Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;) » Ролеви игри

1. fan4battle

..

Lisa каза:
    тва за испанските вина дори и аз не го знаех.

Аз го прочетох като бира и повече се учудих.

2. DM

fat bottom girl

6 човека ще е ок. Притеснява ме дали няма да се движат прекалено бавно нещата, но пък ще е забавно

Азара, за точките е както са ти обяснили - почваш с базови 8, разпределяш тия които имаш да разпределяш (при максимум 18) и след това прибавяш или изваждаш расовите бонуси.

3. IvanHelsing

Член

Като гледам ни трябва танк, та мисля за един клерик с войнски наклонности. Въпрос към водещия: Ако играя такъв и взема War domain (дава weapon focus и proficiency с любимото оръжие на божеството), мога ли да си избера някакво simple или martial оръжие? В някакви форуми предлагаха или играча да си избере оръжие, или разказвача да му избере, или анатемосваха безбожните клерици.

4. DM

fat bottom girl

IvanHelsing каза:
    Като гледам ни трябва танк, та мисля за един клерик с войнски наклонности. Въпрос към водещия: Ако играя такъв и взема War domain (дава weapon focus и proficiency с любимото оръжие на божеството), мога ли да си избера някакво simple или martial оръжие? В някакви форуми предлагаха или играча да си избере оръжие, или разказвача да му избере, или анатемосваха безбожните клерици.

Няма проблем. Но ако по-нататък вземеш Spiritual Weapon ще ти е това оръжие което си избрал от War domain-а.

5. IvanHelsing

Член

Героя ми в общи линии е готов, само няколко последни въпроса:
    Ако взеам Craft(Blacksmithing), мога ли да го ползвам и за оръжия, и за брони, или ми трябват двете отделно? (Предимно козметично взимам скила, едва ли чак ще си правя предмети с него, но да знам какво да пиша).
    Мога ли да платя по-малко за екипировката и да си я изкова сам с Craft?
    И, тоя въпрос е малко чийтинг, ама не ти знам стила на водещ: Има ли смисъл да си правим полиглоти, или е само загуба на skill points? (Така или иначе ще си хабя част от точките за флейвър умения, ама все пак да питам)

6. Azzara

Solar

Аз още чета наръчника. Остават ми още към 200 страници.

orehovka каза:
    Ми време е да почнеш

Чебу, недей да натрапваш на хората твоя декадентен лайфстайл.

Learn more?
  7. DM

fat bottom girl

IvanHelsing каза:
    Героя ми в общи линии е готов, само няколко последни въпроса:
    1. Ако взеам Craft(Blacksmithing), мога ли да го ползвам и за оръжия, и за брони, или ми трябват двете отделно? (Предимно козметично взимам скила, едва ли чак ще си правя предмети с него, но да знам какво да пиша).
    2. Мога ли да платя по-малко за екипировката и да си я изкова сам с Craft?
    3. Има ли смисъл да си правим полиглоти, или е само загуба на skill points? (Така или иначе ще си хабя част от точките за флейвър умения, ама все пак да питам)

1. Дразни ме разделението на Weapon и Armor smithing честно казано - няма проблем да вземеш "общ" крафт блексмитинг и за двете.
    2. Няма проблем. Цената на стартовите броня и оръжие ще са ти на половина от тези в PHB.
    В тоя ред на мисли, забравих да спомена - ползвате средните стойности за начални пари дадени в PHB а именно:
    Варварин: 100gp
    Бард: 100gp
    Клерик: 125 gp
    Друид: 50gp
    Файтър: 150gp
    Монк: 13gp
    Паладин: 150gp
    Рейнджър: 150gp
    Роуг: 125gp
    Сорсърър: 75gp
    Уизард: 75gp

3. Нямам идея какъв ми е стила на водене тъй като ще водя за пръв път x) Като цяло, куеста който съм си харесал е предимно dungeon crawl, та не е лоша идея роуга да си вдигне скиловете за намиране и обезвреждане на капани. Не че няма да има социални ситуации, но определено, спрямо самия куест, няма да са толкова преобладаващи. Но пък човек с Дипломация винаги може да й намери приложение стига да иска :P Да не говорим, че Bluff и Intimidate могат да се ползват и в битка. Spot и Listen винаги са важни.

8. IvanHelsing

Член

Ето го моя герой:
    Human
    Cleric 1 (Healing, War - Scimitar)
    STR 14
    DEX 12
    CON 14
    INT 14
    WIS 16
    CHA 8
    Skills: Concentration 4, Heal 4, Knowledge (History) 4, Craft (Blacksmithing) 3, Profession (Cook) 3
    Languages: Common, Dwarven, Gnome, Halfling (един основен, 2 от итнелект, един закупен с 2 skill points)
    Feats: Endurance, Skill Focus (Concentrate), Weapon Proficiency (Scimitar), Weapon Focus (Scimitar)
    Items: Scimitar (4 lb, 7.5* gp), Scale Mail(30 lb, 25* gp), Heavy Steel Shield (With Spikes) (20 lb, 15* gp), Traveler's Outfit (5 lb, 1 gp)
    Backpack(2 lb, 2 gp), Bedroll (5 lb, 1 sp), Crowbar (5 lb, 2 gp), Fling&Steel (-, 1 gp), Belt Pouch (1/2 lb, 1 gp), Waterskin (4 lb, 1 gp)
    Artisan's Tool (Smithing) (5 lb, 5 gp), Healer's Kit (1 lb, 50 gp, 10 uses), Wooden Holy Symbol (-, 1 gp)
    10 gp, 20 sp, 40 cp (беден е човека, не е 20 ниво да действа само с PP)

Като измисля име ще пиша през другия акаунт в темата за героите, в която ще преместя това и ще сложа и история и описание.

9. orehovka

мускетарка

1. Може ли фамилиарът ми да е бял пор? (със статистиките на невестулка, от едно семейство са)
    2. Може ли да влизаме в играта с вече призовани фамилиари и животни (за животното на Азара) или трябва тепърва да ги призовем?

Gangnam style!
  10. Анонимен

Нерегистриран

ok... ето ме и мен най-сетне! за новите потребители, дето няма да ме познаят по бърборенето - Lisa съм.

ъъъ... аз като глезено дете, дето е играло само компютърни RPG... откъде да ги погледна тия Skills, Languages, Feats и Items?

11. Azzara

Solar

Познахме те.
    Items ги програмирам в момента. Другите неща - по нататък. Най-добре си намери наръчника отнякъде.

Искам да попитам спецовете тук, дали стрелите за арбалета са различни за всеки вид арбалет? Гледам, че имат различна цена и бройка.

Learn more?
  12. Анонимен

Нерегистриран

DM каза:

3. Нямам идея какъв ми е стила на водене тъй като ще водя за пръв път x) Като цяло, куеста който съм си харесал е предимно dungeon crawl, та не е лоша идея роуга да си вдигне скиловете за намиране и обезвреждане на капани. Не че няма да има социални ситуации, но определено, спрямо самия куест, няма да са толкова преобладаващи. Но пък човек с Дипломация винаги може да й намери приложение стига да иска :P Да не говорим, че Bluff и Intimidate могат да се ползват и в битка. Spot и Listen винаги са важни.

yay, my favourite! sneaking and trapsez.

13. Анонимен

Нерегистриран

Azzara каза:
    Познахме те.
    Items ги програмирам в момента. Другите неща - по нататък. Най-добре си намери наръчника отнякъде.

Искам да попитам спецовете тук, дали стрелите за арбалета са различни за всеки вид арбалет? Гледам, че имат различна цена и бройка.

а да мое ли да крадна skills и feats от lvl 1 rogue, направен в NWNII? ако да, направо ги пействам в темата с героите...

14. Azzara

Solar

orehovka каза:
    Не са различни за видовете арбалет, но освен обикновени, може да има разни подобрени - такива дето ти дават бонус физическа или елементална щета и т.н. Подобрените струват по-скъпо от обикновените.

Аз схванах принципа. На обикновения арбалет стреличките са насипни по 10 в комплект и ги зареждаш на ръка всеки път. Докато на автоматика са на касетки от по 5 стрелички.

Fluke Liskova каза:
    а да мое ли да крадна skills и feats от lvl 1 rogue, направен в NWNII? ако да, направо ги пействам в темата с героите...

Разбира се, аз генератора го правя на AJAX за упражнение.

Learn more?
  15. Lisa

random

там проблемът е обаче, че item-ите ги няма, т.е. трябва да си ги намериш/купиш/да ти ги дадат според куеста...

we come, we kill, we claim.
  16. Bo

Член

В NWN2 са добавени няколко скила и са махнати половината, а фийтовете едно 3/4 от тях не са от player's handbook, та не можеш да ги ползваш ако играем само с опции от основната книга. Иначe скиловете, фийтовете и екипировката си имат отделни секции в player's handbook. Имаш 8+int(+1 за човек) skill points на ниво, *4 за първо ниво, няма какво да ти обяснявам разликата между class skills и cross-class skills като играеш NWN, един фийт (два ако си човек), за екипировката 125 злато и там вече трябва да си разгледаш таблиците в книгата.

17. Анонимен

Нерегистриран

Bo каза:
    В NWN2 са добавени няколко скила и са махнати половината, а фийтовете едно 3/4 от тях не са от player's handbook, та не можеш да ги ползваш ако играем само с опции от основната книга. Иначe скиловете, фийтовете и екипировката си имат отделни секции в player's handbook. Имаш 8+int(+1 за човек) skill points на ниво, *4 за първо ниво, няма какво да ти обяснявам разликата между class skills и cross-class skills като играеш NWN, един фийт (два ако си човек), за екипировката 125 злато и там вече трябва да си разгледаш таблиците в книгата.

мм, ок, временно пускам генерираните от NWN skills n feats, в следващите дни ще ги поправя.

18. Bo

Член

Имаш още 2 точки за показатели (водещия щедро отпусна по-приятен point buy), още един скил (от тия, които имаш, само set trap я няма в книгата), освен елфически получаваш common и още два езика, и май нямаш избран фийт (но май доста ot по-готините от NWN така или иначе ги няма в книгата).

19. orehovka

мускетарка

Лисо, книгата можеш да я намериш и тук:

vegetastef каза: http://www.scribd.com/doc/38630163/2-D-D-3-5-Player-s-Handbook

Gangnam style!
  20. orehovka

мускетарка

DM каза:
    В тоя ред на мисли, забравих да спомена - ползвате средните стойности за начални пари дадени в PHB а именно:
    Варварин: 100gp
    Бард: 100gp
    Клерик: 125 gp
    Друид: 50gp
    Файтър: 150gp
    Монк: 13gp
    Паладин: 150gp
    Рейнджър: 150gp
    Роуг: 125gp
    Сорсърър: 75gp
    Уизард: 75gp

Тези пари за екипировка ли са ни или са ни джобни след като вече сме се сдобили с екипировка?

Gangnam style!
  21. orehovka

мускетарка

Още един желаещ се появи. Ще можеш ли да водиш на 7 човека?

Gangnam style!
  22. cherno_slance

Член

Групата няма "баш"-танк. Мога да играя танк - да обира боя и да мрънка, че винаги него бият.

23. Bo

Член

Светле, с тия пари дето си платила за стрелите много ясно че после ще се оплакваш, че нямаш пари :P 1 gp = 10 bolts, не на 1.

24. fan4battle

..

orehovka каза:

Да дойде още един, и да почнете две разделени групи, няма ли да е по-ефикасно воденето така?

25. orehovka

мускетарка

Не знам дали Дамян ще може да води на две групи едновременно. Ако успееш да докараш Алекс да води на втората и да вървят две паралелни приключения ми се струва по-постижимо.

Иначе ние в друг форум сме разигравали приключения с групи от по 7-8 човека. Във форум е по-лесно отколкото на живо, защото дори всички да пишат често и по много, пак не се получава какафония - интерфейсът на форума просто подрежда мненията и се получава последователност от действия вместо некоординирано дуднене.

Gangnam style!
  26. DM

fat bottom girl

orehovka каза:

Не съм водил до момента и предпочитам групата да е по-малка. Ако се намери втори водещ обаче верно и сте две групи в нещо общо ще е супер.

На въпроса ти за парите - това са ти стартовите пари т.е. тези които ползваш за закупуване на стартовата ти екипировка. За бялото порче със статове на невестулка няма проблем. Ако искате си почвате с призовани фамилиари - може да си ги имате от деца примерно x)

27. Fluke

Член

хм, аз за пореден път се регистрирам, след като ми бяха изтрити и двата профила. hai gaiz!

28. orehovka

мускетарка

DM каза:
    6 човека ще е ок. Притеснява ме дали няма да се движат прекалено бавно нещата, но пък ще е забавно

Ние дотук сме 5 играчи - Азара, аз , Ванката, Веси и Лиса. Друид, уизард, клерик, бард и роуг.

Gangnam style!
  29. Lisa

random

да... и както спомена някой по-рано, не е задължително да сме приятели. x)

we come, we kill, we claim.
  30. Bo

Член

За героинята на Lisa:
    Не можеш да имаш никой class skill на степен повече от (ниво + 3), тоест 4 на първо ниво (за cross-class делиш на две, ама като гледам нямаш такива). Reflex ти е 5 (2 от 1 ниво rogue, 3 от dex bonus), fortitude 2 (0 + con bonus), will 0 (0 + wis bonus), hp 8 (6 от класа и 2 от con bonus).
    PS.Rowan Atkinson- making things sound dirty since 2012.

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg