Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

1. RottenBrain

Член

Чудех се дали си заслужава изобщо да я пускам тая тема. Предимно защото мразя да се занимавам със злободневни глупости.
    Има ли някой който да е бил там? Интересно ми е как изглеждат събитията през очите на някой очевидец да речем. Не мисля, че медиите са достатъчно добър източник на информация по този въпрос специално, а донякъде все още се опитвам да си изградя някакво мнение за цялата случка. Трудно ми е разбира се, тъй като, като изключим телевизията, интернет е единственото друго място. А навсякъде е пълно с 14 годишни революционери и недорасли анархисти - знаете как е.
    Та от къде тръгна цялата история, до колко е преувеличена, въобще - оценявам всяко късче информация или зряло мнение.

You can't stop the signal.
  2. orehovka

мускетарка

Аз не съм била, но мои приятели бяха (аз протестирах само виртуално). Видях, снимките, които са постнали във Фейсбук, в блогове, в "Дневник". По коментарите, които са изписали, видях, че са много възмутени от начина, покойто се е развила полицейската намеса. На една снимка имаше момиче с разкървавена уста, водено от двама полицаи с щитове, които и бяха извили ръцете зад гърба - зер, явно са хванали най-голямата смутителка на обществения ред, дето тежи 50 кила мокра. Един човек от Фейсбука я позна, каза че му била приятелка. Повече от тази снимка нямам какво да ти кажа за развитието на протеста.

Gangnam style!
  3. RottenBrain

Член

Тая мацка я видях в един клип м/у другото.
    Въпроса е кой и е разбил устната. Щото това че я водят полицаи не означава обезателно, че са я били. Защо са я хванали изобщо? Ей тия неща са ми интересни. Хората се променят на такива места общо взето - адреналина, агресията около теб - тия неща влиаят.
    Не обичам да взимам страни в такива случаи, но за пореден път ми писна от коментари как "куките са педерас'и", "политиците са мизерници", "аре да сваляме правителството" и подобните им. Афектиран съм и от последните псевдо-патриотични изяви на Слави Трифонов. Та така...всичко около историята ми е интересно - как нещата са ескалирали от мирен протест до това и как целта на въпросния протест успя да се изроди.
    Не съм бил там, не съм замерял със снежни топки и не съм ял бой, та за това ми трябват и други мнения общо взето.

4. orehovka

мускетарка

А вчера Мая (Майски) ми разказа пък за 1 неин приятел, който бил на протеста и после, когато полицаите почнали да разгонват хората, го приклещили в една от страничните улички. Макар че той не правел нищо агресивно, го набили с палките, повалили го на земята и после го откарали в ареста. Там изял бой допълнително, закарали го на съд по бързата процедура и за калпак го осъдили да плати 200 лв глоба за нанесени имуществени вреди на общинското имущество.

Принципно аз в повечето случаи защитавам полицаите от изказвания "тъпите куки са педерасти", защото съм ги виждала в какви условия работят. Но от филмчетата които видях в Youtube тези на площада бяха озверели до такава степен (или така им е било заповядано), че не се държаха полицаи, а като биячи. Както приблизително каза една моя приятелка във Фейсбук, която е била на протеста - "целта беше да се заличи разликата между мирно протестиращите и групата, която хвърляше камъни, така че всички да излязат агресивни хулигани, които могат да бъдат озаптени само с бой".

Gangnam style!
  5. orehovka

мускетарка

Между другото, ако ти се чете повечко текст, ето тук на този блог авторът е понаписал доста за личните си впечатления. На мен ми се струва умерено, добронамерено и обективно представяне на нещата, така че --- http://www.gatchev.info/blog/?p=719

Gangnam style!
  6. orehovka

мускетарка

О, да, разбира се, и изключително обективното представяне на събитията от страна на БТВ:
    http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=124536 (обърнете внимание с какъв патос водещата разказва резултатъ от протеста)

Gangnam style!
  7. uah

Льольо

Един приятел е бил и двата дни на протеста. Ето му описанието и мнението:
    Ден първи

Ден втори
    Някакви допълнения, които все още не съм прочел, че ме мързи.

Източника е на 24 години и не е анархист

8. RottenBrain

Член

Чебу, мерси за първия линк. Нещата наистина са написано доста трезво. Макар, че не съм съгласен, аз лично, с част от написаното, търсех нещо подобно общо взето.

иан, мерси и на теб, първия линк определено ми беше от полза. Втория ми дойде лигав и безмислен x) А това за годините беше чист пример x)

Все още имам определени резерви за цялата случка, но определено ми помогнахте да си поизясня някои неща. Благодаря за което.
    И сега видях, че вече има такава тема. Сори за недоглеждането.

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg