Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

Vasco

(230 отговора, 28 участника)
  1. vasko

василаки

Жени, а ти какво ще ми нарисуваш, ааа?

2. Vilorp

3ир-3ир-Член

Силно се надявам че въпроса не е към мене =))))))
    А малкото Ж?

3. vasko

василаки

Да, не е
    малкото /ж ще го направиш ти щом искаш По-ранен кадър от анимацията. Огънят тепърва да бухва, птицата да е пиленце, короната да е княжеска вместо царска. И анимираш gif малко към голямо, птримерно 3 секунди. 12 вм/ 24 не е разрешено.
    Ти си! Ако се справиш за под 3 години, действам по кирилицата. Ако не, няма кирилица.

4. Vilorp

3ир-3ир-Член

Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да се сбъдне =)))))))

5. vasko

василаки

Добре, добре. На следващото ниво спрямо предните ти неща. Виждаш ли като са едно до друго къде има да буташ?

Ще ти посоча основните неща, които трябва да пипнеш.

- Трябва да зачистиш ръбовете. Не сме 98-ма. Не знам как работиш, може би има magic wand някъде в процеса, но подобни ръбове са недопустими.
    - Фонът ти е излишен. Давай директно в прозрачност.
    - Короната не е княжеска. Направи си рисърч.
    - ОСвен това си я обърнал с острото към главата, по непонятно каква причина.
    Тази корона нарочно съм я сложил, за да се загатне руското у жар-прицата и да я отличи от обикновен феникс. Избягнал съм двусмисленост. Защото съм си направил елементарен рисърч в Google Images как е бил рисуван типажа преди мен. Това всеки американец или руснак веднага ще го разпознае какво е и какво не е.

- не си го анимирал. Много над нивото ти е, но вече си поел по пътя и няма смисъл да се връщаш или да оставаш на място. Виж си в Pinterest как се анимира огън, дим, вода. Няма да ти давам линкове, форума не е да те държим за ръка.

- не може като е малко да има една човка а като порасна - друга. draw on model

- последно и най-важно, и което не е имало как да знаеш, нямаш баланс между частите на буквата. Ако не знаех, че е жар-птиче, нямаше да го разпозная. Сравни горната и долната половина. Имаш масивни крила и кекав, едвам виждащ се огън. Така буквата се губи като буква, защото няма баланс. Също така, остриетата на огъня влизат в пространството между тялото и крилете не как да е, а на визуално еднакви разстояния. Тук отляво малко съм го сбъркал на моето, защото не си давам твърде зор ако не е платена поръчка. Но отдясно виждаш как съм спазил отстоянията. + че самият огън не съм го правил как да е. За огън можеш да си видиш примерно боя между Джафар и Аладин при Дисни, или украса на автомобили примерно. При теб отляво е горе-долу ок, отдясно имаш аморфна обла форма. Имаш конфликт остро-обло, който трябва да адресираш.

Дерзай! Ако има нещо, питай.

6. Vilorp

3ир-3ир-Член

Така и така има нещо направено дай и ти още някоя кирилска буква =))))))

Иначе процудурата е: принскрин/плес в боичките/маз тука маз там/жепег на коклоко го смачка програмата

Малко оправдания първо пък после ако не ме домързи може да поразгледам и анимация как се прави.

1. Короната въобще не е корона, би трябвало да е черупка на яйце, но в пайнта интруминтите са силно ограничени =)))
    2. За анимацията имам още 1094 дена, се ще стане.
    3. дам като присвия очи се вижда, че тежат крилете, ама аз и сато цало гледах да постигна визия на пиле - малко и дебело, затова съм скъсил и надебелил крилата, също по добело тяло и по кръгла глава. Човката има какво да се коригира - да.
    4. Огъня в опашката директно съм изрязъл долната третина то опашката на голямото пиле...

И понеже каза „Питай”:
    Какво ще рече: 12 вм/ 24 не е разрешено.
    Три секундно гифче което трябва да съдържа 3*12=36 кадъра?

7. Azzara

Solar

Спасе, ползвай векторна програма, моля те.

Etymonster е базиран на друг шрифт и много стриктно се придържа към него, с цел да могат да се ползват заедно. Ако ще го кирилизирате, първо намерете подобен кирилски шрифт и после му закачайте главички, перца, пламъчета и т.н. А да, и отблясъци.

Learn more?
  8. vasko

василаки

Спас, трябва много, много, много, много да работиш над уменията си. В случая не е важно на колко години си, но от 4-5 вече си във форума и би трябвало да се беше развил повече дори само с гледане. 4 години в Академията, както разбирам (аз не съм минал от там и това го чувствам като пропуск) е 1 година теория и 3 отрисовка, така че са напълно достатъчни да се рисува сносно, и да се върви нагоре. За момента си на нулево ниво, хора без подготовка рисуват като теб. Хубавото е, че не си докачлив, не се връзваш и приемаш какво ти се казва, което аз примерно не съм го правил и това ми е забавило развитието значително. Така че трябва повече четене, повече работа, по-малко писане. Бий в една точка и ще стане.
    "Три години" съм написал в смисъл на "някои си намират причина да не вдигат молив", не като 1094 дена. Писал съм ти преди за MS Paint, вече не ми е смешно или тролинг, спъваш си развитието така. Дръпни си един пиратски фотошоп, един пиратски илюстратор ако $30 са много на месец за тебе, и чети, чети, чети, практикувай.

В момента нямам възможностда формулирам поста по-уважително. Надявам се да ме разбереш, мен и другите какво ти казваме. OK Buddy?

9. Vilorp

3ир-3ир-Член

Васе пробвах да го купя тоя шриф, но ми иска задължителен пей пал акаунт? Имаш ли друга опция/линия по която мога да го купя?

10. vasko

василаки

Продължаваме с нови благинки, хора
    https://www.behance.net/gallery/58756601/Combax-font

11. Vilorp

3ир-3ир-Член

Неволята помогна, взех го.

Новия шрифт също е хубава ама има и кирилица при него! *мрън*

12. vasko

василаки

Как точно го взе?

13. Vilorp

3ир-3ир-Член

Ми накарах човек дето има пай пал да ми го купи. С кредитна/дебитна карта така и не стана намора, много държаше да ми направи пей пау акаунт сайта.
    Ще го ползвам в списанието дето правим, та кото излезе ще ти метна и линк.
    Оказва се, че малко играят цифрти една спрямо друга.

14. vasko

василаки

Благодаря за покупката! Вертикално ли ти играят? В Garamond е заложено това играене. Мога да направя custom-изация специално за вас.
    За пагинацията ли ще го ползвате? Покажи ми примерна страница да се ориентирам.

15. Vilorp

3ир-3ир-Член

Да, по вертикала играят. За Списанието си го опръчах да го ползваме за номера на епизодите. Ще ти метна няколко страници де погледнеш.

16. Azzara

Solar

Ааа! А! Комиксовият шрифт е супер!
    И има килилица! И има ѝ с правилното ударение! Чак се ентусиазирах да превеждам една манга (Сумире на 17).

тест, тест

Learn more?
  17. vasko

василаки

Дявол го взел надминал съм се! И с faux bold работи, чудесно си се справил! Екстра! Най-добрата вечер ми е сега! МЕРСИ!!

ps Като се удебелява шрифта се случва колизия между удивителната и буквите преди нея. В адоби приложения можеш да нагласяш индивидуалния кернинг като сложиш курсура между еднаквите и движиш със стрелки И НАТИСНАТ ALT. С първия клик скача, след това настройваш.

18. vasko

василаки

del

19. vasko

василаки

Добре сега защо си изтри поста, Vilorp???

20. Vilorp

3ир-3ир-Член

Какво съм изтрил?

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg