Comics Bistro — Форум » Умно село » Комикси

  1. ekaterinak

    Член
    Joined: Яну '13
    Posts: 2

    offline

    Здравейте! Искам да ви пусна тази покана за участие в конкурс за комикси. Ако темите ви се виждат интересни, действайте!!!
    Пожелавам ви успех!!!!!!

  2. ekaterinak

    Член
    Joined: Яну '13
    Posts: 2

    offline

    Забравих да ви кажа, ако имате някакви въпроси или коментари - пишете ми

  3. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Ще ми е много интересно да прочета всички подадени комикси след като конкурсът приключи. Само нещо не разбрах - в условията пише, че авторите трябва да са мигранти или с мигрантски произход? Ако наистина това го има като правило, жалко че не съм нито е-, нито имигрант, както и семейството ми.

    Gangnam style!
  4. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    За хората, които потенциално биха могли да се включат - повече инфо за конкурса има тук.

    Gangnam style!
  5. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Това с миграционното условие на всички ни е много чудно. Както е написано, тотално ограничава участието от Бг. От моите познати, само хора, които живеят в друга държава от ЕС могат да участват. Аз примерно в момента живея в Япония - и по правилата не мога да участвам.

  6. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Явно само Лиса е ОК с условията!

  7. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    "въпросното лице живее постоянно в страна, която не е негова родина;"
    зависи от дефиницията на "постоянно", Роторе. струва ми се, че и аз не се вписвам.

  8. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Конкурсите ги избягвайте по принцип - личен съвет.

    ОСОБЕНО на които брифа им е на български.

  9. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Добре, сега трябва да напсувам идеята само заради тъпата ирония вътре. Борите се за борба срещу неравенство и расизъм, и единствените хора в България, които могат да участват са реално циганите, които искрено се съмнявам да се включат... и разбира се тук таме индивидите имигранти, които едвам могат да четат на български, камо ли да пишат на него. Българите кореняци са напълно изключени като опция... което погледнато от по-крив ъгъл е расизъм и дескриминация. Само защото не сме от малцинство, мислите, че не можем да направим свестен комикс по тематиката? Ха... Баси тъпотията.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  10. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    @сноу - що пък циганите? повечето са си отдавна тукашни. а конкурсът се казва "Европейска награда за най-добри непубликувани авторски комикси от творци мигранти" и после се споменава за стереотипите, дискриминацията и дрън-дрън. т.е. с предимство е да си мигрант, пък после можеш да си рисуваш на която от зададените теми ти е благо. т.е. не ти, де.

    @васко - що па да избягваме конкурсите?

  11. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    То не е предимство да си мигрант, то е задължително.
    Другото, което трябва да спомена. Ако българин мрази македонци, това не е расизъм. И тая омраза между народите е нещото, с което "трябва да се борим". Но тя няма нищо общо с расизъм. Тва едни бели хора да мразят други бели хора не е расизъм. Македонец не е раса. Французин също не е. Трябва ни термин, различен от тъпанарщина, за мразене на цели народи.
    Много ясно, че народите ще се мразят помежду си. Всеки човек мисли, че народът му е най-великият на земята защото преди 5000 години нещо се е случило и господ първо е създал тяхната нация и всички останали са под тях. Нали всеки трябва да е горд от това да е от народа си, в момента в който реши, че народа му не струва и не е горд от него, има 1000 човека който да го напсуват на секундата. От там сякаш идва тая омраза между етносите - национална гордост. Ама не звучи добре да се борим с нея.

    ПС: http://www.youtube.com/watch?v=FJKjxZicbAI

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  12. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Lisa каза:

    @васко - що па да избягваме конкурсите?

    Първо, защото самата идея е сбъркана. Ако реално се гони продукт, се правят контрактации. Няма да влизам в подробности, който се интересува нека си провери. Англетатат са го казали най-добре: 'Камилата - това е кон, измислян от комисия".

    Второ, защото в бъгария аз не си спомням да е имало сериозен конкурс. Бият барабаните на тъгъдък, 6 месеца те мотаят докато журито "избира" и накрая се оказва, че "никой проект не е "точно" каквото се търси. Междувременно тихомълком се прави вътрешен конкурс на който от трима кандидати двама се "отказват" от участие и логото на българия го печели агенция Киви, дето един от тайните й шефове е в съсава на журито. С "европрограмите", "европата дава пари за българското село", програмата за "София-европейска столица на културата" и пр. и пр. случаят не е по-различен. Нито с логото когато кандидатсвахме за Зимните Олмпийски игри. Нито за Евроопейското футболно първенство. Нито с наскотошния конкурс, за Бургас мисля беше. Нито с герба. Аз новия герб на българия не съм го виждал никога. Никой не го е виждал (освен Чапата и Гогов). 8 години ги размотаваха през 5 парламента: защо има корона, защи има лилии вместо кръстове короната, защо му е толкова голяма пишката, защо няма пишка, защо жълудите приличат на главички на пишки..., докато накрая се имаме лъвове дето устата им е по-голяма от главата и лапите - от устата.

    Тая попара колко съм я сърбал само при спомена ми горчи на езика.

  13. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Snow каза:
    Трябва ни термин, различен от тъпанарщина, за мразене на цели народи.

    "Шовинизъм"

    @Васко, не бъди като лисицата и киселото грозде. Колкото повече конкурси се правят, толкова по-добре; колкото повече хора се включат - толкова още по-добре.

    Gangnam style!
  14. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    @васко: ми ти що се буташ у тъпите конкурси? а тоя конкретен конкурс на гонене на продукт ли ти прилича? и за кво ти е да го възприемаш по тоя начин, дори да е това? it's aaall in your head.
    ето и от мен личен опит - участвай ако ти харесва темата, а не в опити да спечелиш. така ти е кеф дори да не спечелиш, пък ако спечелиш, супер!

  15. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline


    Зададе ми въпрос - отговорих ти. Не ми се влиза в полемики. Може пък и тоя един път да е различно

    Ще говорим пак като обявят победителите-мигратори.

  16. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Аз пък ще участвам!Не отговаря на критериите, но съм го измислил как да стане
    Конкурсите и фестивалите са едно от най-хубавите неща, които могат да се случат на млад автор!Да не говорим, че и пари падат.Сега друг е въпросът колко са честни повечето конкурси и колко пари се изпират чрез тях.Но нищо не губиш като участваш.Най-малкото си е експириънс.

    Васко в грешка си според мен!Аз лично съм спечелил от БЪЛГАРСКИ арт конурси близо 5-6000 лв. (общо) и не мисля да спирам да участвам!(знам,че не е много просто ме засърбяха ръчичките да се изфукам, а и да ти докажа, че не си съвсем прав) Не казвам, че не е имало случай, където съм бил преебан.
    А Тези 'конкурси' за които ти говориш за логата на България като туристическа дестинация и олимпийски игри и т.н. са съвсем друга бира!Нямат нищо общо!Там е пределно ясно,че нещата не са хич чисти и става дума за изпрани пари и роднински връзки.

  17. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Добре е, че си спечелил такав асума, Кефо.
    какво следва оттам нататък?

  18. chr

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 430

    offline

    черпня, надявам се

  19. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    АртЪ имах предвид.

  20. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    Как така какво следва? не мога да разбера какво имаш в предвид.

  21. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    И аз не съм сигурен, но пък съм сигурен че няма да получим отговори на въпросите ако някой не обърне внимание на отговорните лица, определено не влизат тук.

  22. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Kefo каза:
    Как така какво следва? не мога да разбера какво имаш в предвид.

    Казва се, че когато се вземат парите или наградата за един проект той минава в миналото, в дълбоката древност. Това, което предстои е единственото, което е от значение.

  23. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Аз мисля че този колега е от нашите и може да участва. Извинявайте ако съм обидил някого. http://ayhi.deviantart.com/

  24. Kefo

    КефоЗавър
    Joined: Дек '08
    Posts: 915

    offline

    vasko каза:

    Казва се, че когато се вземат парите или наградата за един проект той минава в миналото, в дълбоката древност. Това, което предстои е единственото, което е от значение.

    Еми то абсолютно същото важи и за поръчките и за свободните неща и за всичко което правиш..... не мога да разбера на къде биеш.

    Експириънс,Запознанства с други автори и съмишленици, може пари да се спечелят дори...не виждам кое му е лошото.

  25. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    разбрал си го, споко.


RSS емисия за отговорите по темата

Отговор

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg