Comics Bistro — Форум » Умно село » Комикси

Project: Wanderers [български online graphic novel]

(309 отговора, 22 участника)
  1. little_miss

    езичница
    Joined: Авг '11
    Posts: 81

    offline

    Ns0 каза:

    реших да се възползвам от най-леъмърското извинение - тъй е по-гот! Така де, освен лицето се вижда и нежната шия, която си е доста... приятен (привличащ) момент. Във всяка жена. По мое мнение.

    Тъй тъй, и аз избирам естетиката пред физиката
    Супер е !

  2. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    всъщност, и физиката, и естетиката не могат да стъпят и на малкия пръст на убедителността. виждала съм снимки, дето не изглеждат убедителни и реалистични (dude, wtf?!), а са, и рисунки, дето като естетика са прекрасни, но определено са далеч от убедителни от гледна точка на реалистичност. обаче Скитниците е цяла история, а не единична рисунка, и по мое мнение и според избрания за момента стил, трябва да се търси баланс - относително реалистично поведение на обектите и средата, т.е. естетически да е издържано и в същото време да е убедително.
    вратът и аз го намирам за много красив и "джедайската" качулка го подчертава при прибрана коса по принцип... но не в тая поза.

    джедайска дълбока качулка:

    следва движението и формата на носещия я.

    eлфическа дълбока качулка:

    ако си врътне още малко главата ептем няма да й се вижда врата, дори да беше гологлава.

    освен тва съм задник и критикарка и прочие работи според по-чувствителните души, ама затва питах искате ли я критиката. вярвам, че е полезно да обсъждаме тия неща. *offers potion of cure medium wounds to Artist Ns0*

  3. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    а покрай толко многознаене от моя страна, да спомена само, че много ме радва гамата и четката/текстурата, дето ползваш. и фините линии.

  4. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    говоря от свое собствено име - аз поне винаги предпочитам такава обратна връзка повече от SMILEY, THUMBSUP.

    без значение дали става дума за визията, историята, или каквото и да е - всеки feedback е ценен за нас и когато някой си направи труда да го даде - очевидно не с идеята "аз знам по-добре от тебе" - това е то

  5. little_miss

    езичница
    Joined: Авг '11
    Posts: 81

    offline

  6. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    Lisa каза:
    а покрай толко многознаене от моя страна, да спомена само, че много ме радва гамата и четката/текстурата, дето ползваш. и фините линии.

    Тъй-тъй. След, като ме прати Disabled с този хубав и обстоен анализ на качулчицата и що е то убедително, реалистично и естетично - сега ми предлагаш и lay on hands.
    Хехе...

    Благодарско за критиката. Радва и е полезна. Ще видим, как ще се справя при вероятната редакция на страничката.

    brokentool каза:
    говоря от свое собствено име - аз поне винаги предпочитам такава обратна връзка повече от SMILEY, THUMBSUP.

    без значение дали става дума за визията, историята, или каквото и да е - всеки feedback е ценен за нас и когато някой си направи труда да го даде - очевидно не с идеята "аз знам по-добре от тебе" - това е то

    +1 от моя страна.
    Come give us more!

    --> Little_miss:

    П.П.: бтв, Lis - тоя potion of cure medium wounds ще си го приема, макар да не е нужен в момента. не се знае, обаче, какви времена ще настанат! Благодарско!

  7. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    И аз го следя комикса. Радващ е.
    Понякога трудно разшифровам репликите на английски. Трябва някой англоговорящ да мине да ги редактира, преди да се издаде на хартия.

    Don't look like they're in a hurry. -> It doesn't look like they're in a hurry.
    Well, what? They do not impress me. -> Well, they don't impress me.
    I want them git... or to get to the spades. -> I want them git... or get the spades / get to work.
    The time is for work. -> It's time for work.

    Learn more?
  8. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    little_miss каза:

    @Azzara - интересно, снощи имахме същия разговор с Лиса. ето какво мога да кажа - всички реплики с граматически грешки са целенасочено такива. който чете Пратчет, знае за какво говоря - той също си прави пряката реч.. много натурална.

    Azzara каза:
    Don't look like they're in a hurry. -> It doesn't look like they're in a hurry.
    Well, what? They do not impress me. -> Well, they don't impress me.
    I want them git... or to get to the spades. -> I want them git... or get the spades / get to work.
    The time is for work. -> It's time for work.

    - първото гарантирам, че е грешно по "правилен" начин
    - второто даже си е съвсем граматически правилно. don't или do not все още е въпрос на избор. "Well, what?" спокойно се превежда като "Е, и (какво от това)?"
    - "get to the SOMETHING" - напипай г.. АХЪМ. всъщност значи: яхай свире.. АХЪЪМ!! абе значи залягай над сечивото и това е! т.е. за тази реплика не гарантирам 100%, но мисля, че също е сгрешена правилно.
    - последното - също.

    супер се кефя, че някой е обърнал внимание на това. имам 1-2 native speakers приятели, които уж следят нещата, да няма изцепки. допитвам се до тях от време на време.

  9. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Аа, добре, щом има кой да помага с превода. Аз лично никога не съм чувал някой да каже "Well, what?" Реших, че е нещо като "Как какво?"

    Learn more?
  10. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Браво Момчета, все по добре върви.

    Dragons Are Awesome!!!
  11. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    благодарско, Драко

    Azzara, не гарантирам за всичко и със сигурност нямам нищо против да се посочват такива неща, кой знае какво може да изскочи..

  12. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Аз отстрани се възхищавам на постоянството и добреенето.

  13. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  14. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    WIP (check back tomorrow (fingers crossed))

  15. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Готинко. Това там каменна гъба ли е или дърво, предполагам ще стане ясно като оцветиш.

  16. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    кхъм, когато го оцвети ns0. единственият художник от тримата скитника

  17. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    blaginka

  18. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    brokentool каза:
    кхъм, когато го оцвети ns0. единственият художник от тримата скитника

    Амчи аз на него говорех - видях картинката и не съм се заглеждал в аватар...

  19. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    humph!

  20. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

  21. bast

    The Alien cat
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 551

    offline

    mnogo priqtni cvetove

  22. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    fan4battle каза:
    Това там каменна гъба ли е или дърво, предполагам ще стане ясно като оцветиш.

    хехе! Гъба-шишарка-дърво. Малките зверчета търсят паднали жълъдо-плодчета...
    гъбите са ми слабост... предполагам, става ясно.

    --> bast: благодарско!

  23. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    едно малко тийзърче, преди страничката:

    ...не е точно панелът, с който се гордея, но е достатъчен да се повдигне булото на страницата.
    очаквайте самата нея съвсем скоро...

    (дано да е утре!)

  24. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    засега ми е малко неясно какъв е климатът в историята... но ще почакам още да видя. готин wip

  25. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    Lisa каза:
    засега ми е малко неясно какъв е климатът в историята... но ще почакам още да видя.

    хм. това е интересен и важен въпрос. мислех си, че горе-долу става ясно. чудно ми е къде съм сбъркал?*

    *говоря от свое име, защото (то се знае) отговарям за визията

  26. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ми... прилича на сух континентален, направо пустинен на места. обаче мацката е доста неподходящо облечена тогава, с тоя гол кръст... хвърлих едно око и на предните страници и има хора с качулки, пък с голи до раменете ръце - нол готско, ама да знаеш, че се изгаря зверски по раменете и гърба, ако прекарваш много време навън под жарко слънце. /total критикарка mode

  27. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    Lisa каза:
    ми... прилича на сух континентален, направо пустинен на места. обаче мацката е доста неподходящо облечена тогава, с тоя гол кръст...

    е, дори през лятото, когато имаш някаква "градска" работа, която не е свързана с разходка/работа из полето - се обличаш леко, удобно и ...ъъм... "представително", нали?

    Иначе, свикналият на работа в полето човек, може да си позволи по-леки дрехи и облeкло - само да се пази от слънчев удар (качулка, шапка и т.н.). Пътуващите през Пустошта би било логично да се обличат добре - надявам се, това може да се види в някой от предните pin-up-и.

    Lisa каза:
    ... има хора с качулки, пък с голи до раменете ръце - нол готско, ама да знаеш, че се изгаря зверски по раменете и гърба, ако прекарваш много време навън под жарко слънце...

    йеп. може да се каже, че добре си представям... хехе.
    Но си мисля, че за човек, които е свикнал с определен климат и редовно има работа под това слънце - плюс, ако няма сериозни климатични амплитуди (в областта), не би се притеснявал толкова.

    От друга страна - ако човек си стои в къщи 7/22 от седмицата, със сигурност би се препекъл като курабийка, но такива случай няма до момента в историята. Всеки има работа, малко или много, навън.

    Надявам се, че казаното до тук изяснява положението. Или поне прави нещата по-достоверни.

    ...

    Lisa каза:
    /total критикарка mode

  28. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Lisa каза:
    обаче мацката е доста неподходящо облечена тогава, с тоя гол кръст...

    И на мен ми направи впечатление, но нека си има малко fan service. Все пак разни хора чак и войни водят с гол кръст:

  29. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    @vasko - na Amidala dreshkata e skusana, kakto vijdash. ;P a tya i Skitnicata shte uchastva v bitki, ne se kosi.

    @Ns0 - az prosto komentirah ot lichen opit. v pustinya ne sum jivyala, ma dori v BG i ES kato se motam za poveche ot chas v takiva dreshki (shtot imam razni s podoben dizain) pod lyatnoto slunce, vednaga pridobivam razliki. puk ne gorya lesno.

    anyway, don't get me wrong - i men me kefi da e s kachulka, puk s gol krust.

  30. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline


    Lis, няма проблем.
    За мен е важно да обсъждам такива проблеми. Целта ми е светът да изглежда реалистичен и плътен.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg