Comics Bistro — Форум » Умно село » Комикси

  1. degradacius

    Член
    Joined: Авг '12
    Posts: 6

    offline

    Алоха на всички обитатели!

    Тъй като лично няма с какво да се представя, влизам със следанта тема: „Любими артисти/художници“. Идеята е всеки да драсне няколко реда за любимите си комикс художници придружени с техни творби които са ви впечатлили. За да направим темата и полезна, ви предлагам всеки да драсне- защо точно му харесва стила на художника който представя, както и препратки към допълнителна информация за самите автори.
    За да не оставям темата само на думи ето моето първо включване.

    Brandon Graham
    Открих го с King City & Prophet, адски много ме кефят леките контури и меките солидни цветове които ползва, едновременно с това нещата му бъкат с детайли и можеш да си циклиш цял ден на двойна страница правена от него.
    За да не оставам голословен ето няколко примера:

    King City:

    Prophet

    P.S. При първа възможност ще ъпдейтна темата с неговите дружки: Simon Roy и Giannis Milonogiannis

  2. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    абсолютно кефи. както си бяхме говорили, има нещо от Мьобиус в мекотата на линията и, донякъде, в цветовете.. едновременно с това човекът си има идентичност и определено не казвам, че копира. преди време попаднах на тази статия: "GRAHAM TALKS KING CITY"

    свалих комикса, но засега съм прочел само първия брой. определено ми допадна визуалния му стил, както и историята започва доста обещаващо

  3. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    Страхотен, определено. Ако правилно съм разбрал, той прави както King City (по-семпла линия и цвят), така и Prophet? Това разнообразие в стила супер много ми допада... за всеки творец.

    На скоро (може би преди два месеца или нещо такова) се зарибх по един ... хм... "илюстратор" - Otto Schmidt. Всъщност, той не е "само" илюстратор, а рисува и комикси, които определено много ми допаднаха. Стилът му е разпознаваем навсякъде, но все пак един комикс се различава видимо от друг в зависимост от избрания/поръчания стил. До сега съм се докопал само до няколко случайни .JPG-а, но да си призная - не съм и търсил много. Ъм, предполагам, че Snow би могъл да каже повече (за, което бих му бил много благодарен), защото той е основният виновник да се зарибя ( )!

    Малко нещица:

  4. Searinox

    Planeswalker
    Joined: Яну '09
    Posts: 313

    offline

    www.artbyfeng.com/gallery_page_15.htm

    Fathoming the unfathomable
  5. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    Ъм... Searinox - Фенг Зу е велик, но не рисува комикси до колкото знам. И ще е хубаво да кажеш две-три думи за автора, защо го харесваш... бла-бла. Виж началото на темата.

    Да е по-интересно...

    П.П.: Фенг Зу е велик!
    --> Searinox -- и всъщност, благодарско за линка! бях забравил да проверявам какво ново пуска. Хубаво е да се следят 'големите' (особенно, когато споделят толкова открито. като Фенг Зу);

  6. Searinox

    Planeswalker
    Joined: Яну '09
    Posts: 313

    offline

    Прав си за всичко. Пуснах тука но незнаех 4е темата е само за худоьници на комикси.
    Любим ми е защото е правил концептите за една отлюбимите ми игри - Battle realms и освен това сега като ми гледам нещата супер много се измунявам колко много се е променил и то по як начин. концепциите му са направени с много въображение и ги намирам за много вдъхновяващи. СЪщо така има страхотни титориали на ютуб канала му.

    Fathoming the unfathomable
  7. Ns0

    Член
    Joined: Сеп '12
    Posts: 373

    offline

    Хехе! Абсолютно си прав, човек. Страшен стил и въображение... и най-важното (за мен), което и ти споменаваш - има страхотни туториъли. Страшно подробни и ясни. Надъхващи!

  8. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    Keith Thompson

    откъде да започна... финият подход към цвета... страшният детайл... още по-страшните концепти... мисълта, вложена във всяка една илюстрация... видимите в илюстрациите му знания в разнообразни сфери... страхотен разказвач е. доста мрачен.

    Sleipnir

    Apollonian Wight

    The Collect

    Wendigo

    PANZERFLUCH AUSF G

  9. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  10. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

  11. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    @degradacius: вчера в автобуса прочетох първите 7 броя на king city и определено адски се изкефих.. доста особен стил има там Brandon Graham, обаче е страшен.. като свърша с този, ще проверя и другите му неща, които си пуснал тук, определено

  12. Searinox

    Planeswalker
    Joined: Яну '09
    Posts: 313

    offline

    http://www.raymondswanland.com/Pages/Gallery01.html
    супер много ме кефи как залага агресия в русинките със самата си техника и стил. Най ме кефи заради MTG arta и Predator кориците. Машина.

    Fathoming the unfathomable
  13. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    Сходна тема в друг форум

  14. vasko

    василаки
    Joined: Юли '09
    Posts: 3 153

    offline

    И още една сходна

  15. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    offtopic: мисля, че идеята на темата е тук всеки да представи своите любими художници. и то именно да ги представи. copypaste..

    ps.s. не го приемайте като заяждане, моля

  16. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    brokentool каза:
    offtopic: мисля, че идеята на темата е тук всеки да представи своите любими художници. и то именно да ги представи. copypaste..

    ps.s. не го приемайте като заяждане, моля

    мисля, че си прав.

  17. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Lisa каза:
    Keith Thompson

    откъде да започна... финият подход към цвета... страшният детайл... още по-страшните концепти... мисълта, вложена във всяка една илюстрация... видимите в илюстрациите му знания в разнообразни сфери... страхотен разказвач е. доста мрачен.

    Sleipnir

    Apollonian Wight

    The Collect

    Wendigo

    PANZERFLUCH AUSF G

    Този художник е добър, само изображенията не се зареждат.

  18. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    знам ли. ето някои от нещата му в devart:

    Navies

    Saint of Parasites

    Trojan horse

    Caricature Map of Europe 1914

    (A political caricature map depicting different nations in the alternate world history of the book Leviathan by Scott Westerfeld.)

    Apollonian Wight

    Pestilential Advent

    opisaniata kum kartinite mu sushto sa strahotni.

  19. brokentool

    stories
    Joined: Ное '11
    Posts: 567

    offline

    лелее, верно е страшен г-н томпсън! аадския тип

    нещо не ми се зареждат картинките на vegetastef. както и тези, от първия пост на Lisa

  20. Rotorblade

    Член
    Joined: Май '09
    Posts: 1 339

    offline

    Томпсън винаги е бил адския изруд! Мноо мъ кефи!!!!

  21. fan4battle

    ..
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 805

    offline

    Pascal Campion, открих го онзи ден. Създава прекрасна атмосфера и чувство с игра на светлина и сенки.
    http://pascalcampion.deviantart.com/

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

  22. Fluke

    Член
    Joined: Ное '12
    Posts: 60

    offline

    ВЕЛИКОЛЕПНО. +watch!!

  23. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    Fluke каза:
    ВЕЛИКОЛЕПНО. +watch!!

    Подкрепям. Този художник наистина е много добър. Може да не разбирам от рисуване, но мисля че рисунките на Pascal Campion са много хубави и има страшно много движения.

  24. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    brokentool каза:
    лелее, верно е страшен г-н томпсън! аадския тип

    нещо не ми се зареждат картинките на vegetastef. както и тези, от първия пост на Lisa

    ма те ако ти се зареждаха, той вегета нямаше да пише, че не се зареждат.
    както и да е, можеш да ги видиш - иоще много подобни - тук.

  25. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Не знам дали има нужда от думи да се обяснява кой е Serge Birault. Човека обича да рисува лъскави неща, хубави дами и пипала, често и трите в една картина, и е много добър в работата си.

    Много якото е, че постоянно откривам нови моделки покрай нещата които поства във фейсбук.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  26. Snow

    Special Ed
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 531

    offline

    Пък да не забравим и Крис Сандърс.
    https://www.facebook.com/chrissandersart/
    http://alohalilo.deviantart.com/



    Много трудно е да се напише нещо за този човек, което да не е по-добре показано в Лило и Стич, или How to Train Your Dragon.

    I may be a lot of things, but no one can accuse me of thinking before I speak.
  27. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    Джамшед Джурбаев:


    Gangnam style!
  28. Lisa

    random
    Joined: Фев '09
    Posts: 4 274

    offline

    e дай линк, де...

  29. Анонимен

    Нерегистриран

    Posts: 1 447

    offline

    http://revision.ru/a/jama/

  30. orehovka

    мускетарка
    Joined: Дек '08
    Posts: 1 654

    offline

    http://jamajurabaev.deviantart.com/

    Gangnam style!

RSS емисия за отговорите по темата

Отговор »

Трябва влезете, за да напишете отговор.

Comics Bistro — Форум | Задвижван от bbPress | Дизайн и поддръжка от Ивайло Драганов | Хостинг от ICN.Bg