Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

1. Se7en

Член

Благодаря ви! Не съм качвал ретуширани снимки но тези по-реалистичните неща са интересни като упражнения

2. Vilorp

3ир-3ир-Член

Изглежда точно като кадър от филм...

3. Se7en

Член

Ами исках да се постарая, понеже ми беше интересно. Иначе кадъра, от който съм гледал, е от Avengers: Age of Ultron

А това е нещо рециклирано, ако може така да се каже. Преработих една по-стара работа /Psylocke от X-Men/

4. Vilorp

3ир-3ир-Член

Много приятно творба.
    Обаче ми седи малко мъгливо, все едно резолюцията е вдигана или сваляна автоматично и ппосле е приложена силна компресия. Ръба на меча, сълзата и малко по косата.

5. Se7en

Член

Благодаря! Ами поиграх си малко с някои неща, но не съм правил такива гимнастики с компресията и резолюциите.

Иначе фокусът си варира, за да се акцентира на определени места. Например очите обикновено са най-изразителната част, затова в лицето има повече фокус, а силуетът се замъглява. Ползвал съм и малко 'rule of thirds', такива работи. Еми другия път повече, както се казва но аз въпреки всичко съм доволен от резултата. /Ще си имам едно на ум все пак, thanks again!/

6. Se7en

Член

Това е малко старичко, но цветовете и балоните са нови.

7. Se7en

Член

8. Se7en

Член

9. Se7en

Член

10. Se7en

Член

Леко безразборно

11. fan4battle

..

Надявам се това, което напиша да ти е от някаква полза. От последните три най ме впечатлява пандата (в момента се уча да пейнтвам). Аз лично следих дълги години американските комикси и съм доста претръпнал на този комикс-стил, въобще не ме трогва. Освен главата с маска горе-дясно. Много уверена позиция, която не се среща често. Та, за мен лично, този стил ако го вкараш в някаква добра история, тогава може да се впечатля, защото без да разказват нещо рисунките с него, ми е безинтересен. Батманът по-горе е много стабилен обаче, той ми е интересен - и има защо, комбинацията с прилепите е много умела. И study-paint-овете са ти много добри.

12. Vilorp

3ир-3ир-Член

Тъмносини букви на черен фон... може да е фешън ама се чете турдно, а ако се отпечета на хартия отива към невъзможно.
    Батмана (чернобелия) много ме радва!
    Пандата е просто разкошна.

13. Dragon_Phoenix

Член

Брау, ман!

"The King's argument was that anything that had a head, could be beheaded, and you weren't to talk nonsense."
    ― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
  14. Se7en

Член

fan4battle Благодаря ти, винаги са ми от полза мненията! Виждам сега, че всички се впечатляват от такива paint-нати неща, наистина хващат окото и са доста наситени. И аз много ги харесвам, но съм се хванал да изуча този old school тип правене на комикси, изключително много ме радва и ми се иска да го усвоя. Дизайните са към написана комиксова история, но чака да вляза в час и да издялкам нещата, които ми куцат, за да стане нещо прилично, от което после да не ме е много срам На теб ти пожелавам успехи с paint-ването! Важното е да се забавляваш

Vilorp Ще го запомня това, благодаря за съвета! Може би ако е по-светло синьо ще стане номера? Явно затова масово си карат черно на бяло.
    Радвам се, че ти допадат нещата иначе!

Dragon_Phoenix Мерси за подкрепата

15. Vilorp

3ир-3ир-Член

Относно цветовете на текста зависи до известна степен и кое е водещото. Ако историята е разказана основно чрез текста е добре той да е максимален контраст, естествено това се получава най-силно при бяло-черно, но пък това не винаги е „фешън”. Пробвай с една идея по-светъл текст, да видиш как ще ти изглежда. За уеб комикси и това не е толкова проблем, защото RGB пространството е по-голямо от CMYK, а и ма и „подсветка”. За пхартия обаче едно че виждаш само торазената светлина и второ, че самият печат има технологични ограничения при напасването на цветовете. Примерно дупчени (бели букви на цветен фон) текстове под 8 пункта спокойно можеш да ги смяташ за нечетими... Ама то това е друга история, да не те занимавам излишно. Давай в панда духа!

16. Se7en

Член

Супер, поизясниха ми се работите, сега вече знам как да действам.
    Друго си е с информацийка, пак благодаря!

17. Se7en

Член

18. fan4battle

..

19. Vilorp

3ир-3ир-Член

Добре е като цяло но има нещо което ме човърка че не е наред, ама просто не мога да конкретизирам какво...

Може би доминото не ляга естествено или пеперудките седят леко ламаринени... не знам.

20. Se7en

Член

21. Rotorblade

Член

Страхотни! Еваларка!

22. Se7en

Член

Благодаря!

23. Se7en

Член

24. Lisa

random

последните две радват

we come, we kill, we claim.
  25. Vilorp

3ир-3ир-Член

Таз с очите на Самоил да не е Керигън?

26. MeMyMine

UntitleR

"очите на Самуил"

Много са хубави новите неща Обемни

27. Ns0

Член

оле!
    много яки, човек!
    пффф... страхотни неща имаш, много надъхват!

28. fan4battle

..

Добре, супер! Портретът е най! Ясно е че си го рисувал по снимка, но не е overpaint?

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg