Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

  1. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Спасе, аз ти предлагах да го преработиш в нещо такова:

    Което съм съгласна че е много по-скучно и статично, ама все пак по-върви за корица на печатно издание.

    Gangnam style!
  2. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Как ви се струва това като бутони за апликация?

    - нощ - ден
    - инвентар - изход
    - нова игра - БУТОНИТЕ

  3. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Технически не са доизпипани, както това си личи в бутона Изход най-вече. Дебелината на гредите навсякъде следва да е еднаква. Слънцето ако е така, да е звезда с десет лъча, не две пентаграми. Луната е зацапана, което не е добре. Трябва слънцето и луната да се съобразят по размери, обикновено се рисуват с еднаква големина на кръга. Инвентара е неясен, това е знака за меню. Другите не са твои, така че не знам защо са тук.

    И като цяло, пиктограмите се изграждат с модуларни мрежи - това квадратче примерно 10x10 подквадрата и всичко се подравнява по ъглите и ръбовете. Подобен е принципа и при логата, но там може да става по-свободно, ако има повече разказност. Пробвай да направиш два пъти по-толкова пиктограми и сам ще си отсееш добрите варианти.

  4. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Благодаря много, хващам се с ремонта.

    Тия дето не са мой ми трябва пиктограма за нова игра и за тия се сетих като най-популярни... ако дадете по-читава идея ще съм благодарен

  5. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

  6. TANGRA

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 363

    offline

    Тва да не е емблемата на следващото поколение "Мустанг" с привкус на Никса

  7. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Какво общо има Библиотека с Никса?

    Dragons Are Awesome!!!
  8. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Трябва ми лого на нова серия преводни книги-игри и се опитвам да пробутам никсата за запазен знак.

    в случая съм я нарисувал върху гепард.

    А ето и една версия с промъкваща се котка...

  9. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Ми нее е добре. Сам си прецени, удачно ли е да 'пробутваш' нещо, или да се направи, както трябва. Честно казано, ако искаш нещо представително виж някой, който има умения в лого дизайна или поне култура на рисуването, да ти направи лого. Виждам, че имаш голям ентусиазъм, но ентусиазмът не винаги е достатъчен. А и тия шрифтове дето ги подбираш... Цветовия подбор също не ти е добър. Обобщено; нищо от този проект, който презентираш, не стои дори близко до задоволително.

    Dragons Are Awesome!!!
  10. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Дадоха ми няколко книжки, та ще седна да почета малко. Иначе ето още една никса, художника на основното тяло си се е подписал отдолу.

  11. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    А 'лайната' върху 'основно тяло', чии са?

    Dragons Are Awesome!!!
  12. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Мой. Не личи ли?

  13. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Кога ще се научиш, че на пейнт нищо не можеш да направиш? Не ти ли казах, че чертеж не се прави с мотика и не се копа с пергел - инструмента трябва да ти е правилен? Несериозни са тия неща.

    За мен най-големия проблем за момента ти е техниката. Не знаеш как да направиш нещата красиви, да им придадеш търговски вид, и от това страда всеки твой проект. Виждаш, че текста ти е грубо пикселизиран и го пускаш все пак. Седни, виж из девианта и тубата туториали и ще станат нещата. Всички сме правили калпави неща, докато се учим, а и големите грешат понякога. Въпрос на работа, работа, работа. Дерзай!

  14. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    + Супер некоректно е да "ДОРИСУВАШ" върху чужд арт! Най-малко неуважение към труда на този който е рисувал...
    Още; престани с тоя 'скапан пейнт', инсталирай си фотошоп или поне позлвай портабъл версия. Един таблет няма ти навреди, а пък векселчето и с мишката си става чудесно. След като си решил да се правиш на художник във форум за хора които рисуват или поне се стараят , почни да се образоваш. Презентация му е майката а до тука 10 човека най малко са ти дали насоки които тотално игнорираш...? Но пък за сметка на това продължаваш да показваш някви меко мазано грозни неща. Разбирам си на 10 и да почваш да се образоваш тепърва, но ти не си на 10 доколкото рабирам, имаш някоя и друга година най - малко, визуална култура, или поне можеш да прецениш дали нещо ти харесва и защо (поне би трябвало) + твърдиш че си писател ако не съм се объркал нещо, това не значи ли че си начетен поне доколкото е необходими и това не изгражда ли до някаква степен култура и вкусови изисквани към стил презентация и т.н. Също така това не значи ли, че като писател за теб е важно дали крайния потребител ще си купи - вземе твоя продукт. От тук следва още един въпрос. ТИ би ли си купил нещо с подобно лоша, неприятна и зле презентирана визия? Не целя заяждане. Прсото поставям сериозен въпрос. След като не ти се отдава и очевидно не се стареш достатъчно, как очакваш обикновен и капризен потребител да ти хареса картинките? Още повече, в конкретния случай в този форум, презентираш на художници (понеже има и талива тука) с повече от 15 години рисуване зад гърбовете си, такива които се публикуват за сериозни издания и т.н., какъв коментар очакваш при подобна презентация? Сериозно те питам?

    Dragons Are Awesome!!!
  15. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Да знаете идейния проект трябва ли да има нещо по специално или проста да вадраскам нещо като скица и да го дам на художника?
    За дневник на книга-игра става дума.

  16. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    юз гоогле

  17. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Споменах ли, че се правят екшън фигурки към: Да намериш Дракон!

    Вилорп » Никса открила шише,

    а във шишето питие!

    Никса приканила дружки, да отворят някак шишето,

    с подръчни за тях отварачки, тъй налазили питието.

    Започнала борба с тапата чутовна.

    Което довело да участ производна:

    Натъркаляни алконавти!

  18. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Да си живна темат с един проект за корица да споделите мнение преди да отишло за печат...

  19. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Каква е тематиката?
    Гадая:

    Ако е по-екшън или зомби-екшън, нещо с много патаклама, ползвай гротесковия шрифт.

    Ако е нещо по-spooky, с пове§е съспенс, ползвай изчезващия шрифт, допада ми и тук, и по-принцип. Но го ползвай само за заглавието, за "книга-игра" и името на автора твърде се губи - защото е по-ситен.

    предпоследния шрифт е твърде обикновен.

    Петолъчката защо не я направиш в същия стил като сърп и чука - чист шейп вместо контур?

    Една дреболия - пиши "книга игра" по-едро, да не се заблуди някой купувач, че става дума з анякоя документална книга за 9 септември или Беляне примерно - спестяваш ядове на продавачите.

    ПП. Дали да не си сложим една зомби иконка на форума... може да направя ако имам време.

  20. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Един руски очител са събужда след запой на тавана на школото и се оказва че дучурлигата са зомбясали. Идеята е да се измъкне като пребие учениците изпречили се на пътя му... или те него.
    Леко веселяшка е тематиката, но накрая се оценява колко морално си постъпил и дали се прегазил повече хора от необходимото за да се измъкнеш.

    Звездичката и кървавото петно като цяло е стокова илюстрация, тука някъде беше споменато че не е хубаво да се преробтват... или?
    Ще дигна кегела на книга-игра.
    Дали бяло накса на червен фон ще е по добре за логото вместо ицяло червена?

    Благодаря за съветите.

  21. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Гледам, че във фейса сте пуснали илюстрована корица, тя е по-интересна според мен. Тази може да мине за вътрешна.

    Никса ако е това малко червено кръгче долу наистина не си личи. Изрежи го бял контур на червен фон.

  22. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Ето до това добутах:

    Това е алтернативна корица за изданието с твърди корици, а за момента ме притеснява тая капка която се препокрива с буквата Г в книга-игра. За никсата (логото) това ли имаше в предвид да се изреже?

  23. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Най новото издание.

  24. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Ето още една корица в която съм замесен.

  25. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    При мен не се вижда.

    По-горе гледам сме говорили за иконки - ако имаш време можеш да погледнеш тази, намира се из мрежата:

    The Icon Handbook - J. Hicks

    Особено на стр. 125 практическите съвети ще са ти много полезни - аз примерно не съм ги знаел предния път като писах тук.

  26. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Ей ме пак.
    Понеже правя един проект за кабинков лифт и така и така е началото си викам: като ще е гарга да е рошава.
    Защо да ползвам кабинки с готов дизайн вместо да изюркам някой да ми направи готини футуристични такива.
    Някой да изави желание за дизайн на кабинка или да ме препрати към подходящ дизайнер?
    За момента съм се спрял на 3S задвижване на кабинките, което лекинко ограничава футуристичния дизайн. Освен това кабинките трябва да са пригодени за инвалидни колички, велосипеди, шейни и ски.

    дописка: За кабинковия лифт в Княжево става въпрос.

  27. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Няколко нови неща от мен свързани с провеждащ се в момента турнир по аргументация:


    Съвместни творби с Неделчо Богданов:



  28. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    The Port of Peril Today 01:40 Rahvin:

    Картинките ги е правил английския Спас и дори не се е посвенил да си напише и името.

    За кой друг са казвали, че рисуват като него в чужбина =))))

  29. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Малкия ми син вчера ми направи портрет. На пет години е и вече е достигнал класата на баща си

  30. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Излезе новото списание със шрифта на Весо: https://youtu.be/iP2jL4OVkWQ


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg