Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

1. ico_hammer

Аспержа

Здравейте,
    Нов съм тук и това ми е първата тема...Преди няколко месеца нарисувах един измислен комикс-HandMade и го оцветих с моливи.Други материали нямам и не мога да намеря!Обичам да рисувам комикси и съм луд по анимационните герои,имам средства!Моля ви дайте ми съвети от къде и как да закупя маркери и такива...Преди няколко месеца чух и че имало някакви хубави маркери Prismacolor,но те не се продават в България...
    Това представляват маркерите... ПОМОЩ!

Мъдростта ме преследва, но аз бягам по-бързо!
  2. ico_hammer

Аспержа

3. TANGRA

Член

вземи си Copic или корейската версия Touch, но са близо по 10 лв бройката. Но са страхотни и ще ти свършат перфектна работа.

4. ico_hammer

Аспержа

Много ти благодаря TANGRA! :D

5. ico_hammer

Аспержа

Ама дали се продават в България?

6. Snow

Special Ed

Питай за града, който те интересува. Prismacolor имаше в Слънчогледа до На тъмно в София по едно време, сигурно още има.

А ако нещо не се продава в България, винаги може да го поръчаш от някъде.

I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  7. ico_hammer

Аспержа

Да,ами аз не живея в София,а се намирам в Троян,така че не знам.Но за щастие нашите минават доста често до София,така че ще ги предупредя! Посещавал съм сайта на Слънчоглед-добре! Но съум прибегнал до отчаяни мерки вече.И двата вида маркери са супер,въпреки това нямам предпочитания-което е това... Иначе благодаря за съветите! Ако имате да добавите нещо или да ми кажете нещо лично пишете тук във форума или на ЛС!

8. orehovka

мускетарка

Копик маркери могат да се купят и от други места, "Двете елши" имат и онлайн магазин и пращат поръчките с куриер:
    Магазин "Двете елши"
    Иначе копиците представляват едни много сочни фулмастри, които дават много хубави тонове. С два края са - в единия край на фулмастера е тънък връх, с който да правиш прецизни линии, а в другия край има скосен връх, с който да запълваш. Много са удобни за калиграфия, модели на татуси и стрийт-арт, картуни и всякакви рисунки, които се рисуват с контур. Друга хубава черта е, че с всяко ново минаване на писеца върху мястото, което оцветяваш се добавя допълнителен тон и така можеш да правиш много ярки и/или тъмни рисунки, дори основният тон да е по-светъл. Това също така ти дава възможност да рисуваш монохромни изображения - с един цвят, на който варираш само светлина и сянка.
    Понеже не са евтини, аз ти препоръчвам на първо време да си купиш само един или два маркера, да ги пробваш, да видиш за какво можеш да ги ползваш и тогава да се нахвърляш на други цветове или тонове.

Gangnam style!
  9. ico_hammer

Аспержа

Ами аз попринцип се занимавам с карикатури,но не ми се получават много добре,защото ги оцветявам с моливи Lyra и темперни бои-става долу-горе добре,но си иска работа...Основно работя с тънкописец Faber-castell и т.н.Затова искам тези маркери.Също така се занимавам и с ''картуунинг'' и така...Благодаря за съветите orehovka,ще погледна сайта...Иначе вие само с digital art ли се занимавате (т.е. само на компютър) или рисувате на листи,защото аз не се справям с digital art-а. :D И друго нещо за Copic-знам за това коети си изредил/а orehovka,по принцип с флумастери не става така.Също така знам,че са сочни-и затова са хубави.Prismacolor & Copic са на алкохолна основа,което ги прави идеални за карикатури и ''картуунинг''...!

10. orehovka

мускетарка

Аз лично вече почти не рисувам, но в отминали времена съм пробвала това-онова. Мъжо ми е художник и всъщност копиците съм ги ползвала покрай него.

Gangnam style!
  11. ico_hammer

Аспержа

Ахам. Супер! Той с картуунинг ли се занимава или по-друго.Примерно аз съм почитател на абстрактното изкуство!

12. orehovka

мускетарка

Ми рисува комикси, ама не точно картуунинг, по-скоро реалистичен и гротесков стил гони.

Gangnam style!
  13. ico_hammer

Аспержа

Интересно!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg