Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;) » Ролеви игри

  1. DM

    fat bottom girl
    Joined: Ное '12
    Posts: 54

    offline

    Да започваме? Опитах се да сортирам информацията по-надолу по точки и все пак вероятно е хаотична и разхвърляна. Ако нещо не е ясно или имате допълнителни въпроси - пишете
    On to the basics:
    1. Куестът:
    1.1 Ще играем D&D 3.5.
    1.2 Ще се ползват раси и класове единствено от Player's Handbook (PHB).
    1.3 Героите ще започват от първи левел.
    2. Играчи:
    2.1 Трябват ми поне 4ма играчи, като е добре да има поне един войн, клерик, крадец и магьосник. Предлагам всеки заинтересован да си пусне тема с характеристиките на героя която да се ползва като керъктър шийт.
    2.2 Би било супер ако всеки си регистрира нов профил с името на героя и нeгов портерт за аватар.
    3.3 Точките за характеристиките ще се слагат с point buy - имате 32 точки за разпределяне, всичките ви характеристики почват на 8 и можете да харчите точки за да ги повишите, като:
    8-14 точки - струват 1 точка
    15-16 - струват 2 точки
    17-18 - струват 3 точки

    3.4 Тъй като сте първи левел, заповате с парите за първи левел и имате всякаква екипировка, която можете да си позволите
    3. Хвърляне на зарове - реших че най-добрия вариант ще е прото да не хвърляте зарове или това да се случва рядко. По време на битка да речем, просто ще описвате действието на героя си (може да сложите и кратка бележка с конкретното действие за да не стане объркване) и аз ще се погрижа за заровете - вие просто ще научите резултата в следващия ми пост. За "автоматични" действия като Knowledge-ите, просто ще ги хвърлям на заден план и ще ви казвам ако има някакъв ефект.
    4. Книгите - може да ги намерите в ThePirateBay. Не знам дали е удачно да пусна по-конкретен линк?
    5. Roleplay - не съм съвсем сигурен дали искам да ви пускам заедно или да ви събирам в течение на куеста. В случай, че почнете отделени обаче, за всеки герой ще има отделна тема в която ще се развива действието му. Желателно е да не четете темите на други герои, за да не въздействат на играта ви. Ако го правите все пак, се старайте да не ползвате информация, която героят ви няма от къде да знае (meta gaming).

    Има ли как на тоя под-форум да му се сложи нква иконка? Примерно:

  2. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ъъ, у мен се надигат разнообразни n00b въпроси, които обаче ще задам малко по-нататък.

    за момента имам две питания:
    1. може ли да започнем другата седмица? тоя въпрос е към всички. аз поне по-рано от това не мога...
    2. i'll be the rogue! Dungeon Master, what say you?

    edit: ей, що си смени аватара? the previous one looked totally like the dungeon master from that famous episode of Dexter's lab. "he's done zapping"

  3. DM

    fat bottom girl
    Joined: Ное '12
    Posts: 54

    offline

    Въпросите колкото и да са нууб не се притеснявай да ги задаваш. Беглата информация дето съм дал е с идеята, че хората дето ще я четат поне малко разбират от D&D, което обаче едва ли е вярно за повечето хора в тоя форум. Та по-скоро съм нахвърлил най-общите неща, колкото да има от къде да тръгнем с въпросите.

    1. Не мисля че въобще има начин да почнем по-рано от тогава - трябва да се съберем хора и да се направят героите най-малкото. 100% ще има разискване на системата и правилата за правене на герой, а това ще отнеме време.
    2. Разберете се за ролите помежду си, на мен не ми е проблем да има и цяло парти от роугове ако искате, въпроса е че ще видите зор.

    За аватара - щото нещо не ми харесва как беше изрязан, ще го пооправя като не ме мързи и ще си го сложа пак

  4. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Горещо подкрепям идеята героите да не започват заедно и от тях да не се очаква непременно да действат като приятели.
    Въпрос: разрешено ли е да си правим герои от другия пол? (не на всеки му се получава убедително и не всеки ДМ разрешава, затова питам)

    Gangnam style!
  5. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Е, значи атеистите не можем да играем Cleric тогава.

    В такъс случай аз ще съм друид.

    Learn more?
  6. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Аз искам да съм магьосник. Но това с пола не е същото като с клерика - ето ти виждаш сега Спас как играе жена в другата игра и коментарите на всички са --

    Gangnam style!
  7. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Според мен той и като мъж си играе по същия начин.
    Предложи на Веси да го превърне в мъж и ще разберем. Един от предметите на моя герой е колба за мъжественост.

    При всички положения аз ще играя мъж. Сега чакаме някой рицар или варварин да се присъедини.

    Learn more?
  8. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    MeMyMine. ако я убедим да участва, почти съм сигурна, че нейният герой ще е безпринципен боец със склонност към цинизъм и кървища. независимо къв пол го играе.

  9. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ееее, имаше още доста хора от форума които искаха да участват. Нека да изчакаме всички да си кажат.

    Колко подробна трябва да е историята на героите ни? Дай един сетинг, който поне да е ориентировъчен, за да знаем приблизително къде са родени и израсли нашите хора.

    Gangnam style!
  10. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ми ок. тя и без тва отказа.

  11. Tanuki

    Директор на Водопад
    Joined: Дек '08
    Posts: 422

    offline

  12. DM

    fat bottom girl
    Joined: Ное '12
    Posts: 54

    offline

    orehovka каза:
    Въпрос: разрешено ли е да си правим герои от другия пол?

    Не виждам проблем x)

    И с клериците няма проблем. Също и с клериците без божество.

    Историята - нещо по-общо. Къде е роден (град, гора, планина, земи на варвари, островна държава и т.н.), с какво се е занимавал, каква му е мотивацията да се занимава с това с което се занимава в момента, какво иска от живота. За сетинга - съвсем честно, нямам идея x) В смисъл искаше ми се да е нещо по-неопределено, което в последствие, ако потръгнат нещата да мога да включа в един по-голям свят. Като цяло куеста ще се развива предимно около едно единствено градче и дънджън. Ако ви трябва повече вдъхновение, ползвайте Forgotten Realms.

  13. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    Тануки, бях го забравила тва... "it did 6 damage though."

    edit: имаше и едно... не помня откъде беше... пак някъв уебкомикс...
    A: you can't live your sexual fantasies through RPG! so what do you do?
    B: i lick my tits!
    A: *throws die* you miss.
    или нещо такова.

  14. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  15. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Някой друг ще участва ли?

    Gangnam style!
  16. DM

    fat bottom girl
    Joined: Ное '12
    Posts: 54

    offline

    Aко сте само трима (Чебу, Лис, Азара), имам един познат дето е заинтересован, та минималната бройка от 4 човека ще я покрием x) Темата си е тук де, та ако някой още иска да се включва да казва, ще е добре до края на седмицата да имаме няква по-конкретна бройка.

    И само да обобщим, за сега имаме:
    Лис - rogue
    Чебу - маг
    Азара - клерик/друид

  17. Tanuki

    Директор на Водопад
    Joined: Дек '08
    Posts: 422

    offline

    аз може ли да съм инспектор Гаджет ?

  18. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    демек, гном? полуръст? гном-полуръст?

  19. Mercury

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 27

    offline

    <----C'est moi - elven male wizard.
    Ъпдейт с характеристики - скоро.

  20. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    пробвах да си регна нов профил и нещо не получавам кода по пощата?

  21. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Сигурно пощата ти го е маркирала като спам, понеже не получаваш често писма идващи от форума. Потърси в папката със спама, ако има такава.

    Learn more?
  22. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ами... и в спама го няма кода... може би не съм отговорила правилно на въпроса "коя е столицата на българия"

  23. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    По-скоро си дала грешен имейл. Примерно fluke§yahoo.com вместо fluke§yahoo.es.
    Сигурно Dragunoff може да го поправи директно в базата данни на форума.

    Learn more?
  24. DM

    fat bottom girl
    Joined: Ное '12
    Posts: 54

    offline

    Имай предвид, че не можеш да ползваш същия мейл който си ползвала за сегашния си акаунт.

    Иначе като гледам ще сте само вие тримата. Ще пиша на четвъртия човек, пускате героите и почваме

  25. bast

    The Alien cat
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 551

    offline

    Na men mi se iska6e da se vklu4a ama sum golaaaaa voda s voin....
    Chubu geroqta me radva =]

    p.s. a i da si priznaq malko sum n00b i az....

  26. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    DM каза:
    Имай предвид, че не можеш да ползваш същия мейл който си ползвала за сегашния си акаунт.

    it´s prolly that.

  27. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Кой е четвъртия?

    Gangnam style!
  28. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    е WTF?? пак не получавам код за регистрация?

  29. Chakravorti

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 7

    offline

    < - Друид

    Регистрацията работи. Говори с Dragunoff по въпроса.

  30. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ставате двама друиди. Ако някой от вас двамата с Азара непременно иска де играе спелкастър, мога да отстъпя уизарда и да си направя боен клас. По принцип винаги ме влече да играя монк, но монковете стават ефективни от втори левъл нататък - това проблем ли ще бъде?

    Gangnam style!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg