Comics Bistro — Форум » Благата дума - хвърлен камък ;)

  1. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Премествам тук мненията от темата на Ns0, за да не му я пълним със странични дискусии. Извинявам се предварително, че в началото всички постове ще бъдат под формата на цитати - просто май няма вариант в който да местим директно мненията при този формат на форума.

    Ns0 каза:
    --> orehovka
    извинявай, че толкова се забавих с отговорът.

    Момата е за тема "Бомби". Просто реших да имам и едно "по-секси" участие.
    Защо избрах този... хм... "сюжет"? Вероятно, защото съм имал наскоро някакви "нерадости" и съответно, те афектират възприятията ми.
    Ще задълбая в периферията (която не е маловажна) и ще споделя какви неща ми направиха впечатление, дните около създаването на "агресорката"

    1 - в нета + масмедиите има много протести, които се водят чрез - голотата. А, това (за мен) си е чист сексизъм (спрямо мъжете). Агресия. Не отричам голотата... хех. За мен човешкото тяло е... красиво, но дори да не е - well - това е естествената ни форма. Защо трябва да се срамуваме от нея? Обаче - начинът на протест... е грешен. Ако той се стреми да наруши наложените в нас комплекси и забрани - то това е неправилен подход. Ако се стреми да каже нещо - то пак не е удачно средство (поне като представяне - говоря само за нещата, които съм виждал в интернет и нашите медии - със сигурност има и по-"цивилизовани" събития). Единственото, което постига е - шок. А, това не е правилно. Шокът носи тръпка, но нищо повече (освен всички негативи произтичащи от това).

    2 - лично в моето обкръжение няма... феминистки* (или поне не афиширани). И ми е странно за какво се борят (разголвайки гърди, пишейки надписи в/у голите си тела и разкарвайки се из паркове и улици (пълни с хора (малки и големи)). Моето убеждение е - че има полове, защото това е естествено. Мъжът е мъж, а жената... well (колкото и да е странно) - жена. И двата пола са хора. Което е най-важното. Но всеки има специфични особености. В днешно време (не без помоща на феминистичните движения в миналото) тези неща са размити и жената измества мъжът от много позиции, в които той е доминирал. Следователно - ние (мъжете) сме потиснати.
    Подтиснати от постоянната сексуалност, която се афишира от почти всяка жена. "Гледай, но не пипай!". о_0 След като самите жени искат да изглеждат привлекателни за нас, защо трябва да протестират, че са подтиснати (сексуално, да речем)? Жената може да е привлекателна за всеки когото пожелае, без грим и без високи токчета, къса пола и изрязано деколте. Да не говорим, че не всяка девойка изглежда... добре така.
    Разбира се - когато съм разговарял с такива момичета - те казват, че правят това заради нас. Тоест - не искат да се обличат по-този начин, но го правят (един вид) насила. Хех. Не хората, а системата е сбъркана. За съжаление, тя влияе на хората

    3 - та, тази съвкупност от "събития" ме накараха да избера крайната форма. Шок и реклама. unleash the freedom. Каква свобода? На бомбите? За равенство? Но какво равенство? Тази сески силиконка да бачка в мините наред с мъжете... или някой миньор да заеме мястото й в салонът за красота?

    Много е вероятно да съм жертва на масовата култура, която има неприятния навик да изкривява нещата и да придава нелицеприятни краски на всичко различно.

    *well - всъщност, покрай някои MMORPG-та имам позната във Фейс-а, която засипва с различни мероприятия и мисли на видни феминистки, та... понякога е трудно, да не се се зачетеш;

    Gangnam style!
  2. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Azzara каза:

    Гледаш на нещата твърде отблизо. Всъщност се случва точно обратното. С течение на времето и най-вече през индустриалната революция, мъжете изместват жените от почти всички роли, които исторически са били техни.
    На времето мъжете са били зависими от майките, сестрите и жените си за най-елементарни неща като приготвяне на храна и шиене на облекло. Имало е ясни женски роли. В последствие фабриките (с които идва и масовата продукция) им отнемат тези роли и ги дават на мъже им. И днес мислим за тях като за типични мъжки роли.
    Когато по време на световните войни жените масово тръгват да работят по фабриките (да речем, да шият дрехи), вече се говори, че отнемат работата на съпрузите си, а не че си връщат своята.
    След войните жените масово е трябвало да се върнат към ролите си на съпруги... Само че тези роли вече не съществуват и реално няма към какво да се върнат. Женските роли са изпразнени от съдържание и са изгубили уважението на обществото. Размиването на ролите вече се е случило. Феминистите само реагират на тази ситуация. Те не са я създали. Поне това е моето тълкуване на нещата.

    А да, и май предвид, че масовата култура не отразява хомогенен мироглед и не се опитвай да я проумееш като такъв. Напротив, тя е борба за на идеи. Много често представители на едно и също движение са в несъгласие едни с други или поне неволно си подкопават позициите взаимно. А шоковата култура явно не е особено мейнстрийм, иначе нямаше да шокира. Просто е по-видима за теб.

    Gangnam style!
  3. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    orehovka каза:
    Аз признавам, че малко се обърках при описанието на подтискането и затова ми е малко трудно да се включа адекватно в обсъждането.

    Подтиснати от постоянната сексуалност, която се афишира от почти всяка жена. "Гледай, но не пипай!". о_0 След като самите жени искат да изглеждат привлекателни за нас, защо трябва да протестират, че са подтиснати (сексуално, да речем)? Жената може да е привлекателна за всеки когото пожелае, без грим и без високи токчета, къса пола и изрязано деколте. Да не говорим, че не всяка девойка изглежда... добре така.
    Разбира се - когато съм разговарял с такива момичета - те казват, че правят това заради нас. Тоест - не искат да се обличат по-този начин, но го правят (един вид) насила. Хех. Не хората, а системата е сбъркана. За съжаление, тя влияе на хората

    Не схванах къде все пак е проблемът - това, че жените се обличат секси? Това че са секси? Това, че жени, които ти не намираш за секси, все пак се опитват да изглеждат секси? (Какво лошо има в това, питам аз?! Колко от нас са се родили с вид на моделки?!)

    Gangnam style!
  4. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Snow каза:
    Nso, не подценявай фетишите. Имаме представители на нашия пол които, ако жената не носи 20см токчета, няма да я заприказват. Или ако няма големи цици. Или кръгло дупе. Или не си пада мръсница. Сега, не можеш да кажеш, че всеки може да е привлекателен за който си иска, и стига да естествен, понеже нашия мозък не бачка така. Има неща които ни привличат. Ако жената не иска да има нищо общо с което и да е от тях, няма начин да ни привлече. В случая е субективно, затова предните 2 изречения са толкова общи.

    Относно протестите - има реално 2 начина човек да получи медиино внимание, което да има значение - да убие някой, или мацка да си покзва циците. Тея протести, за които говориш (не съм чувал за феминистски протест с голи мацки, но дори и да има, темата за голотата на жените е съвсем различна) им трябват голите момичета, за да имат покритие. Виж само новината как се променя от "Жени на протест" на "Голи жени на протест", като само се промени една дума... Ако не са голи, никой няма да се интересува.

    А за това, дето жените се обличат секси - искат да бъдат искани. Но в момента, в който решиш да кажеш каквото и да е, вече става неудобно... И ТВА Е ДОБРЕ. Няма лошо да дразниш секси дама и да я караш да се чувства неудобно, все пак си мъж не парцал. Е не знам от къде си видял, че почти всяка жена гледа да е секси. Повечето изобщо не го правят... Кецки, дънки и нещо без деколте... просто никой не им обръща внимание.

    Gangnam style!
  5. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    orehovka каза:

    Ns0 каза:

    3 - та, тази съвкупност от "събития" ме накараха да избера крайната форма. Шок и реклама. unleash the freedom. Каква свобода? На бомбите? За равенство? Но какво равенство? Тази сески силиконка да бачка в мините наред с мъжете... или някой миньор да заеме мястото й в салонът за красота?

    Много е вероятно да съм жертва на масовата култура, която има неприятния навик да изкривява нещата и да придава нелицеприятни краски на всичко различно.

    Мммм, за кое събитие става дума по-точно? Аз си спомням смътно че имаше някакъв гол протест пред парламента на едни украински момичета, които казаха, че протестирали срещу подтискането на жените. Това ли беше поводът? Извинявам се, ако от мен се очаква да дам някакъв по-различен отговор. Не е нарочно и с цел да се заяждам, просто още не мога да разбера какъв точно е въпросът и дали е към мен, като самоафиширала се феминистка или към света изобщо.

    Ns0 каза:

    *well - всъщност, покрай някои MMORPG-та имам позната във Фейс-а, която засипва с различни мероприятия и мисли на видни феминистки, та... понякога е трудно, да не се се зачетеш;

    Кои са видните феминистки и за какво се борят (да кажем, поне тези, които е цитирала твоята позната)? Аз веднъж си правих във фейсбук един тест "Коя видна феминистка мислителка сте" (и такива има!). Излязох Мери Уолстоункрафт, майката на Мери Шели, една от първите защитнички на правото на жените да получават образование (също и на идеята, че развитието на способностите не зависи от пола, а от усилията, които влагаш в дадена дейност). Не мисля, че има разумен човек, който да може да каже с ръка на сърцето, че това е нещо тъпо. Има доста хора, които мислят, че феминизма просто иска да махне мъжете от доминиращото им място и там да сложи жени, без да сменя самия модел на доминация. Това, че такива намерения се приписват на целия набор от феминистки идеи, не означава, че е вярно (както не са били верни голямата част нещата, приписвани на евреите).

    Gangnam style!
  6. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    do go on.

  7. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    *Sarcastic Hand Mustache of Anticipation*

    Gendo Ikari approves.

  8. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    it wasn't sarcastic. инче да бях сложила гендо икари. макар че по-вероятно бих използвала willy wonka.

  9. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    Az otkroveno nqma ideq za kvo stava vypros v taq tema, oba4e silno iskam da u4astvam! V smisyl cici obi4am, goli jeni sy6to, protesti ot 4asti, za feministkite ne mi puka. Ta q nqkoi da me vkara v razgovora. 4e do tuka vijdam samo edin mnogo dylgi i mnogo prazni postove, bez osobeno mnogo smisyl i kakvito i da bilo na4enki na adekvaten dialog. Mersi!

    You can't stop the signal.
  10. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    а, не, аз съм мързела тука. аз чакам някой да вкара нещо структуриращо и стимулиращо. тиии хвани го направи.

  11. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Ние май обидихме Ns0, защото човека престана да влиза във форума. Преди време нарече графилците нетолерантни, сега май излиза че ние сме такива. Радва ме че човека не е от свидетелите на Йехова.

  12. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    И с какво го обидихме?

    Gangnam style!
  13. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    orehovka каза:
    И с какво го обидихме?

    Може би защото ние не мислим като него. Защо той вече не влиза във форума? Значи би трябвало да ни е сърдит, знам ли...

    RottenBrain каза:
    V smisyl cici obi4am, goli jeni sy6to

  14. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    глупости, просто е зает с нещо по-интересно или важно.

  15. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Права си, явно си въобразявам за някои неща. Сори за спама.

  16. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    Lisa каза:
    глупости, просто е зает с нещо по-интересно или влажно.

    There, I fixed it for you.

    You can't stop the signal.
  17. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    дано е вярно.

  18. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    I'm placing this thread under marshal law. Всяко следващо мнение искам да е лично нарисувана картинка, щото тука е image форум. Картинка - 1 зелена точка. Комикс - 2 зелени точки. Текст непридружен с картинка - 3 черни точки. Бегомарш да рисувате!

  19. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

  20. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Oh, it's on, fox! It's on.



    (Има правена подобна кампания, но се кълна, че ми е хрумнало без да знам за нея. База за вектора - link)& версията на Франк Милър)

  21. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ко общо има таз с феминизма?

  22. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    само да вметна две неща:
    1. Wonder Woman е толкова не-феминистичен образ, че самото и ползване в какъвто и да било "феминистки" или "empowering" контекст е смешно според мен.
    2. Така като е само силует, всички тия изкривяваия в контура изглеждат все едо има тумори навсякъде по тялото. Въпреки, че оригиналната рисунка сама по себе си също е безумна.

    You can't stop the signal.
  23. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    ми... именно... здравенячките не са задължително феминистки. обратното може и да е вярно.

    оригиналната е относително убедителна поне. освен тва има такива женища, макар и не с такива цици. на васко са му убягнали пропорциите и структурата, затва изглеждат кат буци.

  24. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  25. chr

    Член
    Joined: Яну '09
    Posts: 430

    offline

    как е wonderwoman нефеминистичен

    RottenBrain каза:
    само да вметна две неща:
    1. Wonder Woman е толкова не-феминистичен образ, че самото и ползване в какъвто и да било "феминистки" или "empowering" контекст е смешно според мен.

    според доста хора е икона на феминизма Д:

  26. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    доста хора разбират погрешно феминизма. до такава степен, че понякога се чудя дали не е предифиниран за постоянно вече в оная бомбеста мацка на Ns0.

    п.с. васко

  27. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    You continue to break the marshal law! Prepare to face the wrath of
    Strong Female Characters!

  28. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    chr каза:
    как е wonderwoman нефеминистичен

    А как точно не е? Бондидж фантазията дето се мотае навсякъде по бански? Да не говорим за тоталния аутрейдж навсякъде в интернет, когато преди няколко години се опитаха да й сложат *о боже!* ПАНТАЛОНИ!

    Феминистко:

    Не особено:

    Самия факт че минаха от това:
    обратно към горната униформа е показателно. Не казвам, че една феминистка се определя само по облеклото, и че ако си жена защитаваща равни права трябва да се обличаш като каруцар, но определено BDSM фантазиите на един художник не могат да се приемат за "икона на феминизма". Power Girl е по-голяма феминистка икона ебати

    You can't stop the signal.
  29. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    vasko каза:
    You continue to break the marshal law! Prepare to face the wrath of
    Strong Female Characters!

    peheheh... ми тъй де. и аз това казах.

  30. RottenBrain

    Член
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 352

    offline

    You can't stop the signal.

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg