Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

  1. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ако сте солидарни с исканиято на протестиращите и най-вече с това за оставка на правителството, но не можете да присъствате на протеста, присъединете се към него виртуално на http://feelfriendly.com/. Там няма как да ви набият.

    Gangnam style!
  2. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    о____О

    Един колега са го набили и арестували, а хем не е бил на протеста... Даже и глоба са му зашили!! 0_____0

  3. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    fan4battle каза:
    о____О

    Един колега са го набили и арестували, а хем не е бил на протеста... Даже и глоба са му зашили!! 0_____0

    явно нямаме право да протестираме,щом се е случвало това

  4. vile

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 87

    offline

    От всички най-доволни са журналистите, че пак си запълниха емисиите за седмици напред.

  5. kivaaa

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 402

    offline

    Протестът на 14-ти беше пълна излагация.

    I'm not random, I just have many toughts.
  6. Mel

    модератор под прикритие
    Joined: Дек '08
    Posts: 602

    offline

    Една моя приятелка е била и е снимала- линк ще пусна по-късно.Думите й са,че протестиращите са били предимно много млади хора-към 20 годишни.И това с елитните полицейски части е било инсинуация.И аз гледах видео,където безразборно са били хора.Сигурно е имало такива,дето отиват за купона,това е ясно,имало е и такива,който са отишли с цел да провокират,но нищо не може оправдае това поведение:

    http://www.youtube.com/watch?v=Xu4y3VFzsFs

    девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  7. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    Mel каза:
    Сигурно е имало такива,дето отиват за купона

    You can't stop the signal.
  8. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    RottenBrain каза:

    И тва са 50 процента сигурно....познавам мн които бяха и дори незнаят защо са били...или знаят-щот има мн хора и за забавата което е най-отчайващото

  9. Mel

    модератор под прикритие
    Joined: Дек '08
    Posts: 602

    offline

    Хах,исках да кажа СЪС Сигурност е имало такива.

    девиз:Три пъти чети,един път трий!:D
  10. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Аз бях сега в сряда, на 21-ви. (Най-накрая успяха да ме измъкнат). Никой не ме наби. За сметка на това беше доста студено.

    Gangnam style!
  11. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Според мен такива протести са безсмислени.Да бяхте направили протест подобно на Гърция,така шансовете да свалите правителството са по-големи. Извинявайте че ви казвам така.

  12. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Защо да са безсмислени?

    Освен това в Гърция, докато протестираха, имаше опустошени болници, университети и училища (за частните магазини, които бяха подпалени и изпотрошени изобщо не говорим). Познай от чии данъци после тези сгради ще трябва да се ремонтират и да се напълнят с работеща техника? И колко ще време ще трае това? И за колко пари? И колко време ще е нужно на тези институции да заработят отново нормално и семестърът да не ти отиде на вятъра? Айде не. Откакто Милен Велчев отпусна пари да се ремонтира Пловдивския университет и женските тоалетни в мазето най-накрая се сдобиха с осветление, огледала и фаянсова облицовка (това са около 25-30 клетки в редица), нямам никакво желание да паля сгради в знак на протест. Точно обратното, изпитвам неудържимо реакционерско желание да наритам всеки, който се преживява като руски революционер дето с две голи ръце щял да построи после всичко сам.

    Gangnam style!
  13. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Уплашихте ли се от гнева на администратора? Между другото, на новия протест също смятам да ида, ако някой тук смята да се отбие да повикаме заедно, можем да се координираме за час.

    Gangnam style!
  14. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Вчера се видях с един познат и се оказа, между другото, че той познавал това момиче от снимките с разкървавената уста и даже били заедно на протеста на 14-ти. Оказа се, че тя е хвърляла снежни топки по полицаите, а после била счупила някакъв знак или банкомат (не разбрах точно, щото бяхме много хора на масата), за да го превърне в оръжие (?). Не разбрах кой и е разбил устата, но явно в крайна сметка не е била невинна жертва на полицейския произвол. Дребното хулиганство си е дребно хулиганство.

    Gangnam style!
  15. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Гледам че все още стои тази тема. Не мислите, че е време да има нови протести, поне да свалим некадърното правителство, а би трябвало да ги хвърлим в затвора всичките управници за престъпление срещу народа. Време е в тази държава да престане да се краде. Извинявайте, че ви споделям това.

  16. Tanuki

    Директор на Водопад
    Joined: Дек '08
    Posts: 422

    offline

    vegetastef каза:
    Гледам че все още стои тази тема. Не мислите, че е време да има нови протести, поне да свалим некадърното правителство, а би трябвало да ги хвърлим в затвора всичките управници за престъпление срещу народа. Време е в тази държава да престане да се краде. Извинявайте, че ви споделям това.

    i nie se izvinqvame

  17. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    На 10-ти ще има протест срещу промените в закона за горите, ако искаш отиди. http://forthenature.org/actions/301

  18. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Благодаря ти много за информацията. Това е идеална възможност да свалим това некадърно правителство веднъж завинаги. Много ми се иска да се появи човек, който наистина да въведе ред в България. Жалко, че точно такъв човек не се е появил още.

  19. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    колко възрожденско!

  20. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    vegetastef каза:
    Благодаря ти много за информацията. Това е идеална възможност да свалим това некадърно правителство веднъж завинаги. Много ми се иска да се появи човек, който наистина да въведе ред в България. Жалко, че точно такъв човек не се е появил още.

    Е как някой ще въведе ред. Първо - сам човек не може, понеже президентът реално няма власт. Второ - партия не може, понеже българите сме велики и постоянно търсим начин да използваме нещо да се измъкнем от някакво плащане или да измамим някаква система. Единственият начин, съвсем сериозно, са протести. И този човек, който трябва да въведе ред, там където го искаш си ти и хората, които мислят като теб. Правителството трябва да служи на нас, не трябва да е обратното. Обаче кажи на ръката, която решава колко ти струва тока да те слуша.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  21. Tanuki

    Директор на Водопад
    Joined: Дек '08
    Posts: 422

    offline

    vegetastef каза:
    Благодаря ти много за информацията. Това е идеална възможност да свалим това некадърно правителство веднъж завинаги. Много ми се иска да се появи човек, който наистина да въведе ред в България. Жалко, че точно такъв човек не се е появил още.

    тук съм, слънце, тук съм

  22. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Snow каза:

    Е как някой ще въведе ред. Първо - сам човек не може, понеже президентът реално няма власт. Второ - партия не може, понеже българите сме велики и постоянно търсим начин да използваме нещо да се измъкнем от някакво плащане или да измамим някаква система. Единственият начин, съвсем сериозно, са протести. И този човек, който трябва да въведе ред, там където го искаш си ти и хората, които мислят като теб. Правителството трябва да служи на нас, не трябва да е обратното. Обаче кажи на ръката, която решава колко ти струва тока да те слуша.

    Прав си за това, но работата е, че хората са страхливи и не смеят да протестират. Някои хора не искат да протестират, защото се страхуват да не загубят работата си . За съжаление аз не отидох на протест, само защото нямам достатъчно пари, за да отида в София. Знам, че България е парламентарна, а не президентска. Според мен, за да се оправи една държава, трябва да има революция, смяна на цялата система и т.н.. Но се съмнявам това да стане. Проблема е, че все още има много заблудени хора в България. Имам лошо предчувствие, че ГЕРБ ще спечели втори мандат.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg