Comics Bistro — Форум » Златният пръст » И сам воинът е воин

Георги Нейков - BenJi

(47 отговора, 13 участника)
  1. BenJi

Член

...this brings back SO many memories...
    Не вярвах, че ще дойде ден в който отново ще направя такава тема. Минаха доста години от ArtLine ерата до сега (около 6-7). Помня колко супер много се радвах на Art Survivor-a организиран от Иван Коритарев и колко много hate ядах както и още 1 тон неща.
    Таа... Георги / BenJi / KensoU (ако някой ме помни :D) вече наа... 23 години. За изминалите години почти бях спрял да рисувам, само от време на време тук таме нещо си, но може би е крайно време пак да подема инициативата и мисля, че участието ми във форума е една стабилна крачка в тази посока.
    Таа ето сега ще спамна една част от нещата си, малка част от които не са завършени и вероятно няма да бъдат. Надявам част от тях да ви харесат

2. BenJi

Член

...dafuq resolution.. в стария форум автоматично ги оразмеряваше... май ще се наложи да ресайзна всичко

Не знам как, но съм пуснал 3 теми... моля изтрийте другите две

3. Lisa

random

неа нужда да помпиш бутона "изпращане".

нелоши неща... гледам нямаш проблеми с детайла, обаче ти понакуцва структурата. и от оцветявката има какво да се желае, ама полека-лека. добре дошъл.

we come, we kill, we claim.
  4. Lisa

random

п.с. що си спирал да рисуваш, бе, срамота... има потенциал, гледам, и търпение.

5. BenJi

Член

Структурата винаги ми е била крива :D... годините минават и се уча, но все още има дооста какво да се иска. Опитах се да чета книги за анатомия, но ме домързя . А оцветявката ми е най-големия кошмар... в интерес на истината си търся уроци за digital painting в София и да почвам да ходя, че вкъщи и с туториали от youtube няма да стане

Спирах да рисувам поради няколко прични... едната беше липса на желание както за рисуване така и за дигане на нивото. А и всеки път като седнех се получаваше нещо много различно от това което искам... и просто хвърлях нещата и се отказвах. А както споменах и по-горе... оцветяването е кошмара на моя живот. От както се помня това ми куца и това ме спира да направя този huge leap който стои и чака от години. Като казвам оцветяване имам предвид дори сенки, светлина, създаване на дълбочина и обем... този усет ми липсва и си го карам на lineart в 90 % от случаите ...

6. Lisa

random

а бе не толко книги по анатомия ти трябва, а такива, дето учат на пространственост, струва ми се. в такъв смисъл структура.

7. Snow

Special Ed

Еми първо книгите за анатомия не се четат и второ ако те мързи да се учиш къф е смисъла да ходиш на уроци

I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  8. BenJi

Член

Е мързеше ме конкретно за книгата. Уроците бих ги приел доста сериозно : )

9. TANGRA

Член

Добре дошъл и от мен

10. brokentool

stories

Алиса и последната дооста ми харесаха.

(като човек, който не рисува) мисля, че Лиса добре ги е казала нещата. и твоя самоанализ също звучи правилно.

като човек, който мноого отдавна "пише" разни неща, мога да ти кажа мнението си, че постоянството и волята са необходими на таланта, за да се развие. иначе виждаш прекрасните неща в главата си и те си остават там.

11. fan4battle

..

Добре дошъл! Да се държиш прилично!
    Виждам, че някои изображения си ги понамалил от пускането на темата - добре! Ама и другите също може.
    Малко е разочароващо че не ти се занимава да градиш по-сериозни умения, защото потенциал наистина има. Ето един готин абсолютно базов туториал за прости сенки на LOC. http://ratrien.deviantart.com/art/quot-Casting-Shadows-quot-Tutorial-180163622 Същите принципи като се развият, се прилагат върху фигурите. А композицията с многото фигури, ако се оцвети добре - ще стане много готино и по-отчетливо всичко.

12. orehovka

мускетарка

brokentool каза:
    Алиса и последната дооста ми харесаха.

+1

Gangnam style!
  13. BenJi

Член

@fan4battle - занимава ми се да градя по-сериозни умения, това е причината да си търся и уроци. Не знам кое от нещата които казах те е накарало да си го помислиш, но явно пак не се изказвам правилно . A туториала на LOC ще го разгледам като седна пак да драскам нещо, за да мога да се пробвам да го приложа.

Ах тази Алиса... минаха няколко години от както я надрасках в една тетрадка, после натрупа views в deviant и реших да и направя нова версия и от тогава до сега се чудя какво виждат толкова хората в нея което аз не виждам. От самото начало я имам за нещо casual (поне версията в тетрадката), а хората я харесват. Идеята ми е, че това което се харесва на хората аз явно съм го направил без да искам и искам да разбера тайната му за да го прилагам и на другите си неща. Може би е от динамичната поза ?! Агресията... или просто хората обичат Алиса... не знам, вие кажете, защото от години търся отговор на този въпрос

14. Snow

Special Ed

Забелязал ли си колко неструващи рисувачи стават известни просто с рисуване на фенартове - хората я харесват защото е Алиса. Приятна рисунка е, но ако не беше Алиса а някаква проста луда дама нямаше да бъде долкова харесвана. Сега тая е модата са Малко Топони - отвори деварт и виж колко време ще ти отнеме да намериш някакъв зле фенарт на понитата
    Последната и мен ме радва, но ме гложди че си овърпейнтнал колата, макдоналдса и статуята

I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  15. BenJi

Член

Да това за трупането на популярност от рисуване на фенарт съм го забелязал от години в деварта, а от топонитата ми е втръснало
    А кво ще рече овърпейнт
    Ахаа ще рече, че съм ги прерисувал... ами да, факт. Статуята Можех и да не я прерисувам, но McDonalds и Mustanga-a нямаше как, защото нямах идея как изглеждат и прерисуването им щеше да е доста тегаво и криво и грозно докато го nail-на. А за колата държах да е достоверна. А има и нещо друго... покрай мангата съм свикнал с идеята, че няма нищо лошо в овърпейнта на детайли и неща които няма как да знаеш как се рисуват и искаш да са достоверни. Огромна част от бекграунда в мангите е оверпейнт както и в доста от US комиксите

16. Lisa

random

overpaint означава рисуване върху снимка или рисунка, за разрилка от прерисуването, където гледаш от снимка или рисунка, но не рисуваш директно върху нея. т.е. Snow казва не че си я прерисувал, а че си я прекопирал. и мен така ми изглежда. и все пак, приятно се е получило.

относно мангите и комиксите - там хората гонят срокове и то направо не можеш да си представиш какви. това предполагам оправдава overpainta. ти обаче никви срокове нямаш за гонене. от overpaint твърде малко можеш да научиш и да надобрееш. пък нали искаш?

17. BenJi

Член

Yep схванах, че това е искал да каже (google-нах думата ). И да... не гоня срок, но прерисувана кола никога няма да има тази достоверна, реалистична перспектива и обем в пространството и т.н. Но да... трябва и е по-добре да се уча да го правя. Просто някои неща (като колата) би отнело много часове да ги мастърна и да ги нарисувам правилни, а така е 10 пъти по-лесно и хубаво . А и понякога ми става гузно... една приятелка която учи архитектура се изкефи на McDonalds-a, а горката не знае, че го прекопирах за 10 мин

18. Lisa

random

а ти що не й каза на "горката"?

19. BenJi

Член

Поради същата причина, че ми беше гузно, а и може би щях да я разочаровам

20. Kefo

КефоЗавър

Искам тениска Punkey mouse :D:D:D:D:D:D:D:D:D евала!
    ХАхаха и цъкаш лига

21. BenJi

Член

Днес гледах супер бейсик туториали за оцветяване и седнах да си го мъча и то взе, че стана нещо...

22. brokentool

stories

къде му е черупката

23. BenJi

Член

Да прав си... до последно си напомнях да не я забравя и я забравих. Той няма и двете ленти на всяка ръка. Просто си тренирах оцветяване и исках да го споделя с вас, защото само тук някой може да види прогрес / грешки и т.н.

24. BenJi

Член

Ще сядам да опитам да я оцветя... ще видим какво ще излезе

25. Dragon_Phoenix

Член

Скрилекс... Дедмаус... Продиджи...
    Имаш дребни грешки при перспективните съкращения (задните крака на персонажите. Дясната ръка на мишока). Оправи ги преди да седнеш, да'оцветяваш'.

"The King's argument was that anything that had a head, could be beheaded, and you weren't to talk nonsense."
    ― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
  26. Lisa

random

... daft punk... justice.

27. BenJi

Член

Не знам как да ги оправя ... перспективата ми куца с двата крака . Това е от първите ми рисунки в които се опитвам да вкарам по-динамични пози
    И защо каза 'оцветявам'... голяма параноя съм и го приех кофти
    (радва ме, че каза дребни грешки... това значи, че като за първи опит съм се справил добре :D. Като цяло имам нужда да вярвам в арта си... защото по принцип изобщо не вярвам в него и рефлектвам обратно всеки "комплимент")

28. fan4battle

..

И докъде стигна с оцветяването?

29. BenJi

Член

До тук ^^

30. Анонимен

Нерегистриран

на мен ми харесва, само трябва да сложиш сенки на едната страна на косата

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg