Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;) » Ролеви игри

1. Lisa

random

чакай... кой друг е друид освен Азара-Чакраворти?

we come, we kill, we claim.
  2. Azzara

Solar

Направих уеб-страница, която улеснява правенето на герой.
    Страницата не изпълнява никакви скриптове.

Learn more?
  3. orehovka

мускетарка

Ааа, извинявам се, аз си помислих че Чакраворти е човека на Ротъна.

Gangnam style!
  4. orehovka

мускетарка

Ивайло, а Wizard като Чародей ли фигурира там или като Магьосник?
    Страхотно си я направил, God bless you!, ако си рельгозен! Тъкмо се чудех как ще мина през целия лабиринт от абилитита, фийтове, расови бонуси и класови особености!

Gangnam style!
  5. Azzara

Solar

Чародея е Sorcerer. Може би трябваше да оставя всичко на английски. Само първите стъпки съм превел.
    Фийтовете още не съм ги направил. Даже не знам какво е това. Тоя наръчник е над 300 страници.

Learn more?
  6. orehovka

мускетарка

Мда. Така е, но веднъж като свикнеш е лесно. На ДМ-а му е още по-голяма книгата.

Gangnam style!
  7. Lisa

random

златен си, Азара-Чакраворти.

кат успея да се регна ще ги постна наново от другия ми профил, ама за да сме наясно отсега що-годе кой къв е...

Име Fluke Liskova
    Раса Полу-елф (макар че по-точно би било да се каже "полу-човек"...)
    Клас Крадец
    Уклон Своеволен Добряк

а гледам, че си дал бая точки за талантите... нямаше ли да почваме от 1во ниво? ся може всеки да си набичи точки кат за 20ти левел

8. Azzara

Solar

Lisa каза:
    а гледам, че си дал бая точки за талантите... нямаше ли да почваме от 1во ниво? ся може всеки да си набичи точки кат за 20ти левел

Чак сега видях, че DM-ян е казал да почват от 8. Поправих го. Ако намерите други несъответствия с указанията, казвайте.

Моят герой ще е Друид. Казва се Нишам Чакраворти, но няма нужда да му викате Чакраворти. Може Нишам или Нишо.
    Фамилиярът ми ще е язовец и ще се казва Джафар III-ти или за по-фамилиярно само Джаф.

Learn more?
  9. Lisa

random

10. DM

fat bottom girl

Lisa каза:
    златен си, Азара-Чакраворти.

кат успея да се регна ще ги постна наново от другия ми профил, ама за да сме наясно отсега що-годе кой къв е...

Име Fluke Liskova
    Раса Полу-елф (макар че по-точно би било да се каже "полу-човек"...)
    Клас Крадец
    Уклон Своеволен Добряк

Sori za latinicata pyrvo, ama sym ot rabota a kompa v nas umrq.

Ta...ne razbiram kakvo to4no ima6 predvid?

Vsi4kite ti pokazateli po4vat ot 8 to4ki (koeto e -1 modifier). Ako ka4i6 vsi4ki na 10 (taka 4e modifier-a da e 0) ti ostavat 20 to4ki za razpredelqne. Ako igrae6 Fighter i iska6 da ima6 maksimalno mnogo sila slaga6 o6te 14 to4ki (4 - ot 10 do 14, 2 za 15, 2 za 16, 3 za 17 i 3 za 18), silata ti stava 18 (+4 modifier) i ostava6 s 6 to4ki za razpredelqne. S tiq 6 to4ki moje6 da si vdigne6 edin ot drugite pokazateli na 15 ili edin na 14 i edin na 12. Ne vijdam kyde e problema? Ability to4kite deto gi vzima6 kato vdigne6 level (4ti, 8mi, 12ti, 16ti i 20ti) se slagat 1:1. Ako imate rasovi bonusi ili minusi m/u drugoto, te se slagat nakraq t.e. sled kato ve4e ste si naredili to4kite.

I sq se zamislih da ne se byrka6 ti ne6to - tiq to4ki deto govorq za tqh sa ti za ability-ta (strenght, dexterity, constitution, intelligence, wisdom, charisma), a ne skill points (climb, swim, tumble, etc.). Skill point-ovete zavisqt ot klasa ti i Intelligence modifier-a i na pyrvi level moje i da sa pove4e ot 32, zavisi ot klasa.

11. Azzara

Solar

Lisa говори за страницата, която пуснах. Първоначално бях направил статистиките да почват от 10, а не от 8.
    Точките й за умения са 40. Ако Fluke беще човек, щяха да са даже 44 (а ако хвърляхме зарове, просто щеше да хвърли шест 18ки от раз )

Learn more?
  12. fan4battle

..

Lisa, не получаваш мейл за активация, или парола?

13. Lisa

random

те двете не идват ли заедно? но да отговоря конкретно на въпроса ти - нито мейл, нито парола.

14. orehovka

мускетарка

Поканих една приятелка да се джойне към нас, нядавам се че нямате против.

Gangnam style!
  15. Анонимен

Нерегистриран

Да ви попитам ако участвам в тази игра, има ли значение дали интернета ми е добър или лош? Признавам си че интернета ми понякога лагва. Преди време играх една друга онлайн игра и админа ме банна за lagging.

16. orehovka

мускетарка

Ами скоростта на интернета ти няма особено значение, но основните книги са на английски. Трябва да можеш да ги прочетеш за да си направиш героя и да знаеш какво точно да правиш с него.

Gangnam style!
  17. Анонимен

Нерегистриран

Tака бях направил вчера героя, но не видях да получавам мейл за активация.

18. orehovka

мускетарка

Мейлът за активация се получава когато регистрираш нов акаунт тук във форума (с името на героя ти). Помагалото на Азара не праща мейли.

Допълнителна бележка: прочети книгата Dungeons and Dragons 3.5 Player's Handbook, ако искаш да си наясно какво правиш. Начинът, по който си разпределил точките на твоя герой, не е правилен. Ако си клас Воин, трябва да качваш точки на Сила (Str=Strenght) и Жизненост (Con=Constiution), не на Точност (Dex=Dexterity).

Dungeons and Dragons е голяма и много популярна система за игра на живо. Тоест, недей да оставаш с впечатлението, че е достатъчно само да запълниш калкулатора на Азара с цифри. Всеки клас (професия) има собствени особености и е част от по-голям свят, който реагира активно на твоите действия.

Gangnam style!
  19. Анонимен

Нерегистриран

Аз само попитах дали мога да участвам. Това ли е книгата? Ще си помисля дали да участвам. http://www.scribd.com/doc/38630163/2-D-D-3-5-Player-s-Handbook

20. orehovka

мускетарка

Тази е. Аз не се опитвам да те откажа да участваш. Опитвам се да те накарам да прочетеш книгата. Герой със сбъркани статистики няма да е полезен в игра. А обяснението защо точките трябва да се разпределят по определен начин и кое разпределение е смислено, би било твърде дълго за пост. Затова хората са написали книга, все пак.

Gangnam style!
  21. IvanHelsing

Член

Приемате ли още хора? Запознат съм със системата и мога да играя какъвто герой е нужен, ако са заети всички роли мога да играя и безполезен герой ако трябва

22. Veseto

Член

Мир вам!
    Мен Ореховката ме покани, аз също искам да се включа, но също съм нууб и трябва да изчета книжките първо.

23. Lisa

random

Dungeon Master, what sayeth you?

24. Анонимен

Нерегистриран

orehovka каза:
    Тази е. Аз не се опитвам да те откажа да участваш. Опитвам се да те накарам да прочетеш книгата. Герой със сбъркани статистики няма да е полезен в игра. А обяснението защо точките трябва да се разпределят по определен начин и кое разпределение е смислено, би било твърде дълго за пост. Затова хората са написали книга, все пак.

Знам, в крайна сметка се отказах. Предпочитам да си гледам рисуването. Съжалявам.

25. Azzara

Solar

Здравейте, хора.

Расовите бонуси преди или след разпределянето на статистиките са слагат? Мога ли да започна примерно със сила 20?

Learn more?
  26. IvanHelsing

Член

Първо разпределяш при начало 8 и макс 18, после добавяш/вадиш. Тоест да, можеш да започнеш с 20 сила ако си орк.

27. orehovka

мускетарка

Та пак да кажа, че Веси и Ванката са ми приятели и фенове на рпг-та. Та понеже ни липсва бойна маса, реших да поканя и тях. И двамата са точни хора и гийкове, така че вярвам всички ще си допаднем и няма да има никой против.

Веси - майстор на hand-made неща, пее в хор и понастоящем доброволства в Унгария.
    Ванката - учи програмиране, играе много бордови игри и не пее в хор

Лиса - учи урбанистика в Барселона, пие испански вина и бичи старите игри на BioWare
    Азара - го знаете

Gangnam style!
  28. Lisa

random

тва за испанските вина дори и аз не го знаех.

29. orehovka

мускетарка

Ми време е да почнеш

Gangnam style!
  30. Rotorblade

Член

orehovka каза:
    Ми време е да почнеш

Не са никак лоши между другото! Лично аз съм очарован!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg