Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

1. MeMyMine

UntitleR

Много ми харесват носовете, както ги правиш като форма. Не знам как да се изразя, но това прави много интересни профили- като видя човек с такъв профил в реалния живот, ми прави впечатление. Доста често по филми, игри и други медии така изобразяват малко по-свръхестествените човекоподобни от рода на елфи и орки.

Което пък от друга страна ме кара да се замисля, че понеже този тип нос е много специфичен, може би би било по-естествено само малка част от персонажите/ типажите да го имат, ако нямат някаква генетична връзка помежду си.

От трета страна, може да е просто въпрос на стилизация и носът да не представлява същата форма, която би имал в реалния живот, ами просто така изглежда най-ефектно...

Във всеки случай е хубав нос

2. Se7en

Член

Благодаря ти! Стилизирано е като за комикс по принцип, но има какво да се желае.

3. Se7en

Член

4. Se7en

Член

/Spawn/

5. comix-boy

Член

Невероятни творби , както винаги !

6. Se7en

Член

comix-boy каза:
    Невероятни творби , както винаги !

Благодарско! Давай и ти напред.

7. comix-boy

Член

Това последното също е страхотно , чак да те засърби да очакваш тази мацка в комикс !

8. Se7en

Член

comix-boy каза:
    Това последното също е страхотно , чак да те засърби да очакваш тази мацка в комикс !

Не знам дали си е проличало, това трябва да е жената котка от Батман.

А това е нещо старо и преработено.

9. vasko

василаки

Супер е венъма технически, само някак стерилно ми стои, не знам защо...
    имаш ли някоя по-разчупена поза?

Едит: прегледах темичката ти назад, наистина трябва да пробваш по-динамични пози. Всичките ти типажи стоят мирно, най-много да вкараш някакви различия в мимиката, или леко пристъпяне като при Deadpool-a, или си разглеждат ръцете. Давай по-смело, все пак това са екшън герои.

Защо не погледнеш нещо такова:

http://www.amazon.com/Dynamic-Figure-Drawing-Burne-Hogarth/dp/0823015777

10. Se7en

Член

Оо, ами няма да е лошо да се раздвижат, Васе. Хубаво наблюдение наистина - работя по въпроса.

Спайдърменът е доста старичък, пейнт-вал съм го отгоре, но позата и идеята си останаха. Просто подобрих изпълнението малко технически. Има историйка, където си гледа ръката, понеже симбиот-ът го е обгърнал - това черното нещо, и все още не знае какво се случва. Идеята ми беше да не го изхвърлям съвсем от портфолиото.

Не знам, харесват ми и статичните неща честно казано, въпросът е да не са сковани. Но определено не мога да имам само такива работи, много хубаво си забелязал, за което ти благодаря!

Изглежда съм си създал един "comfort zone", но ще го прескоча и него.

11. vasko

василаки

Ама разбира се че ще го прескочиш. Давай смело!

12. Kefo

КефоЗавър

Доста добре

13. Se7en

Член

Psylocke - X-Men

14. bast

The Alien cat

nice

15. MeMyMine

UntitleR

на мен не ми се показва последното

Но спиндермаанът ми харесва колко е обемен

16. Se7en

Член

Малко са безразборни нещата, но от доста време не съм се появявал.

17. vasko

василаки

Първото най ме кефи.

18. chr

Член

good job !

19. Se7en

Член

Благодаря ви хора!

Иска ми се също да споделя едни работи тук за комикси, които подготвям. Става въпрос за скици, лейаути на страници, такива неща. Не знам дали е добра идея, защото ми се иска да стигнат до печат, но пък винаги ми е любопитно какво мислят хората и какво ще се хареса, какво не.

Приемам всякакви съвети и гледни точки. Иначе от много време се опитвам да си подобря нивото, за да не се срамувам после от себе си но винаги има над какво да се поработи. Така или иначе не съм се отказал, тепърва ще става интересно

Следващите са за една история, която има готов сценарий и по нея ще се работи първо.

Всичките са концепции, няма нищо толкова раздвижено Но страниците са ми най-трудни и те са наред като цяло.

20. vasko

василаки

Еми... как да кажа ман, при това не съм художник Стерилни ми стоят на мене лично, генерични. Лице, а няма физиономия, няма характер, биография - кой е, за кво се бори, към какво се цели, какво ще пожертва. Брадат клонинг сериен номер 8447897. Липсва портретност. При това горе имаш портрет и за мен ти е най-силната работа. Характера не се постига с гладко лице на което се слага примерно един белег през окото/устната и една асиметрична броня под него, или футуристична. И всичките са ти спокойни, няма мимика. Накарай го да извика поне, направи един лист с различни мимики - ядосан, тъжен, плаче, смее се, пуска хаплив коментар, замислен, стъпил на габърче. Нека си наруши малко вселенското спокойствие, нали го пращат на бой... не знам, чувствам че звуча грубо но ако не пребориш тая стерилност няма да ти дръпнат нещата според мене лично. Не трябва толкова много, технически вече имаш ниво. Просто вкарай малко емоция. Ако трябва нека да е недовършено но да носи чувство. Пак казвам, не знам, не се занимавам с този вид арт, може би това се иска, щом е такава естетиката на комиксите - ОК, но съм виждал и много по-раздвижени лица и пози в комикси. Повтарям се.
    Иначе в плана на сградата се вижда, че имаш ръка. Интересно стои панела долу.
    ______

Аз съм консервативен. За мен настоящето се гради върху миналото. За портертност можеш да видиш Велаксес, гениален портретист. За мимики - Домие, който аз лично много уважавам - той владее цеялата палитра на изражение и няма два типажа да си приличат. Тези хора са рисували в съвсем различна от нашата епоха и може да стоят архаично и аналогово, но технически могат на много да те научат.

Домие

Може би пак ще се изложа с тия писаници... това е лично мнение и спокойно можеш да го игнорираш. Но най-малкото направи един лист с мимики. Има си модели по мрежата ако не ти се занимава да търсиш в мрежата двамата човека, които споменах.

И едно последно нещо. Не знам защо, поради гама, осветление или нещо друго, но имам чувството, че типажите ти се движат или в много студен въздух, или във вакуум. Това, че въздухът изглежда прозрачен, не означава, че не е важен елемент в картината. За някои художници е даже по-важен от Светлината. Вкарай малко атмосфера в буквален смисъл.

Надявам се да съм дал конструктивна критика.

21. Se7en

Член

За мен си е конструктивна, а и няма да поискам мнение, за да го игнорирам после така че, благодаря ти и не се притеснявай!
    Прегледах ги също Веласкез и Домие, личи си класата. А емоциите са си много хубаво упражнение за комикси по начало, без тях няма начин.
    Аз имах някакви направени за този герой, но не са весели, освен ако не си представиш примера с габърчето

Всъщност героите често са ми сериозни и мрачни, като почитател на DC, нещо такова преследвам като стил.
    За атмосферата ще внимавам доста! И какво друго, тя идеята ми е да направя първо дизайна, за да мога после да си ги раздвижа нещата, може би тази част ти е направила лошо впечатление? В смисъл аз искам първо да имам моделите, като при една 3D игра. Но не се предполага да бъдат скучни, статични и без емоция в самите страници на комикса, в никакъв случай.

Затова малко ме притесняваше, без самата история дали на някой ще му е интересен само арт-а. Но пък не е ли форума и за това до известна степен
    Докато пейнтването на портрети ми е сред най-скучните неща, не съм сигурен защо всички се впечатляват толкова. Няма кой знае каква креативност, докато е само photo study, както при мен.

22. vasko

василаки

Е тъкмо де - след photo study-то почваш и сам да правиш портрети без референция.

Доколкото разбрах имаш и по-раздвижени неща, но не можеш да показваш- ок.

Принципно гледам, че всичките герои са с атлетично телосложение, мезоморфи. Вижда се линията на брадичката (за разлика от моята )Ендоморфи (тип готвач) и екзоморфи (хърбави като спайдърмен) имаш ли?

23. Dragon_Phoenix

Член

Давай, следя темата с интерес.
    Моливите ти са много стилни, Ман. Иначе, Васко е прав за стерилността в цвета, обаче не го мисли много това. Както е казал шопа, "колкото по ме бият, ставам по-набит", сигурен съм и сам си се убедил, че е така и в рисуването. НАЙ-важното е да се кефиш

"The King's argument was that anything that had a head, could be beheaded, and you weren't to talk nonsense."
    ― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
  24. Se7en

Член

Наистина се радвам, че има интерес!

Казвайте си каквото ви е на сърце, както ги виждате нещата, няма никакви проблеми! Шопа си е бил прав
    С доста голямо удоволствие си работя по тези истории и искам да се получат готино. Всяка помощ ми е добре дошла.

До тук обаче, всичко е концепция и затова бях написал, че нямам нищо раздвижено за момента едвам някоя друга емоция на главния герой.
    Тя дори цветната страничка най-долу ми е само layout, кое къде да се намира като композиция (цветовете накрая ще са други), понеже се опитвам да режисирам кадрите на първо време.

Не знам според вас дали трябва да се развиват толкова останалите персонажи? Аз си мислех, че второстепенните се правят в движение, даже щях да минавам на страниците вече с молив.

25. Dragon_Phoenix

Член

Ами не е лошо да си нахвърлиш коцепцията за всиките страници, даже съм сигурен че в този процес ще ти се изяснят някои неща относно пресонажи и второ степенните пресонажи. Колкото до емоциите, не си личат изобщо за момента- визирам последната картинка която си показл. Героя е сърдит в нормално положение и после в яростния вик е също толкова сърдит и това долу е горе долу същото като емоция. Имай в предвид че веждите и очите са най-силния показател за емоциите, и тези емоции могат да се подсилят допълнително с ракурса на кадъра. Ако ти е интересно можем да спретнем по сериозна беседа на по бира

"The King's argument was that anything that had a head, could be beheaded, and you weren't to talk nonsense."
  26. Se7en

Член

Това би било супер, обаче съм малко далече от София поне за момента. Много бих се радвал иначе и ако ми се появи възможност ще ти драсна предварително!

27. Se7en

Член

28. Dragon_Phoenix

Член

кефско!!!

29. Vilorp

3ир-3ир-Член

Баааа тия са като снимки... Ако не са ретуширани снимки значи се справяш твърде добре. Една рисунка се смятам че трябва да личи че е рисунка...

30. Lisa

random

стерилни, нестерилни - скиците, концептите и прочие са по-приятни са за гледане от фотографиите, поне за мен при персонажите мен по-скоро ме притеснява, че дооооста си приличат...

we come, we kill, we claim.

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg