Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

Lisa

(344 отговора, 48 участника)
  1. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Актьора може би става за Кроули, илюстрацията - не.

  2. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    много конструктивно и задълбочено

  3. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    За Aleister Crowley ли става на въпрос?

    Dragons Are Awesome!!!
  4. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    може би Кроули от Добри поличби?

  5. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    brokentool каза:
    може би Кроули от Добри поличби?

    същия. струва ми се, че даже съм го написала.

  6. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Можеби... няма идея и затова питам? Дъъъ...

    Dragons Are Awesome!!!
  7. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ако някое не е попадал на четивото, "Добри поличби" е книга на Тери Пратчет, която се бъзика с пророчествата за Апокалипсиса в Библията. Двама от главните герои са един дявол, наречен Кроули (точно е кръстен на Алистър Кроули) и един ангел, на който му забравих името - и двамата са пратени на земята, за да създават предпоставки душите на хората да трупат добри или съответно лоши дела и така да попаднат в числото на едната или другата армия. Според мен за ангела Б. Къмбърбач ще е идеален.

    Gangnam style!
  8. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Ми не ме кефи...сори.

  9. Dragon_Phoenix

    Член
    Joined: Мар '09
    Posts: 996

    offline

    Благодаря за изчерпателното инфо, Оре. Видяхте ли милички, не беше чаааак толко'з трудно. Нали?

    Dragons Are Awesome!!!
  10. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    orehovka каза:
    Според мен за ангела Б. Къмбърбач ще е идеален.

    добра идея! ние обсъждахме Брадли Купър, Мартин Фрийман.

  11. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Lisa каза:
    много конструктивно и задълбочено

    Първо да защитя Светлето. Не всеки може да даде конструктивно и задълбочено обяснение, защо дадено нещо му харесва или не му харесва. Работа на твореца/авторът е да разчопка и да разбере защо нещата стоят така. Може да се окаже, че общото: Ми не ме кефи, означава че не харесва очите, аккто в моя случай. Вижда се опита да се имитира огън, но в момента имам чувството че някой просто го е бил и са му се спукали капилярите. Вероятно ако само ирисите бяха оцветени с комбинация с вертикалните зеници би се получил друг ефект. Също така не ми харесват и мустачките, сякаш са надраскани набързо и само седна линия колкото да ги има или пък евентуално да се отбележи, къде трябва да са спрямо на изходната снимка. Черния контур разделящ брадичката от врата също не ми допада. Когато си драскам нещо на боичките с черни контура и после се заиграя да си го оцветя, самите контури от скицата ми провят проблеми и ми седят грозно ако не им сменя цвета.
    Представата ми за Кроули от Добри поличби като цяло е за някакъв мазен дребосък ала Дани Девито, но както казах и този актьор става, физиономията от снимката му е доста добра. Колкото до илюстрацията... имаше една анимация „Музика за душата” там също персонажите „Не ме кефеха”.

    Хау!

  12. chr

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 430

    offline

    problema e che "ne mi haresva" e prosto nenujen(zlobliv)komentar, koito za jalost mnogo hora ne se vyzdyrjat da izpolzvat.
    Temata e dylga i shiroka i ako nqkoi ne razbira kakvo imam predvid, nqma smisyl i da se obqsnqvam ( :

  13. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Това е коментар, който западнярите използват често именно защото е неутрален. Или пък се впускат в "it's great", "i LOVE it" и т.н.

    Ако трябва непременно да се дава конструктивна критика, да я дава някой който разбира. Пас.

  14. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    по въпросът с Кроли, той е суетен и елегантен - общо взето не е споменато да е мазен, нисък и пълен, а напротив, когато имаш изразени скули, то рядко си дебел. разбира се, интерпретацията си е право на всеки, затова в офиса се спряхме на образа а ла evil bad-ass yuppie.

    за очите - не е опит да се имитира огън, между другото, даже трябва да са му по-жълти очите вместо огнени, но като ми се дорисува пак, ще ги изсветля.

    общо взето съм на мнението на chr - не че се засягам, просто ми се вижда ненужно да се коментира, ако не е с някаква градивна цел или подкрепа (макар че коментарите "i love it" също са досадни, но поне са добронамерени).

  15. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Лисе, то тогава ще стане като за умрелите, или добро или нищо.

    Когато на мен някой ми каже, че не му харесва това което съм направил го питам какво не му харесва и защо. Ако пък каже че му хресва... според настроението ми в момента или ще го поразпитам допълнително или ще благодаря и толкоз.

    Ако вземем за пример коментара на Чр... той какво общо има с творбата ти и с какво би ти помогнал?

    Пак на Кроули. Да облича се елегантно държи на външността, а и държи стайните си растения в постоянен страх не е описана като дебел или слаб, то и външността му като цяло не се сещам да е засегната особено. Просто тази илюстрация не отговаря на представите ми *сиви рамене*.

  16. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    не, не за умрелите или добро, или нищо. кат кажеш "не ми харесва" просто казвай и защо. щото иначе какъв е смисълът от коментара ти?

  17. Vilorp

    3ир-3ир-Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 467

    offline

    Ами Лисе, то инициативата в тебе се прехвърля след такъв пост. Като ти пусне някой палец, питай го дали пък с лилави очи нямаше да е по-добре? То и аз нямаше да пиша повече, ако не беше коментара за градивната критика.

    Хайде, чакаме другите персонажи (=

  18. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Мен пък страшно ме радват работите ти, Лис. Кроули ако го беше направила с четка без текстура може би щеше да е по-як, но и така е готин, та е все тая. Ако ти се занимава, може да пробваш да вкараш повече живопис - виж в снимката ти за реф примерно очите - клепачите са червени, точно под тях има жълто/зелено, зад веждите и под носа е синьо и т.н.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  19. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    да, ама напоследък нещо ми е изтощително да цъкам изпипани неща, може би щото съм заета с цъкане по разни wip-ове дето не съм показвала тука. затва искам нещо свободно и набързичко, което да предава идеята. не претендирам за завършеност. радвам се, че ти харесва и си прав за живописното. ще го пипна в някъв момент пак, но засега искам да мина на Азирафел.

  20. Azzara

    Solar
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 422

    offline

    Lisa каза:
    в офиса сме се захванали да си избираме актьори за екранизация на "Добри поличби".

    Лис, ти ли превеждаш Пратчет сега?

    Learn more?
  21. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    wow, не. де да бях толкова уверена и начетена, че да мога да превеждам Пратчет. колегата е фен обаче и двамата си обсъждаме някви неща от време на време и така стигнахме до тази работа с "кастинга".

  22. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    пускам един wip по темата с поличбите...

    реших да покажа къв идиотски разхвърлян подход имам - фъргай линии, мацай, хвъргай линии мацай... докато не добие някви обеми. мда, профи работа.
    като гледам на Snow нещата и често се чудя какъв е подхода на работа.

    е тука и една примерна зайка, 10 минути работа.

  23. Satanasov

    EVIL D!CK
    Joined: Апр '09
    Posts: 404

    offline

    Всъщност най-верният подход е именно този който си описала.
    Тоя чичка прилича на майката на Сам Вкъщи

    Липсва ми да спамя

  24. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    хехе, ем не е оня от Сам вкъщи...

    а за подхода - чувала съм, че някви хора имат предварителен план... скица с пропорции под мазалото и т.н.

  25. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Много готини неща, Лис. Цвета на Бенедикт засега е страшен. :O

    А за моите неща - засега, това което правя е - избирам един цвят за фон, на нов слой правя някаква основна скица с дебели линии и после направо мажа с цвят. Не обичам да правя линии дигитално, с изключение на неща с ниска резолюция като спрайтовете, по някаква причина. Виж това.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  26. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    час и половина? нямаш ли забързана версия?

  27. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Ем, само от галерията му на Mr--Jack гифчета:

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  28. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    а, да, аз съм ги виждала тези.

  29. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    тука едно, дето е почти завършено... тапет за един познат фехтовчик.
    (кликни върху картинката за по-голям размер)

    вече ме уморявам обаче, от бая време го цъкам. ще го оплескам накрая, знам си. пускам го докато още си го харесвам.
    бах трудните са фехтовчиците.

  30. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Много добро движение!


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg