Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

  1. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    -видеотата са тежки, ядосващи и натоварващи-
    Репортаж на Нова от който може да се разбере някаква предистория

    [+] Embed the video | Video DownloadGet the Video Player

    Целия видео материал без коментар
    [+] Embed the video | Video DownloadGet the Video Player

    You can't stop the signal.
  2. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    няям думи....Аз ви каам че чужденците са по големи селяци от нас вие не вервате..баси глупаците..

  3. chr

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 430

    offline

    abe ne e tochno taka ama aide

  4. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 297

    offline

    Гледката е отвратителна. И заглавието на темата е напълно уместно. Има ли смисъл да пишем един тон глупости тука от рода на кой бил селяк, кой бил глупак...?

  5. amateur

    297
    Joined: Яну '09
    Posts: 671

    offline

    някой знае ли какво е станало с момиченцето ?

  6. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Нищо не можах да проумея от тоя "репортаж". Майка отнема деца от бащата? Нищо ново под слънцето. Да излезем на манифестация в защита на мъжките права.
    Виждам само някакви хорица, на които още по-малко им е ясно за какво става дума и крещят "курва" и... "руска гражданка".

    Learn more?
  7. Xquisite

    Untitled
    Joined: Дек '08
    Posts: 447

    offline

    То за проумяване на случая се изисква повече от един репортаж.

  8. Astfgl

    Президент на Преизподнята
    Joined: Яну '09
    Posts: 575

    offline

    Безинтересно, старо, омръзнало.

    В кой бизнес сме ?? - В прокълнатия бизнес !!
  9. Astfgl

    Президент на Преизподнята
    Joined: Яну '09
    Posts: 575

    offline

    И абсолютно неподходящо за веселия тон на нашия форум. Подбуждащо към безсмислени безкрайни спорове по интернет между загрижени за всяка световна неправда мечета с нежни сърца и хора, които се притесняват да не ги обявят за безчовечни. Позната и предъвкана до посиняване история.
    Аз предлагам катанец.

    В кой бизнес сме ?? - В прокълнатия бизнес !!
  10. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Ами поддържай веселия тон тогава.

    Learn more?
  11. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    Брех, Васко Паладина ми наля темата, със старата новина от преди два дни. Ужас. Отивам да си гриза вените.

    fo·rum (fôrm, fr-)
    n. pl. fo·rums also fo·ra (fôr, fr)
    b. A public meeting place for open discussion.
    OMG!

    Да не говорим, че с дебели червени букви още в началото на първия пост съм написал, че видеото е далеч от весело. Стана ми кофти, реших да споделя. Извинявай Васко, че наруших спокойствието в розовия ти живот.

    И въпроса не е толкова в "майка отнема децата от бащата", а в самия начин на отнемане на въпросните деца.

    Смених първото видео в първия пост с репортажа на Нова, който е доста по-добър (и който търсех вчера, но още не беше качен).

    От bTV тази сутрин

    [+] Embed the video | Video DownloadGet the Video Player

    You can't stop the signal.
  12. Astfgl

    Президент на Преизподнята
    Joined: Яну '09
    Posts: 575

    offline

    Ne sym paladin az, no6ten elf sum...
    A istoriqta e naistina potresva6ta, priznavam. Mnogo gruba namesa v jivota na tezi deca. Daje nqmah nervi da go izgledam dokrai - mnogo lo6o mi podeistva na nervite.

    В кой бизнес сме ?? - В прокълнатия бизнес !!
  13. Xquisite

    Untitled
    Joined: Дек '08
    Posts: 447

    offline

    Снощи ми се спеше и ме мързеше да пиша, да взема да се включа по- адекватно.
    Не мога да изгледам последният клип, защото съм на работа, ни слушалки имам, ни колонки. Че е втрещяващо, втрещяващо е- виждам един баща, изпаднал в истерия, и който неизвестно дали съзнава, че постъпката му вместо да помага, вреди на децата.
    Някаква лелка, която мълчи като пън, дърпа децата като циганка дамска чанта на Женския пазар. К’ во търси там не разбрах. Майка ли е, вуйчо ли е, нямам идея.
    Професионално зле (ма, много зле) подготвени полицаи- дошли за украса на мероприятието.
    Социален работник, активно помагащ в натикването на детето в колата.
    Консул, седящ кротичко в колата и гледащ риалити шоу.
    Баси, единственото което знам със сигурност е, че че това, което се вижда в репортажа, е върхът на айсберга - случаят с тези деца и родителите им има предистория, която не е много ясно показана от телевизията. Но във всички случаи показаната разправия е във вреда на децата.

  14. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    нещастните деца... явно формализацията на отношенията между хората отдавна е преминала прага на благоприятното влияние.

  15. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    RottenBrain каза:
    И въпроса не е толкова в "майка отнема децата от бащата", а в самия начин на отнемане на въпросните деца.

    Знам че прозвучах супер безчувствено. Подобни случки в новините ме афектират всеки ден. Понякога се чудя как хората имат силата да четат вестници без да си скапват ежедневието.
    Но виждам по-голям проблем в начина по който някои хора реагират. Най-вече се издразних на шовинистичните коментари под клипчето от рода на "мръсни поляци, не можа ли хитлер на времето да ви изтрепе всичките".

    Реално погледнато бащата просто взема децата се се укрива в родното си място в България / Полша / Пакистан / все тая. Супер арогантно, без развод и без съдебно решение. В стил "ще ме хванете за ***а в БГ".
    Няма нищо общо с формализация на отношенията. Подобна случка ще изглежа ужасно в очите на съдията от чисто човешка гледна точка. И да, поляците щяха да изслушат бащата, ако не беше изчезнал от страната. И едва ли щяха да присъдят децата на майката алкохоличка.

    Learn more?
  16. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    да, именно, съдът е подходил както е възприето - супер формализирано. вместо да издирят бащата и него да го натирят на делото, до него стига само резултата от действията на майката - който резултат е безкрайно вреден за децата, които са в най-кофти възрастта за точно такива случки. тия психологически рани е възможно никога да не си отидат.

    и аз си мисля, че проклетите медии, както винаги, представят само върха на айсберга. а масата хора веднага съдят от това, което са видели по вездесъщия Телевизор, без да се замислят за фактът, че предаването на едно събитие, особено по този начин, е нечия интерпретация, която едва ли е 100% представяне на реалните факти.

    все едно да кажеш, че земята е плоска, щото я виждаш плоска, ебаси.

  17. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    Не търсех нито одобрение, за някоя от страните, нито очаквах оплюване на коя да е от тях. Радвам се, че до голяма степен разговора не тръгна в тази посока. Просто видях грозна история по телевизията, която ме афектира по някакъв начин, начин, по който не се е случвало от не знам колко време насам, и реших да споделя.
    Ако трябва да съм точен, въобще не ми пропука за 16имата прегазени от автобуса вчера, докато тази история наиситна ми подейства.

    Азара е прав за телевизията де. За тва и гледам рядко. Още по-рядко пък гледам новини. Еби му майката...

    You can't stop the signal.
  18. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    съгласен с Azzara! Телевизията смърди...

  19. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Lisa каза:
    да, именно, съдът е подходил както е възприето - супер формализирано. вместо да издирят бащата и него да го натирят на делото, до него стига само резултата от действията на майката - който резултат е безкрайно вреден за децата, които са в най-кофти възрастта за точно такива случки. тия психологически рани е възможно никога да не си отидат.

    Но ти сигурно щеше да вземеш същото решение на тяхно място. Върнете отвлечените полски деца в Полша.

    Само малко под върха на айсберга, примерно 5 минути преди тая случка е съвсем друга покъртителна история, която телевизията можеше да излъчи: Съпругът избягва с децата в родната си страна. От една година майката не ги е виждала. Знаете ли дали децата ви са живи и здрави? "Не, съпругът ми не ми дава дори да им чуя гласа по телефона." Те искат ли да живеят с вас? "Не знам, не ми позволяват дори да ги питам. И им казва, че не им се обаждам..."
    И един ден тя тръгва към тая непозната страна, чийто език не знае, където правосъдието е под съмнение, а хората от квартала я посрещата с викове "ууу" и "полска курва", без да я познават.

    Колкото до мнението на зрителите, тая случка не е тяхна работа така или иначе. Решаването на подобни семейни драми чрез общественото мнение е еснавщина. Даже държавата няма право да натири родителите на дело по развод, ако не искат.
    Повече ме притеснява, какво общественото мнение вижда в случая - корумпирани съдии, продажни полицаи, чужденци крадат деца, полски дипломати малтретират българи, престъпления на привителството. Постискащо е. Подтискащо е и че хората си мислят, че ако извършиш престъпление в Европа и се прибереш в България, нищо не могат да ти направят.

    RottenBrain каза:
    Азара е прав за телевизията де. За тва и гледам рядко. Още по-рядко пък гледам новини. Еби му майката...

    Аз само веднъж в седмицата преглеждам някой от по-сухарските вестници. Примерно Капитал. Но пак успявам да се афектирам.

    Learn more?
  20. Xquisite

    Untitled
    Joined: Дек '08
    Posts: 447

    offline

    Точно пък Капитал, той е цар на афектирането. Взимай Всичко за жената, оп, вече се казвал Всичко за семейството, от него можеш да научиш и нещо полезно, да изплетеш ковьорче за бюрото, например. Много е успокояващо. Има и рецепти.

  21. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    Азара... да ме сравняваш с цяла институция малко пресилено ми се вижда. освен това се хващаш за детайла - аз говорех за механизмите като цяло. не би ли следвало като се занимават с деца, поне да се попитат до експерти в тая област? нещо някой да иде и да обясни на децата спокойно, вместо да ги отнасят като чували с картофи? да поговорят с бащата предварително, а не да му се изсипят така? с двамата родители като цяло?

    ок, да върнем отвлечените деца в полша. ама дай да ги унищожим душевно междувременно. не че ни пука. ние сме властите.

    съгласен с ротора! телевизията вони - на мърша. всеки път, когато видя телевизионна програма, имам чувството, че затъпявам по мъничко.

  22. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Ама те са знаели, че идват. Едва ли случайно седят на пейката пред блока заобиколени от камери и полицаи. Даже са пратили специалисти да говорят с децата преди това. Жената дето блъскаше момиченцето, да пусне вратата, докато полицаите се клатеха наоколо е от защита на детето.
    Механизмите са адекватни. Изпълнението е достойно за Торбалан.

    Learn more?
  23. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    да, сигурно са пратили жената да "говори" с тях 5 минути по-рано. аз говорех за дълъг период от време... бе както и да е. не съм наясно как се правят тия неща, но това определено не е начина.

    *въздъх*

  24. hangemhigh13

    Bounty Killer
    Joined: Дек '08
    Posts: 279

    offline

    Се си мисля, че на фона на 14-те човека, умряли заради застрелян и малоумен обичай тва е бел кахър . . .

    Chuck Norris can strangle you with a cordless phone.
  25. bast

    The Alien cat
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 551

    offline

    Относно двете деца дет майката ги взе
    Бедна й е представата какво им причиняват как ще им повлияе за вбъдеще

  26. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    Точно никак няма да им повлияе.
    Не съм гледал клиповете горе, но гледах репортажа в същия ден. Не знам дали видяхте, но точно часове след случката, майката и дъщерята се усмихваха и вървяха ръка за ръка в Полското посолство. Детето не се дърпаше, защото не искаше да ходи при майка си, а защото се уплаши от цялата случка, която явно е станала изведнъж. То и мен така да ме задърпат и аз ще се разцивря

    И, да, инцидента с автобуса беше далеч ПО-страшен, защото за пореден път показва бездържавността. Най-глупавото е, че сега ще го отнесе собственика на фирмата, който също има вина, но би трябвало да бъде и арестуван и дисциплинарно уволнен онзи задник, който е направил инспекция на автобуса по телелфона за петдесетина лева. Ех, ходенето си е тежка задача...

    ПП

    По историята с "отвлечените деца" исках да вметна, че истината винаги е някъде по средата. Какво говори бащата и тъпунгерите от блока едва ли отразява историята правилно. Самият факт, че можеш да посегнеш на жена с юмруци и да и разбиеш носа говори предостатъчно за общата ти култура.

  27. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    никак няма да им повлияе, казваш. без да съм експерт по детска психика, дори аз мога да кажа, че ще повлияе. всичко влияе.

    а тва, дето го дрънкат кварталните, си е точно това - дрънкане. те няма как да знаят истината. да се довери човек на тяхното мнение, означава, че е доста наивен и/или глуповат. иначе си прав, че истината е по средата.

    а кво говори фактът, че жената хваща детето и го изнася като чувал с картофи? много културъ, много нещо. тя практически упражни насилие върху невинно дете, като го отведе против волята му.

    инцидентът с автобуса е поредното забавление на медиите. бездържавността могат да я показват по всяко време, щото е навсякъде. за мен много по-шокиращи прояви на бездържавност са измененията на общия устройствен план на софия и промените в закона за културното наследство - само дето понеже никой не обяснява важността на бъдещото им влияние и понеже хората не се и опитват да погледнат по-далеч от носа си, медиите си търсят по-лесно и бързо смилаеми скандали.

    съществува и проблемът, че българите не са научени на това да оправят проблемите си в съда. този да се беше развел с нея преди да си завлече децата в родината. в крайна сметка сега и двамата са виновни за душевните травми, които са нанесли на децата си. то това е да бъдеш родител - да си отговорен за добруването на поколението си. правенето на деца всеки го може.

  28. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    Lisa каза:
    правенето на деца всеки го може.

    Бе не баш. Трябват си упражнения. Да ти се тренира?

    You can't stop the signal.
  29. bast

    The Alien cat
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 551

    offline

    Така понеже уча и знам от опит с рабоата с деца и имаики на предвид , че децата са в така възрас - беднати е представата какво е. И дори да е както казваш ти да се усмихвала после децата са много изкусни в това да се прикриват ( от страх да не се повтори подобна случка или по-лошо ). Да не забравяме, че детската психика е многоооооооооооо лабилна.

    а това с автобуса си е просто кошмар......

  30. Crafter

    Gandkhan
    Joined: Дек '08
    Posts: 295

    offline

    инцидентът с автобуса е поредното забавление на медиите. бездържавността могат да я показват по всяко време, щото е навсякъде. за мен много по-шокиращи прояви на бездържавност са измененията на общия устройствен план на софия и промените в закона за културното наследство - само дето понеже никой не обяснява важността на бъдещото им влияние и понеже хората не се и опитват да погледнат по-далеч от носа си, медиите си търсят по-лесно и бързо смилаеми скандали.

    Признавам се за срезен тук и те моля без капка сарказъм да ми разясниш. Наистина се интересувам от тази тема.
    И само да не ми се караш повече


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg