjite i detailite baya vreme y da razglekdam komiksa po nyakolko puti. puk ako nyakoi drug hudojnik "prerazkaje" istoriata, suvsem nyama da mi e interesno.

tui che az pone ne burzam da delya neshtata na tri... dali shte e istoriata, arta ili dvete zaedno tova, koeto bi me privlyaklo v edin comics, nyama znachenie, vajno e pone edin ot dvata componenta da e na lice.

we come, we kill, we claim.
  15. vasko

василаки

Ми виж примерно какви конища са се въдели из гръцко според Милър:

Тоя като се качва на коня си сигурно ползва полиспасти?
    Които пали на първа с ГИГАНТСКИЯ си крак дето всеки втори пръст му е палец?

16. little_miss

езичница

Ха ха, радвам се, че пишете в моята тема

17. Lisa

random

няма отделни теми тука, всичко е еднa обша дискусия, разпиляна на разни места.

васко, ма ти сериозно?
    тва с конищата точно въобще не е въпрос на арта, а на историята - фактологическа грешка, както ти сам казваш. пък ти кавалерийски коне не си ли виждал?
    пък ако ще се притесняваме за неточни пропорции, аз викам да погледнеш юмрука, който е колкото главата на типажа. и въпреки това, за тази именно история, този суров стил според мен е идеален.

we come, we kill, we claim.
  18. orehovka

мускетарка

Аз, честно казано, не мога да си обобщя предпочитанията като нещо стабилно, щото имам любими комикси и от двата типа. Вкъщи сме пълни с комикси със суперяката визия, някои на езици, които не разбираме по простата причина че мъжо ми е художник, а аз съм фенче. Същевременно комиксът, който най-много ми е повлиял, е Palestine на Джо Сако, а сред много любимите са ми разни уеб-базирани stick-figures стрипчета (тези ги давам за пример на визуален стил, който не е точно "красив", "вълнуващ" или "вдъхновяващ", но с много силни послания). Watchmen и въобще всички комикси написани от Алън Мур за мен също са примери, при които историята е в пъти по-качествена от визията.

Gangnam style!
  19. little_miss

езичница

Lisa каза:

az puk ne mislya, che istoriata tryabva da e vodeshta. Blacksad primerno ne mi e osobeno interesen kato istoria - prosto ne e moi tip tema, ne che e losha. obache moga da gledam tipajite, peisazjite i detailite baya vreme y da razglekdam komiksa po nyakolko puti. puk ako nyakoi drug hudojnik "prerazkaje" istoriata, suvsem nyama da mi e interesno.

Ами тука идеята е самата визия да разкаже историята (подсили атмосферата) на още едно ниво. Затова Блексед е толкова силен. На това му се вика да си майстор
    Визията е подчинена на идеята (историята, в случая на тази тема) и колкото и да е силна, ако ти куца идеята , колкото и красиво да е, вдъхновяващо и дъра дъра, не се получава съвсем. В такъв случай, аз викам, режеш plot-a и пердашиш вече в друг жанр

20. brokentool

stories

orehovka каза: Палестина

vasko каза:
    Историята винаги трябва да е водеща. На добра история векове наред могат да се правят нови прочити със съответния на епохата арт.

that's just, like, you know, your opinion. man.

хубаво е да звучи като такова, а не все едно изказваш някаква велика, вечна истина. мое мнение.

аз пак само ще подчертая, че според мен всичко е въпрос на личен вкус. за мен, визуалния стил и историята са два елемента на един продукт (комикс), които не бива да се разграничават, ако визираш комикса. можеш да ги разглеждаш по отделно, ако искаш, но, според мен, просто не може едното да е по-важно от другото (когато говорим за комикса, а не ги разглеждаме по отделно, като елементи).

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg